Teema: Uskumused ja harjumused

Teema: Uskumused ja harjumused

[pt_view id=”9b5e6850xo”]

– Mis on uskumused ja harjumused
– Mis kasu saame uskumuste muutmisest
– Kuidas enda uskumusi muuta
– Uskumuste mõju tervisele

 

Autorid teemal uskumused ja harjumused:

Dr. Rob Williams:

Määratlen uskumusi toimiva definitsiooni järgi. Uskumused on järeldused, mis pärinevad informatsioonist või kogemusest. Need võivad olla teadlikud ja alateadlikud.

Toon näite, mida sellega mõtlen. Uskumused tulevad informatsiooni järeldustest. See juhtub näiteks žürii kohustust täites. Sind ei olnud sündmuse toimumisel kohal. Oleteame, et see on kriminaal juhtum. Sind ei olnud kuriteo toimepanku ajal kohal, aga oled žürii liige. Oled kohustatud kuulama kahe advokaadi juttu, mõlemad räägivad oma versiooni. Panevad sind mingil määral uskuma juhtumit, milles sa ise ei osalenud. Seega lood endale uskumuse läbi informatsiooni.

Teine versioon on läbi kogemuse. Tavaline kogemus on see, et oled kahe aastane ja sul puudub kogemus tulega. Roomad ringi ja näed küünalt. Oled huvitatud, sest sul puudub kogemus tulega. Nagu enamus 2-aastaseid, liigud sa tule poole, et avastada mis see on. Liigud küünlale lähemale ja sirutad käe välja nagu kõige muu peale, et katsuda ja näha, mis see on. Ja saadki põletada. Põletada saades tekib sulle kogemus. Enam ei ole ainult uudishimu küünlaga seostatud. Kogemus ja järeldus, mis tekkis tuld katsudes ja nüüd see muutub uskumuseks. Ja see mõjutab teie tulevast taju küünlast. Alguses see taju ei ole väga eriline, aga peale sellist kogemust see muutub.

Uskumused loovad taju ja see mõjutab kõike teie elus. Näiteks enesehinnang. Sinu taju määratleb sind, kas väärt või väärtusetuks. Suhetes armastatuks või mitte. Külluses… see on päris populaarne, kas raha tuleb kergelt või taju ütleb, et seda on raske saada ja hoida. Vaatad enda töökust… taju ütleb sulle kas oled hakkama saaja või mitte. Sellel on suur mõju sinu töökusele. Muidugi ka teiste tajumine. Vaimne tervis… kas näed ennast õnneliku või depressiivsena. Füüsiline tervis… Psühholoogia muudab keha bioloogiat. Vaimne väljavaade… meil on nii palju erinevaid vaateid Jumalast ja kõigest sellega seonduvast. See kõik oleneb tajust, see mõjutab, seda kuidas käitume.

On kergem muuta harjumusi ja käitumist, kui kasutame alateadvust, sest see on hoiakute, hinnangute ja uskumuste ladu. See igapäevane affirmatsiooni tegemine, see on nii abstraktne, et alateadvus ei mõista seda. Ta ei saa aru, sest sa ei tegutse kuidagi ja sa räägid vale meelega. Alateadvus on koht, kus kõik hinnangud ja uskumused on ja kui sa ei oska sellega suhelda, siis sa kaugele ei jõua.

Sinu uskumused otsustavad, mida sa võid saavutada. Nagu Henry Ford ütles “Kui usud, et suudad või usud, et ei suuda. Mõlemat pidi on sul õigus.”

Video: Rob Williams – Muutuste psühholoogia | 1:13:06 eesti keeles

Dr. Bruce Lipton

Me kohandame geene vastavalt sellele, mis keskkonnas me arvame, et elame. Ütlen “arvame” sellepärast, et taju võib olla õige ja ka vale. Seega taju on uskumine. Kas mõistate, mida see tähendab? Uskumine muudab teie geene. Teie taju muudab geene.

Video: Bruce Lipton – Uskumused ja Bioloogia | 1:08:51 eesti keeles

Christie Marie Sheldon:

Kõik sinu uskumused ja struktuurid vibreerivad mingil energia tasemel ja kui teadlikult sellele tähelepanu pöörad, sellele mis toimub sinu mõtlemises, siis saad enda maailma muuta.

Video: Christie Marie Sheldon – Kuidas tõsta enda sagedust ja muuta reaalsust | 31:30 eesti keeles