Erinevad meetodid enda energia suurendamiseks | 25:56

Erinevad meetodid enda energia suurendamiseks | 25:56

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • 21 meetodit, et tõsta enda energiat ja sagedust
  • Iga tegevus, reaktsioon ja hetk mõjutab sinu energiataset ning seisundit. Iga sinu valik mõjutab seda, kas sa tõstad või langetad enda vibratsiooni.
  • Madalama sageduse vibratsioone seostatakse soikus seisu, negatiivsete emotsioonide, tervise murede ja depressiooniga. Iga otsus ja iga hetk mõjutavad sinu vibratsiooni.

Erinevad meetodid enda energia suurendamiseks
(Increase Your Energy – Super Powerful Methods)

Tõlge videost:

 

Terve universumi sõbrad. Selles videos annan teile võimsaid mooduseid energia tõstmiseks, et energia püsiks kõrgel terve päeva. Alustame.

Elu saab nautida siis, kui energiat on rohkesti ja stressi on minimaalselt. Hoida tuleb ka igapäevaselt selge meel ning vaimne ja emotsionaalne tasakaal. Iga tegevus, reaktsioon ja hetk mõjutab sinu energiataset ning seisundit. Iga sinu valik mõjutab seda, kas sa tõstad või langetad enda vibratsiooni. Vibreeriva olendina sa pidevalt, kas langetad või tõstad enda sagedust, energiat ja vibratsiooni. Muutus on pidev, seega ei ole kunagi midagi püsivat. Kui sinu energia on madal või oled madalal vibratsioonil, siis oled arvatavasti piiratud nii vaimselt, mentaalselt kui ka füüsiliselt.

Madalama sageduse vibratsioone seostatakse soikus seisu, negatiivsete emotsioonide, tervise murede ja depressiooniga. Iga otsus ja iga hetk mõjutavad sinu vibratsiooni. Kõik otsused mõjutavad sinu valguse osa. See on kogus valgust, mida sa suudad kanda. Kui teed keha detoxi, vabaned negatiivsetest uskumustest ja mustritest ning vabaned negatiivsetest emotsioonidest, siis suureneb ka sinu keha võimekus kanda rohkem valgust. Väike energia tõus kuluks ära kõigile. Nüüd räägime võimalustest, kuidas saaksite tõsta enda energiat ja vibratsiooni.

Veetke aega looduses. Loodus on loomulik tuju tõstja ja suurepärane võimalus enda vibratsiooni tõstmiseks. Sellega ei pea muidugi üle pingutama. Loodusega võiks olla ühenduses igapäevaselt ja seda tuleks ka austada. Kui jalutad looduses, töötad aias, mediteerid puu all, puhkad rannas või vaatad tähti, siis sind tasustatakse selge meele, rahuliku enesetunde ja kõrgema vibratsiooniga. Looduses veedetud aeg tuletab sulle meelde looduse ilu maailmas ja sa koged ühtsust kõigega. Ka vesi on tervendav ja tuju tõstev. Ujumine või isegi dušši all käik viib minema stressi ja pinge ning juba see tekitab väga hea tunde.

Praktiseerige hetkes olemist. Sinu jõu ja energia allikas on hetkes olemine. Kui muretsed pidevalt tuleviku sündmuste pärast või elad minevikus, siis jätad sa kasutamata hetkes oleku poolt pakutavast energiast. Andesta teistele ja lase lahti minevik, et vabaneda madalamatest energiatest. Nii avad sa ennast hetkes oleku kogemusele ja ilule. Lõdvestu ennast praegusesse hetkesse. Tee teadlik valik minna kaasa vooluga, vabasta pinge ja püsi paindlikuna, nii saadki liikuda edasi Maal oleval valgusel. See laseb sul elada mõnusalt, rõõmsalt ja kergelt, see aitab samuti tõsta enda vibratsiooni ja võtta tagasi enda võim, kui füüsilise kehaga vaimsel olendil.

Tervislikud emotsioonid. Sinu meeleolu mõjutab tugevalt sinu keha. Keemilised sõnumid annavad rakkudele teada sinu enesetundest. Ka rakk ise saab olla õnnelik, kurb, ärritunud, rahul, rõõmus või meeleheitel. Kui tunned hirmu või ärevust, siis sinu keha vastab sellele põgene või võitle vastusega. See tõstab sinu südamerütmi ja suurendab kortisooli ning adrenaaliini tootmist ja veel teisi niiöelda stressihormoone. Pidevalt stressis olek võib tekitada inflatsiooni ja kroonilisi haiguseid kehas. Aga kui tunned häid emotsioone, siis see tekitab sinu kehas isetervenemist. Head emotsioonid on: armastus, headus, rõõm, kaastunne, võrdsus, tänulikkus ja rahu. On mitmeid võimalusi heade emotsioonide esilekutsumiseks. Alustada võib heade emotsioonide nimekirjast ja tegevustest, mis neid sulle tekitada võiks. Seejärel veeda iga päev natuke aega selle antud tegevusega. Võta eesmärgiks enda hea enesetunde ja õnnelikkuse suurendamine.

Joo köögiviljadest tehtud mahla. Köögivilja mahla joomine on heas mõttes šokk kehale. Kiudainete eemaldamine muudab toitainete seedimise ja kättesaadavuse kehale lihtsamaks. Kuna keha ei pea nägema nii palju vaeva toitainete kätte saamisele, siis on ka sinul rohkem energiat. Köögiviljade joomine aitab eemaldada kehast toksiine ja samaaegselt toites rakke. Kui tunned, et haigus hakkab tulema, siis on samuti hea anda kehale mahla kaudu energiat. Väldi poemahla, sest need sisaldavad rohkesti suhkrut, säilitusaineid ja teisi raskesti hääldatavaid aineid. Need tekitavad rohkem väsimust ja stressi. Pannes kokku juurviljad ja puuviljad, siis sa annad kehale kahte moodi energiat. Puuviljad annavad kehale vajalikke suhkruid ja juurviljad annavad toitaineid, mis muudavad suhkru vajalikuks energiaks. Kuna puu- ja juurviljad ei sisalda palju kaloreid, siis ei saa me nendest kogu vajalikku energiat. Aga nendest saame energiat, hea koguse vitamiine ja mineraale.

Harja ja pese oma keha. Energiakadu seostatakse ka tihti kehva vereringlusega. Keha harjamine natuke karmima harjaga võib küll kõlada kui piinamine, aga see stimuleerib mikrovereringet ja aktiveerib lümfisüsteemi, mis toob omakorda värsket hapniku nahale ja eemaldab mustust. Harja enne pesu jalataldu ja liigu mööda jalgu ülesse rindkere ja käteni. Harjata tuleks alati südame suunas. Jäta vahele tundlikud kohad nagu rind ja nägu. Järgmiseks – ära kiirusta hommikuse duššiga. Võta sellest välja maksimum. Alusta sellega, et oled täielikult hetkes. Tunneta ja naudi sooja vett, mis voolab üle sinu keha. Tõsta ülesse enda parem käsi ja jälg kuidas vesi sealt alla voolab ning siis tee sama vasakuga. Sooja dušši kasud on rohkemat kui ainult füüsilised. Sind puudutava vee tunne ja heli tõstab sinu tuju ning suurendab sinu elujõudu. Lase veel voolata üle oma näo ja keha ning kujuta ette, et see pühib minema kõik vana energia. Seejärel muuda vee temperatuuri ja kasta ennast külma ja soojaga vaheldumisi. Lõpetuseks keera vesi külmemaks ja lase sellel voolata mööda nägu ja kaela, kui võimalik, siis ole viimased 30 sekundit külma dušši all. See tugevndab su immuunsüsteemi ja annab sulle kindlasti energiat.

Trenn. Treen tõstab sinu energiat. Oled sa kuulnud ütlust: “Liikuvad objektid jäävad liikuma.” Peale trenni ei tunne sa ennast loiult vaid pigem tunned positiivset energiat. Parim aeg trenniks on hommikul või pärastlõunal. Füüsiline tegevus nagu trenn on sulle positiivse mõjuga, need tegevused annavad sulle energiat kogu päevaks. Trenn muudab sind energeetilisemaks ja õnnelikumaks, kuna see on keha loomulik viis väljastada endorfiine.

Õues viibimine. See võib aidata rohkem kui väike uinak. See annab sulle juurde energiat ja vähendab väsimust. Viimaste uuringute järgi suurendab kindel trenni aeg sinu energiataset. Nagu näiteks kindlad trenni korrad. Kui teed endale kindla trennikava, siis seda enam, sa ka järgid seda ning ei jäta asja pooleli. Ka isikud kellel on kroonilised tervisemured nagu südamehaigused ja vähk, saavad kasu trennist ning seeläbi tõstetakse ka oma energiataset. Kuigi see tundub vastuolus, aga uuringud näitavad, et vana energia kasutamine annab sulle seda hoopis juurde. Uuringud näitavad, et trenn on viimane asi, mida väsinud inimesed teha tahavad, aga kohapeal istumine ei tõsta samuti energiat. Parim on lüüa kaasa mingis füüsilises tegevuses. Ühiskond otsib pidevalt uusi energia allikaid nagu spordijoogid, enrgiabatoonid ja kohvi. Kuid parim varjant on ikkagi spordijalatsite jalga panek ja enda liikumine. See annabki juurde energiat, mida enamus otsivad.

Päikese võtmine. Päike sisaldab teadlikkuse ja ärkamise koodi, mis on suurepärane abiline enda vibratsiooni tõstmisel. Jaluta väljas või kui on liiga külm, siis istu akna juures ja lase päikesel sinuni jõuda. Päike tõstab loomulikult sinu energiat ja tuju. Juba 15-20 minutit päikest annab sulle suure koguse energiat. Päike on loomulik allikas vitamiinidele, mida meie kehad vajavad. Järgmine kord kui tunned energia puudust, siis mine randa päikest võtma. See annab sulle uut energiat. Võta päikest maksimaalselt 30-40 minutit ja sinu energiatase suureneb kindlasti. Päikesevalgus tõstab sinu energiat ja tuju. Mitmed uuringud näitavad, et päikesevalgus toimib kui loomulik tujutõstja, mis suurendab produktiivsust ja loovust. Kui saad päikesevalgust, siis sa ei tooda nii palju melatoniini ja selle asemel tõstab sinu tuju serotoniin. Kui päike paistab, siis peaksid sa kasutama seda võimalust, et enda akusi laadida. Suve saabudes kasuta kindlasti seda võimalust.

Igapäevaselt uute asjade õppimine. Meie mentaalse energia seisu määrab ära see, kui efektiivselt suudame kasutada energiat. Mentaalse energia tervasust saab suurendada igapäevaselt uute asjade õppimisega. Õppimisest saadud tarkus on juba iseenesest väärtus, aga õppimine kui protsess on ideaalne võimalus enda mentaalse energia suurendamiseks. Hea eesmärk oleks lugeda iga kuu üks raamat. Õppimisel ei pea olema isegi kindel eesmärk. Isegi kui sul ei ole hetkel enda elus vaja midagi juurde õppida, siis võta midagi huvitavat ja õpi ikkagi. Paljud ei loe peale kooli lõpetamist enam ühtegi raamatut. Õppimine peab olema eluaegne harjumus, mitte ainult hinde saamise eesmärgil. Tuleb olla teadlik, mis infot endale sisse võtame. Kõik on energia, kaasa arvatud informatsioon. Infol võib olla väga kõrge või ka väga madal sagedus. Vaata ette, mis infot sa endasse võtad. Ole tähelepanelik, mis infot sa loed, kuulad või vaatad, märka, mis enesetunnet see sinus tekitab. Informatsioon mõjutab sinu vibratsiooni. Igapäevane info, millega meid pommitatakse on enamasti negatiivne, seega vaata, et sellele oleks vastavas koguses positiivset ja head tuju tekitavat infot.

Joonda teadlikkus enda tegevustega. Vaimne energia ja eesmärk on kõige võimsam energia. Tugev vaimne energia dimensionaalsus annab tohutult juurde su mentaalsele ja emotsionaalsele puudujäägile. Esimene samm selle suurendamiseks on tegevuste tegemine vastavalt teadlikkusele. Tehes seda, mida tunned, et on õige. Seda tehes saad rohkesti energiat. Vaata kuidas elad praegu, mis on tegevused, mida sinu teadlikkus ei poolda? Kas räägid inimestest taga? Kas oled tundetu hädas olijate vastu? Kas teed tööd, mis ei tekita head enesetunnet? Ma ei proovi sulle süütunnet tekitada, seda teeb sinu teadvus ise. Kui eemaldad konfliktid selle vahel, mida arvad olevat hea ja mida tegelikult teed, siis sellega suurendad sa tohutult enda energiat. Ära arva, et sinu käitumine muutub automaatselt. Teadlikkusega joondumine ei ole kerge. Tean, et ka minul on pikk tee selleni, aga joondumine sellega, mida arvad olevat õige, juba see annab rohkesti sulle juurde energiat.

Optimismi lisamine enda päeva. Me elame väga negatiivses maailmas. Juba uudiste lugemise või teistega rääkimisel tunneb rohkesti negatiivsust, hirmu ja pessimismi. See ei ole alati halb. Rahulolematus ja negatiivsus võib viia rohkem tegudeni, kui teesklus, et kõik on hea. Probleemiks muutub see siis, kui ümbritseme ennast nii suure negatiivsusega, et see võtab ära meilt energia ja võime tegutseda. Negatiivsus ei ole alati halb, aga see võtab ära sinult emotsionaalset energiat. Vähesed, kellel on väga suur energia reserv, saavad hakkama negatiivsusega meie ühiskonnas ja endiselt säilitada positiivne võime tegutsemiseks. Positiivsus ja optimism motiveerivad ning inspireerivad. Teiste sõnadega – positiivsus loob energiat. Kui pühendad igapäevaselt natuke aega, et tunda ennast põnevil ja optimistlikult, siis see annab sulle tohutult energiat juurde.

Mediteerimine. Meditatsioon koos positiivse mõtlemise ja koduse puhkamisega on abiks negatiivsetest ja tahtmatutest tunnetest vabanemisel. See aitab sul taastada kõrgemat energiataset. Juba sellest teadlik olek ja positiivselt mõtlemine aitab nendest vabanemisel. Treenides ennast teadlikult mitte langema negatiivsetesse mõtetesse. Koos meditatsiooniga saad lahti nendest negatiivsetest emotsioonidest ning siis saab sinusse tulla positiivne emotsioonide voog. Meditatsioon aitab sul ja sinu meelel olla rahulikult. Rahulik keha aitab sul taastada energiataset.

Meditatsiooni alguses tuleks sisse võtta võimalikult mugav asend. Leia endale mugav koht, kus istuda või lamada, eemalda piiravad riideesemed ja vabane segavatest asjadest, mis võivad sind segada. Alusta mediteerimist sügava hingetõmbega. Hinga sügavalt sisse läbi nina ja kujuta ette, et hingad välja negatiivseid mõtteid ning tundeid. Hinga välja need asjad, millest tahad vabaneda. Sisse hingates kujuta ette, et hingad sisse värsket energiat. Järgmisena tunneta kõiki oma kehaosi, alustades varvastest kuni pealaeni. Kujuta ette, et kogu su keha töötab harmooniliselt, nii nagu see peakski töötama. Seda on hea oma keha paremini tunnetamiseks teha. Nüüd kujuta ette energia-kiude sinust kuni teisteni ja siis tagasi. Kujuta ette, et oled ümbritsetud valgest valgusest ja see kaitseb sind. Kujuta ette, et lõikad läbi need energia-kiud, mida sa enam ei vaja. Kujuta ette, et lõikad need läbi kääride või terva noa abil. Peale seda kujuta ette neid läbilõigatud kiude enda ümber. Lõika kõiki neid energia-kiude armastuse, mitte vihaga. Viha hoiab sind ainult tagasi ja muudab kiu läbilõikamise raskemaks. Vaata, et sa lõikaks iga kiu läbi sisemise rahu ja harmooniaga. Seda lihtsat harjutust saab teha nii tihti kui vaja. Alati tuleks meelde jätta, et hea toitumine ja trenn on olulised eneriataseme tõstmisel. Sama oluline on ka harmooniline ja positiivne enesetunne hommikust õhtuni.

Sea endale eesmärke. Eesmärkide seadmine on üks parimaid viise enda energia kontrolliks. Teadmine sellest, mida tahad, motivatsioon selle saavutamiseks ja eesmärgi sõnastamine mõjutab energia kõiki dimensioone. Fokuseerides enda ressursse eesmärgile, sa suurendad enda energiataset, eriti emotsionaalses, mentaalses ja vaimses dimensioonis.

Leia oma elu eemsärk. Mitte miski ei mõjuta sinu energiat rohkem, kui enda elu eesmärgi leidmine ja selle järgimine, kõik enda soovid ja tegevused . Mida suurem on seos sinu tegevustel ja nende tähendusel, seda suurem on ka sinu energiatase. Enda elu eesmärgi leidmine ei pea olema mingi jumalik ilmutus – kuigi see võib olla. Sinu eesmärk on see, mida otsustad enda elu olevat, vastavalt sinule kättesaadavast infost. Eesmärgiga ei saa saavutada täiuslikkust. Kõik, mida teha saad, on see, et otsustad, mida su elu hetkel tähendab. Otsusta, mis see on ja suuna kõik oma ressursid selle eesmärgi saavutamiseks. Kui tegevus ja eesmärk on kooskõlas, siis see annab tohutult juurde energiat.

Rohelise tee joomine. Kui sa jood kohvi, et äratada ennast peale lõunat, siis proovi see rohelise tee vastu välja vahetada. Roheline tee sisaldab samuti natuke kofeiini. Mitmed uuringud kinnitavad, et rohelises tees on aktiivseid osakesi, mis aitavad kaasa kaalulangusele ja energiatasemele. Nii saab ka kaloreid põletada. Jaapani teadlased leidsid, et need, kes tarbivad igapäevaselt läbi rohelise tee 650ml katehhiine, nendel oli tunduvalt madalam kehamassiindeks ja väiksem vööümbermõõt kui teistel. Rohelise tee joomine õhtupoole ei mõjuta ka väga sinu magamist, sest see sisaldab väheb kofeiini kui kohvi.

Korralik uni. Kõlab tavalise soovitusena, aga see on väga oluline. Asi pole lihtsalt 7-8 tundi unest vaid ka sellest, et meie voodi ei ole kontori ruum. Lülita välja oma arvuti, teler, mobiil ja tuled, hoia ruum jaheda ja mugavana ning rahusta ennast mõnusa unega. Ärgates oled sa jällegi täis energiat.

Korrake mantrat. Hea energia suurendaja on mantra korrutamine. Mantra on oluline osa idamaa uskudes, nii Hinduismis kui Budismis ja need hakkavad üha enam tulema ka lääde kultuuri. Sõnastiku järgi on mantra sõna või fraas, mida korratakse, see võib olla ka põhiuskumus. Need on tavaliselt lühikesed fraasid või mõned sõnad, mida saab lihtsalt ja korduvalt öelda. Mida rohkem midagi kordad, seda enam tähendust sellele annad. Mina kasutan trenni ajal mantrat energia saamiseks, või õhtupoolikul, kui mind energia vähesus mõjutama hakkab. Võimas mantra on parem trennikaaslane, kui suhkru rohke energiajook, sest see annab sulle vajamineva energia, ilma hilisema suhkrulaksu langemise. Energiat andval mantral ei ole miinus külgi.

Suuna enda fookus teistele. Võimas energiaallikas on fookuse suunamine enda huvidelt teiste omadele. Ennastsalgavus, endast andmine, headus ja suuremeelsus annavad sisemist rahu, tasakaalustavad ja annavad juurde sulle energiat ning lisaks tekib rohkesti positiivseid olukordi. Miski ei anna rohkem energiat kui liikuda enesekesksusest teiste aitamisele.

Räägi õrnemalt ja vähem. Üks viis energiat saada, on lihtsalt vähem rääkida. Selle asemel, et kõike välja rääkida, mida mõtled, hoia tagasi ja energia jääbki sinusse. Sama juhtub ka siis, kui sa valju häälega rääkimise asemel räägiksid rahuliku ja vaikse häälega. Seda sellepärast, et kõne tuleb meie elu keskusest. Rääkides liiga palju või liiga kõvasti, siis sellega raiskame eluenergiat ehk Pranat. Rääkides vaikselt ja vähem, mitte ainult ei tõsta meie energiat vaid tõmbab ligi ka positiivseid olukordi. See on ka üks põhjustest, miks mungad on andnud vaikuse vande.

Söö rohkem kiudaineid. Mõnikord võib korrapäratu seedesüsteem rikkuda sinu energiatasemeid. Pead vaatama, et sul oleks igapäevane kogus täisteravilja toite, et tagada optimaalne energiatase. Kui seda pole, siis võib juhtuda, et toit koguneb kõhus ja see muudab sind väsinuks. On oluline, et sa sööksid kiurikast toitu vähemalt kaks korda päevas. Parimad kiurikkad toidud on: kaerahelbed, quinoa, täisteraleib, puuviljad, juurviljad ja kaunviljad. Need toidud aitavad sul kiirendada seedimist ja tõstavad sinu loomulikku energiataset. Seda sellepärast, et kiud annavad sulle aeglaselt seeditavaid süsivesikuid, mida sinu keha päeva jooksul kasutab.

Hommikused venitused. Ärgates ja koheselt ülesse tõusmine võimaldab sul kasutada energiat, mis kaoks, kui jääksid voodisse. Selle asemel alusta päeva hoopis harjutustega. Leba selili, silmad kinni, ajal kui hakkad ärkama. Tõsta vaikselt käed pea kohale. Hinga sisse ja siruta ennast sõrmedest kuni varvasteni, hinga välja ja lõdvestu. Hinga sisse ja siruta enda paremat jalga  ja paremat kätt üksteisest eemale, siis hinga välja ja lõdvestu. Tee seejärel sama ka vasaku käe ja jalaga. Seejärel siruta vasakut kätt ja paremat jalga, siis paremat kätt ja vasakut jalga. Järgmisena kallista enda põlvi vastu rinda ja tõmba enda keha kerra, pea aseta vastu põlvi. Tunneta seda venitust mööda selga. Lõpetuseks siruta ennast koos sissehingega sõrmedest kuni varvasteni, moodustades enda kehaga tähe kuju. Peale seda too uuesti põlved vastu rinda ja siis tee tähe kujulist sirutust uuesti.

Aitäh vaatamast. Loodan, et see info aitab sul enda energiat tõsta.Hide picture