Teema: Vaim ja hing

Teema: Vaim ja hing

[pt_view id=”5b98a29pm1″]

– Kes me tegelikult oleme
– Kuidas me kõik seotud oleme
– Milline on meie vaim ja hing

 

Autorid teemal vaim ja hing:

David Gikandi:

Hing on vormitu, ta omab teadlikkust, aga tal puudub identiteet. Võime võrrelda seda uue savitükiga, see on unikaalne. See on Individuatsioon, aga ta pole kogenud elu. Vaim on aga kogenud elu. Ta omab elatud elu informatsiooni jälge, tal on muutuse kogemust.

Teadlikkus on see, mis tekkis esimesena, võid seda nimetada ka hingeks või vaimuks. Selle teadlikkuse sees kasvas sinu keha. Mitte, et keha tekkis enne ja siis alles arenes teadlikkus. Teadlikkus tekkis enne ja see korraldas sinu keha arengu. Sama kehtib veepiisast kuni autoni. Auto algas ideest ehk teadlikkusest ja alles siis ehitati see autoks.

Video: David Gikandi – Teadlikkuse 9 taset ( I osa) | 34:09 eesti keeles

Dr. Bruce Lipton:

Miks on vaimul keha, miks ta lihtsalt vaime ei ole? Vastus on lihtne, naljakas ja väga sügav. Vastus sellele tuli iseenda rakkudest. Küsisin, miks ei võiks lihtsalt vaim olla. Sellepeale küsisid rakud minult küsimuse. Bruce… kui sa oled vaim, siis ütle, mis maitsega on šokolaad? Siis sain alles aru. Keha on virtuaalse reaalsuse kostüüm. Astud kehasse ja keha rakud, bioloogia ja mehhanismid kogevad elu läbi närvisüsteemi. Ja muudavad selle võnkuvaks signaaliks. Valgus tuleb silma, aga aju muudab selle võnkuvaks sageduseks. Maitse tuleb suhu. Maitse on võnkuv sagedus, mis edastatakse närvisüsteemi abil.

Sain aru, et minu identiteet võetakse vastuvõtjatega vastu, aga elukogemused saadetakse tagasi Allikasse. Seega, kuidas siis šokolaad maitseb? Vaimul ei ole rakke. mis lagundaks šokolaadi keemilisteks ühenditeks ja seejärel annaks igale ühendile oma sageduse, et sina seda tuvastada saaksid. Selleks on vaja maitse vastuvõtjat  ja siis saadki aru, et kõik meie tajud: Puudutus, maitse, nägemine, heli, surve ja emotsioonid. Need kõik tulevad bioloogilisest virtuaal kostüümist. Minu identiteet tõmbab selga selle kostüümi ja kõnnib sellega ringi.

Video: Dr. Bruce Lipton – 7 võimalust alateadvuse ümberprogrammeerimiseks | 1:10:11 eesti keeles