Teema: Väli (The Field)

Teema: Väli (The Field)

[pt_view id=”5f7055dzac”]

– Mis on Väli ehk The Field
– Kuidas Väli meid kõiki ühendab
– Kuidas saame seda Välja kasutada

 

Autorid teemal Väli (The Field):

Dr. Bruce Lipton:

Kui hakkasin kvantfüüsikat õppima, siis avastasin, et kogu universum ei põhine mehhaanilisel füüsikal, see põhineb nähtamatul energial, mida nimetatakse väljaks (The Field). Ütleme, et hoian teie ees magnetit, siis näeksite magnetit, aga mitte selle magneetilist välja. Tahan sellega öelda seda, et meie oleme füüsilised kehad selles füüsilises maailmas. Meid ümbritsevad aga igasugused väljad, elektriväljad, magnetväljad, mobiili leviväljad, telekaväli, raadioväli, igasuguseid.

Newtoni ja kvantfüüsika vahe on selles, et Newtoni füüsika keskendub osakestele. Kvantfüüsika ütleb aga: kui tahad teada, miks osakesed teatud kuju võtavad, siis selleks pead Välja (The Field) mõistma. Väli kontrollib bioloogiat, need nähtamatud jõud. Albert Einsteinil on hea ütlus: “Väli on ainuke osakest kontrolliv valitseja.” Teiste sõnadega, nähtamatus maailmas on Väli väga oluline. Väli annab osakestele kuju. See muutub oluliseks… Näiteks siin on minu füüsilise keha osad, miks on need terves seisundis või miks need on haiges seisundis, need on füüsilised kirjeldused, ja vastus on… Selleks, et seda mõista tuleb vaadata nähtamatut jõudu Väljas, mitte keha.

Meditsiin proovib raua tükke vaadates kehast aru saada. Kvantfüüsika ütleb aga: kui sa ei mõista Välja, siis sa ei saa kunagi kehast aru. Max Planck, mees kes on kvantfüüsika looja, tema rääkis sellest nähtamatust väljast ja nimetas seda Maatriksiks. Seda on ka kasutatud samanimelises filmis. Inimesed kes sellest räägivad, kutsuvad seda ka jumalikuks Maatriksiks. Minu sõber Greg Braden kirjutas sellest raamatu. See ei ole ainult nähtamatu energia Väli, paljude jaoks on see ka Jumal või Vaim.

Nähtamatud jõud, kas rääkida neist kui füüslistest nähtamatutest väljadest või rääkida neist vaimses maailmas, kus seda kutsutakse Vaimuks. Vaim või Väli tähendavad vähemalt tänapäeva teaduses ühte ja sama. Seega toob teadus vaimse arusaama nähtamatutest jõududest füüsilisse maailma. See mis jäeti välja Newtoni füüsika poolt.

Video: Bruce Lipton ja Väli (The Field) | 8:02 eesti keeles