12 tšakrat – selgitus | 7:11

12 tšakrat – selgitus | 7:11

 

video
play-sharp-fill

Mis on 12 Tšakrat
(The 12 Chakras)

Tõlge videost:

Sissejuhatus 12 tsakra süsteemile.

See video annab ülevaate 12 tšakra süsteemist. Võibolla olete juba tuttav inimkeha 7 tšakra süsteemiga. Kas teadsite, et mõned tšakra uuringud räägivad 12 ja enamast tšakrast? Füüsilise keha ja selle energiate mõistmiseks on oluline teada 12 tšakra kontseptsiooni. Selle mõistmine annab sügavama arusaama sellest, kuidas töötavad sinu enda tšakrad. Kuidas need joonduvad ja kuidas tasakaalustada nende olulist energiat. Mis on siis see 12 tšakra süsteem?

Nende kontseptsioon on suhteliselt uus. Meil kõigil on oma arusaam tšakrate süsteemist ka 12 tšakra süsteemil puudub üldine kinnitus. Enamus teadmisi tuleb tänapäeva perspektiivist, mida on kogutud erinevatest allikatest üle maailma. Üldiselt on olemas kaks kombinatsiooni, mida vaadata. Selles videos vaatame mõlemat võimalust. Kõigepealt vaatame nende väljaspool keha asuva 5 tšakra asukohta, mis on lisaks traditsioonilisele 7 kehas olevale tšakrale. Üldiselt tunnustatud 12 tšakra süsteem on see, kus üks tšakra asub Juurtšakra all (Root chakra) ning teised paiknevad Kroon tšakra peal (Crown chakra). Teine varjant, millest räägitakse on see, kus kõik tšakrad asuvad inimkeha sees, mis tähendab, et lisa 5 tšakrat asuvad koos traditsioonilise 7 tšakraga kehas. Kuigi on olemas erinevaid 12 tšakra kombinatsioone, siis on oluline öelda, et kõige tunnustatum nendest on see, kus lisa tšakrad asuvad väljaspool keha.

Mõte 12 tšakra süsteemist aitab paremini mõista meie füüsilist ja vaimset ühendust praeguse universumi ja dimensiooni vahel. 12 tšakra süsteem näitab, et kõik on ühenduses ja me oleme kõik üks. Iga siia inkarneerunud hing on ühendatud kuidagi universumiga läbi nähtamatu ühenduse, mis koosneb tasakaalus olevast energiast. Paljud kaasaegsed ravitsejad räägivad 12 tšakra olemasolust. Ka samaanide traditsioonid räägivad 12 tšakra süsteemist, seda juba mitmeid aastaid. Tegelikult on see kuulunud juba terve igaviku nende ravimeetodite hulka. Mitmed iidsed traditsioonid räägivad, et Gaia ja teised eeterlikud energiad on seotud meie füüsiliste kehadega ja seega ka meie tasakaalus oleva hingega.

Eeldame, et oled juba traditsioonilise tšakra süsteemiga tuttav ja hakkame koheselt vaatama viit uut tšakarat, mida tutvustab meile 12 tšakra süsteem. Igale viiele tšakrale on määratud oma asukoht, värv ja funktsioon, et paremini aru saada. 8 ja 9 tšakra on tavaliselt paigutatud pea kohale, kümnes tšakra asukoht on kergelt maa sees, seda siis istuvas positsioonis. Mõnes 12 tšakra süsteemi versioonis on ka kaheksas tšakra maa all ja ülejäänud tšakrad paiknevad Kroontšakra peal, üldiselt on tšakrate arv nendes versioonides sama, aga nende järjekord võib olla erinev. Selles süsteemis asub kümnes tšakra kergelt maa all ja 8,9,11,12 asuvad Kroontšakra peal.

Kroontšakra peal asuva kaheksanda ja üheksanda tšakra asukoht märgistab kõrgemaid tšakraid, aga mis on nende lisa tšakrate ülesanne? Olemas ei ole muidugi ühtegi kindlat selgitust, meie vaatame seda mitmest allikast koosneva info põhjal.

Öeldakse, et kaheksas tšakra on ühendus vaimuga ja see ületab aega. See avab ka tee paralleel universumitesse ning paralleel reaalsustesse nendes universumites. Öeldakse, et see annab ligipääsu ka Akashic kirjetele (Akashic records) ning võimaluste sfäärile (Sphere of potentialities). Selle tšakra värviks on hallikas hõbedane.

Üheksandat tšakrat nimetatakse hinge asukohaks (Seat of the Soul). Öeldakse, et see annab ligipääsu hinge koodile, vastavalt tema kõrgemale eesmärgile. See võib esindada metafoorilist ust erinevate energiate juurde, mis on oluliseks meie saatuste kujundamisel selles reaalsuses. Seda tšakrat seostatakse pehme kollase värviga.

Kümnes tšakra on ühendus meie ja Maa vahel ning see töötab koos võimsate Maa energiatega. Sellel on suur roll meie füüsilisel heaolul ja sellel, kuidas käitume ümbritseva füüsilise maailmaga. Seda tšakrat seostatakse pruuni värviga.

Üheteistkümnes tšakra esindab meele mõju mateeria üle (Mind over Matter). Öeldakse, et see vastutab energia ja välja eest, mis on meie ja üleloomuliku vahel. Öeldakse, et šamaanid kasutasid seda tšakrat, et mõjutada maagia ja ülemoomulike jõudude energiaid. Selle tšakra värv on hele hõbe.

Kaheteistkümnendat ja võibolla ka kõige tähtsamat tšakrat kutsutakse Universaalseks ühtsuseks (Universal Unity) või isegi lõputuks intelligentsuseks ja meie ühendust sellega. See lubab meil laieneda edasi praegustest arusaamadest meie reaalsusest ning ühendusest kõigega, mis on kunagi olnud ja saab olema. Öeldakse, et see on hinge eesmärgi saavutamise tšakra, mis sõltub meie hinge kogemusele. Öeldakse, et selle värvuseks on indigo.

Tuleb meeles pidada, et need kõik on vaid ettepanekud. Igal hingel on oma arusaam ja ei ole olemas valesid vastuseid. On olemas vaid arusaamad, mis ühtivad ja mis ei ühti sinuga.Hide picture