Teema: Meie DNA ja geenid

Teema: Meie DNA ja geenid

[pt_view id=”449d9c4akr”]

– Kuidas muuta oma DNAd
– Mis on uus arusaam DNAst
– Mis mõjutab DNAd
– Miks ei sõltu tervis geenidest
– Mis seos on uskumustel ja geenidel
– Kuidas valida õiged geenid

 

Autorid teemal meie DNA ja geenid:

Dr. Bruce Lipton:

Meile kõigile õpetatakse, et meie tervis sõltub meie geenidest. Võime sellest lugeda lehtedest ja isegi tänastest artiklitest. Seda, et geenid kontrollivad meie elu. Teame ka seda, et geenid oleme pärinud vanematelt. Kui oled geenid saanud oma vanematelt ja need kontrollivad sinu elu, siis oled sa pärilikkuse ohver. Kui saad teada, et peres on olnud vähk, siis hakkad kohe muretsema…. Jumal küll, see on mu geenides ja ma olen tiksuv pomm…nüüd ma suren või juhtub midagi… Miks? Sest sain selle oma vanematelt. Probleem selle uskumusega on see, et see on midagi enamat. Uskumus väidab, et sa ei saa midagi teha, kuna pärisid selle vanematelt. Seda uskudes loobud ka proovimast, sest usud, et sa ei saa selle vastu midagi teha. Seal asi hapuks lähebki. Siin see võimu vähesus manifesteerubki. Sest see uskumus geenide kohta on jõuetuks tegev meile kõigile. Sest see väidab, et oled nõrgem, kui sinu geenid. Tegelikult ei ole see tõene ütlus.

Oleme 50-aastat uskunud, et geenid kontrollivad meid. Oleme seda 50-aastat korrutanud ja see on igas õpikus. Aga seda pole kunagi teaduslikult tõestatud. Geenide kontrolli ei tõestatud kunagi. See pole lihtsalt tõsi. Mis see tõde siis on? Esiteks on ütlus, et geenid kontrollivad bioloogiat täielikult vale. Sest geenid ei saa ennast sisse ega välja lülitada. Kuidas nad midagi kontrollida saavad, kui nad ei kontrolli isegi ennast. Geenid ei kontrolli midagi. Kui tahan, et geen aktiveeruks, siis kuidas geen üldse aktiveeruks? Et teha proteiine rakule, mida on vaja käitumise jaoks? Tõene ütlus oleks see… „Kui geeni on vaja, siis signaal väliskekskonnast, mitte osa geenist endast, aktiveerib geeni osa“. Keeruline ütlus, seega lihtsustame seda: „Signaal väliskeskkonnast aktiveerib geeni“. Mida see tähendab? Geenid ei vali ennast kehas ise, vaid geenid valitakse vastavalt sinu keskkonnale.

Kui sinus on vähigeen olnud 35-aastat ja järsku tekib sul vähk. Siis me ei süüdista geene, vaid vaadates tõest ütlust. Signaalid keskkonnast. Mis muutus sinu keskkonnas, et 35-aastat rahulikult olnud geen aktiveerus? Aaaa… oleme siiani geenile tähelepanu pööranud. Aga me peame keskenduma hoopis signaalile. Lubage ma selgitan…

Kui vaatame raku tuuma, siis siin on DNA kromosoom. Võin kromosoomi suurendada ja näeme kõiki kromosoome. Inimese tegemiseks on vaja 23 kromosoomi. Neid kutsutakse paarideks, sest saame 23 emalt ning 23 isalt ja need on sobivad paarid. Isegi mina näen, et ühed on emalt ja teised isalt. Neid saab värvide järgi eristada, aga huvitav on see… Mida ma saan? Ma ei saa DNA-d. Mis siis tuumas on? Tuum sisaldab 50% DNA-d ja 50% on proteiinid. Probleem on aga selles, et…. 50-aastat keskenduti ainult geenidele. Kui taheti studeerida DNA-d, siis võeti ette tuum, tehti see lahti ja vaadati kromosoome ning eraldati DNA proteiinidest ja proteiinid visati minema. Juba 50-aastat visati DNA-d uurides minema kõik proteiinid. Alles viimased aastad hakati uurima…hmmm.. Mida me minema oleme visanud? Vastus on “kontrollija”.

Te olete kõik võimsad. Teadmine on võim. Selle teadmisega on teil võim enda elu üle. Teie mõjutate, mis geen või käitumine valitakse. Te kõik olete võimsad. Te ei ole geenide ohvrid. ilus asi on see… Peate vaid mõistma, millise uskumusega te geene valite. Kui need pole õiged, siis saate neid muuta…

Video: Bruce Lipton – Uskumused ja Bioloogia | 1:08:51 eesti keeles

Tekst videost: Kuidas võtta ühendust oma Kõrgema minaga

Keskkoolis õpetati, et inimesel on 2 DNA ahelat. Kaksikahel koos 46 kromosoomiga. Aga füüsilise DNA taga paikneb mall. See mall on energeetiline ja sellel on 10 lisa eeterlikku ahelat. Siiani on neid rämpsuks peetud. Teadlased pole veel avastanud selle niinimetatud rämps DNA eesmärki, aga vastus sellele on lihtne. See  rämps on osa DNAst, mis sisaldab väljalülitatud informatsiooni. See väljalülitatud DNA sisaldab mittefüüsilist osa, mis ootab sisselülitamist. Sellel “rämpsul” on oma eesmärk.

Kui see 97% DNA osast aktiveeritakse, siis mis juhtub sinu kehaga? Füüsilisest vaatenurgast hakkab sinu DNA kodeerima lahti proteiine, aga vaimsest vaatenurgast – sa saad ühendust Kõrgema mina ja jumaliku eesmärgiga. Sa hakkad kogema vabanemist võlast, kannatustest, meeleheitest, stressist ja halbadest suhetest. Sagedus kontrollib kõike meie elus. Sagedus, millel sa võngud, sõltub sinu DNA aktiveerimisest. Näiteks madal sagedus toob esile konflikte, piiranguid ja stressi. Sagedust tõstes satud sa kokku uute inimeste, kohtade, töö, külluse, aja ja sündmustega. See on uus võimalus.

Video: Kuidas võtta ühendust oma Kõrgema minaga | 8:38 eesti keeles

Tekst videost: Kuidas aktiveerida oma DNA

DNA aktiveerimine aitab sul olla täielikult inimene ja kasutada kõigi oma tšakrate energiat, eriti südame. Saades üha teadlikumaks eksistentsi suuremast pildist, see on väga tähtis… aga kõige tähtsam on sinu elukvaliteet ja armastuse kvaliteet, mida jagad nendega, kellega koos elad. Selle armastuse kvaliteedi pärast tuletegi Maale. Tulete kõik armastuse pärast. Teil kõigil on oma missioon ja eesmärk, aga tulete ikkagi armastuse pärast. Sest eeterlikus reaalsustes ei ole armastus sama, mis siin Maal…

Video: Kuidas aktiveerida oma DNA | 15:54 eesti keeles