Teema: Teadlikkus (Consciousness)

Teema: Teadlikkus (Consciousness)

[pt_view id=”5c2909a3k9″]

– Miks on teadlikult elamine eriti oluline
– Millised on teadlikkuse 9 taset
– Mida laiem teadlikkus meile annab

 

Autorid teemal teadlikkus (Consciousness):

Eckhart Tolle:

Elu ja teadlikkus on üks ja seesama. Teadlikkus on: muutumatu, kujuta, mitte avaldunud, sündimata. Kasutan sõnu, mida on ka  Buddha kasutanud. Mitte loodud, mitte avaldunud, sündimata.

Video: Eckhart Tolle – Küllus ja selle olemus | 53:04 eesti keeles

Eckhart Tolle:

Teil kõigil on kaks identiteeti. Üks on ajaline identiteet. Tingimustega identiteet, sina kui isik. Ajaline, sest kehal on teatud eluaeg. Sina kui persoon, kellel on keha. Mõistus, mis on tingitud sinu minevikust ja sinu ümbrusest ja maailm, kus ülesse kasvasid. Tingitud paljudest asjadest sinu ümber. Emakeel on juba teatud tingimus. Ajaline identiteet on tingitud. See on siis vorm identiteet.

On olemas ka olemuse identiteet. See on ajatu, vormitu, teadlikkus. Ilma selleta ei saaks vormi identiteet isegi eksisteerida. Vorm identiteet ei ole eraldi olemuse identiteedist, vaid ajutine osa sinu sügavamast olemusest, mis on teadlikkus ise. Selle eluaja peale. Mäletate…. analoogselt sarnane, ookean all ja laine peal. Vorm identiteet on laine ookeani peal ja olemuse identiteet on ookean. Kui su meel muutub rahulikuks, mõtlemine vaibub, alles jääb vaid teadlikkus, siis see teadlikkus ongi ookean.

Video: Eckhart Tolle – Teadvus ja suhted | 1:12:29 eesti keeles

David Gikandi:

Selgitame teadlikkust natuke täpsemalt. Teadlikkus tähendab elukust, ma ei mõtle seda nagu laiska või surnut, liikumatut olekut, mitte ainult ärkvel olekut. Võta teadlikkust kui korraldavat ja juhendavat elu juhti. Mõtlen sellega järgmist – see korraldab elu. Seda sellepärast, et teadlikkus on see, mis tekkis esimesena, võid seda nimetada ka hingeks või vaimuks. Selle teadlikkuse sees kasvas sinu keha. Mitte, et keha tekkis enne ja siis alles arenes teadlikkus. Teadlikkus tekkis enne ja see korraldas sinu keha arengu.

Sama kehtib veepiisast kuni autoni. Auto algas ideest ehk teadlikkusest ja alles siis ehitati see autoks. Sama ka lennukiga. Lennuk ei tekkinud enne ja seejärel idee lennukist. Kõigepealt tuleb idee ja seejärel alles selle keha. Teadlikkus on samuti ka organiseeriv juht. See tähendab, et ta juhib sinu elu, kuidas käitud või kuidas see lennuk peaks lendama. Teadlikkuse idee juhib füüsilist. Seega on ta organiseeriv juht ja ta on väga aktiivne.

Video: David Gikandi – Teadlikkuse 9 taset ( I osa) | 34:09 eesti keeles