Eckhart Tolle – Kuidas mitte kaotada energiat teistele | 4:54

Eckhart Tolle – Kuidas mitte kaotada energiat teistele | 4:54

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Energia kadu toimub enamasti siis, kui lähed liiga palju kaasa abi vajava inimese mõttevooluga.
  • Kuulates tuleb märgata enda kohalolekut, et sa ei lubaks abi saaja meelel ühtida sinu enda meelega, mis sind kaasa tõmbaks.

 

Eckhart Tolle – Mida saad teha, et mitte kaotada teistele energiat
What can professionals do to avoid having their energy sapped by clients
Tõlge videost:

 

Eckhart Tolle: Mitmed inimesed on küsinud teemal: Energia kadumisest, kui inimestega pikemalt töötada. Toon ühe näite: “Töötan tervendajana ja minuni tulevad mitmed inimesed, kes pakuvad ise abistavat teenust ja kurdavad, et nende poolt abistavad inimesed võtavad neilt energiat. Tervishoiuöötajad, sotsiaaltöötajad, isegi juuksurid, kes veedavad rohkesti aega inimeste murede kuulamisele, võivad tunda energia kadu peale tööpäeva. Kas oskaksid midagi soovitada?” Seda küsib siis Sally ja ka paljud teised on ka seda küsinud.

Energia kadu toimub enamasti siis kui lähed liiga palju kaasa abi vajava inimese mõttevooluga. See käib nende kohta, kes tegelevad kuulamisega, terapeudid ja nõustajad. Kui puutud kokku mõttevooluga, mis tuleb läbi sõnade ja lähed sellega kaasa, siis see kipub võtma sinust energiat.

Kuulates tuleb märgata enda kohalolekut, et sa ei lubaks abi saaja meelel ühtida sinu enda meelega, mis sind kaasa tõmbaks. Kas mäletate, kui rääkisin teile ajast, kui töötasin üksikisikutega, et mõnikord kippusin naerma, samal ajal, kui inimesed enda muredest rääkisid. Naer tuli sellepärast, et kohaloleku tunne on nii rahulik ja ilus. Sellepärast, et minu olemus teab, et selline seisund on ka teise olemuse loomulik seisund.

Seega, kuulad sõnu, aga selle asemel, et minna kaasa mõttevooluga, lubad sellel enesest läbi minna. Tuleb jääda enda sisimas teadlikuks, samal ajal kui kuulad teisi. Ütleks, et vähemalt 50% või rohkem, kui seda saaks nii mõõta, rohkem kui 50% enda tähelepanust, isegi 70% enda tähelepanust, peab jääma kohaloleku energiavälja, sinu rahulikkusesse ja siis saad alles kuulama hakata. Sellisel juhul ei kurna sind kuulamine.

Aga kui kuulad kogu enda tähelepanuga, siis see tõmbab sinu tähelepanu teise inimese mõttevoolu. Sinu mõttevool ühtib teise omaga ja sind tiritakse kaasa. See võib tunduda nagu oleksid olukorrast eraldatud, ma ei tea kas eraldatud on õige sõna selleks, aga võibolla ka on. Eraldatus piirab seda, sa pole täielikult eraldatud. Sügavamal tasemel oled rohkem ühenduses selle inimesega, kui seda oleksid mõttelisel tasemel. Seega, mõttelisel tasemel oled natuke eraldatud, aga sügavamal tasemel on teie vahel teadlikkust ühendav kohaloleku väli. Seega pole täielikku eraldamist. Teatud tasemel on eraldatavus, aga teisel tasemel on ühtsuse arusaam, mis on võimsam kui kontseptualiseeritud identiteet. See vajab praktiseerimist, see on omamoodi kunst.Hide picture