Eckhart Tolle – Kas vaimsus ja rikkus välistavad üksteist | 7:21

Eckhart Tolle – Kas vaimsus ja rikkus välistavad üksteist | 7:21

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Seega välistest asjadest loobumine ei ole peamine. Õige loobumine on loobumine seostamisest asjadega, see toimub sisemisel tasemel.
  • Kui materiaalne jõukus saab sinu peamiseks eesmärgiks, siis võib küll öelda, et need välistavad üksteist (vaimsus ja materiaalne jõukus).
  • Loobumist soovitatakse tavaliselt teel ärkamisele. Loobumise all ei mõelda tegelikult loobumist materiaalsetest asjadest. Selle all mõeldakse loobumist asjadega identifitseerimisest.

 

 

Eckhart Tolle – Kas vaimsus ja rikkuse tahtmine välistavad üksteist
Are the paths to spirituality and wealth mutually exclusive
Tõlge videost:

 

Eckhart Tolle: (Eckhart loeb ette talle esitatud küsimust) Vahetevahel kõigun vaimsena oleku ja rohkema materiaalse jõukuse tahtmise vahel. Kas need välistavad üksteist? Sinu arvamus oleks teretulnud. Kõikumine vaimsena oleku ja tahtmisega rohkemale materiaalsele jõukusele. Kas need välistavad üksteist?

Kui materiaalne jõukus saab sinu peamiseks eesmärgiks, siis võib küll öelda, et need välistavad üksteist. Aga kui tegeled tegevusega, mida tõesti ka naudid, sulle meeldib selle tegemine… Ja teiseks kui see tegevus, mida teed ja naudid selle tegemist, annab mingit moodi positiivse panuse siia maailma, planeedile, teistele inimestele, lisab midagi väärtuslikku elule, tõstab näiteks planeedi teadlikkust, kui need kaks asja ühtivad, siis võid avastada, et selle tegevuse ühe osana tuleb sinuni ka materiaalset jõukust.

Ja pole põhjust, miks sa ei tohiks nautida teatud vorme, materiaalseid vorme või mis iganes sinuni tuleb. Ka osa sellest ära andmine võib nauditav olla. Ja kui tulevad suuremad või ilusamad asjad, siis selle ilusa asja nautimine, maja või auto, siis see pole ilmtingimata mitte-vaimne. Sellesse kiindumine või liigne mõtlikkus sellest, selle saamisest, see ei sobiks, see eemaldaks sind reaalsusest, tõest kes sa oled, ärkamisest. Aga saad olla hetkes ja ühenduses sellega, mis ei oma vormi ning endiselt nautida sinuni tulevaid vorme. Mitte küüniliselt asju koguda vaid nautida seda, mis tuleb. Ilma enese identifitseerimisega nendest. Olgu see siis auto või maja vms. Selles mõttes need ei sobi kokku.

Loobumist soovitatakse tavaliselt teel ärkamisele. Loobumise all ei mõelda tegelikult loobumist materiaalsetest asjadest. Selle all mõeldakse loobumist asjadega identifitseerimisest. Sest paljud inimesed erinevatest kultuuridest ja religioonidest, kes on materiaalsetest asjadest loobunud, nad ei märganud, et tuleb ka loobuda ihast nende meeles. Nad surusid asju mitte omades alla oma ihad. Hoidumine on muidugi teine osa…. Loobumine on ka näiteks tsölibaat. Seksuaalsetest tegevustest hoidumine on ka osa loobumisest. Saades aru, et viimane osa päevast möödub seksile mõeldes.

Seega välistest asjadest loobumine ei ole peamine. Õige loobumine on loobumine seostamisest asjadega, see toimub sisemisel tasemel. Võib olla väga vaene inimene, kes on väga tugevalt kinni enda vähestest asjadest ning identifitseerib ennast läbi nende. Ja võib olla väga jõukas inimene, kes pole kinni mitte millegis. See võib olla ka muidugi teist pidi. Seega loeb sisemine ja see, kas oled kinni materiaalsetes asjades.

Mõnikord saab sellest alles siis aru, kui selle kõik kaotad või läheb katki. See on alati väike test kui sinult midagi varastatakse, lahkub sinu juurest, läheb katki või hävitatakse. Kui see kutsub esile ärrituse, viha vms, siis saabki aru, kas oldi asja kiindunud või mitte.

Aga kui suudad öelda lahti nii tulevatest kui lahkuvatest asjadest, vahest asjad tulevad su ellu ning vahest annad isegi neid teistele nautimiseks. See on asjade nautimine, kui hakkab kaduma nende omandamise tunne. Mingi aeg on asi sinu käes ja siis annad selle kellegile teisele edasi.



Hide picture