Teema: Teadlik ja alateadlik

Teema: Teadlik ja alateadlik

[pt_view id=”52780a8mxh”]

– Kuidas muuta oma alateadlikke programme
– Mis on alateadlikud programmid
– Mida annab teadlikult elamine

 

Autorid teemal teadlik ja alateadlik:

Bashar:

Paljudele teist on õpetatud uskumist, et teie füüsiline meel juhib asju ja ta peab kõike kontrollima ning aru saama kuidas kõik toimib, selleks et kõik töötaks. See ei ole aga teie tööülesanne. Teie füüsiline meel ei ole loodud aru saama, kuidas asjad maailmas töötavad. See on loodud juba juhtunud asjade tajumiseks. See ei ole loodud tulevaste asjade tajumiseks. See on loodud juba juhtunud asjade tajumiseks.

Nagu me juba eile ütlesime, pange tähele, see on tähtis. Kõrgem mina kavandab, füüsiline aju võtab vastu ja füüsiline meel tajub asju. Füüsiline meel ei kavanda midagi, füüsiline meel ei suuda ühtegi ideed luua. Mitte ükski idee sinu elus ei ole tulnud füüsiliselt meelelt. See suudab ainult tajuda idee tulemust, mille võttis vastu aju, mis omakorda on Kõrgema mina poolt kavandatud.

Selle suhte arusaam võimaldab teil luua paremat suhet ja kommunikatsiooni Kõrgema minaga ja see lubab teie füüsilisel meelel lasta teie Kõrgemal minal teha enda tööd, samal ajal kui füüsiline meel teeb enda tööd, milleks on hoida teie fookust füüsilisel maailmal, et saaksite kogeda ja tajuda tulemust sellest, mille saite Kõrgemalt minalt, seda mis esindab teie naturaalset rõõmu ja lusti.

Video: Bashar – Füüsilise meele ülesanne on tajuda | 6:00 eesti keeles

Dr. Bruce Lipton:

Teadlik meel on Vaim, see kes sina oled, sinu soovid ja ihad, see mida sina elust tahad, see on teadlik meel. Tahad olla edukas ja tubli, väga tore, see on teadlik meel, aga kasutad seda meelt vaid 5% ajast. 95% ajast töötad aga programmide järgi, mille said teistelt inimestelt. Tõde on selles, et elad nähtamatult teiste inimeste elusi, sest see töötab alateadlikult, see tähendab, et sa ei näe seda. Seega nii elades sa isegi ei märka seda ja kui sinu harjumused ei ole toetavad, siis saboteerid ennast alateadlikult. Sealt see ohvrina olek tulebki: “Tahan olla edukas, aga ma pole seda, maailm on minu vastu jne.” Ei, nii see pole. Sa oled ebaedule programmeeritud ja töötad eneseteadmata nende programmide järgi. Seega me saboteerime ennast ise, seda see uus bioloogia tahabki meile teadvustada.

Meil on mõistus, mis sekkub keskkonna ja bioloogia vahele. Mõistuse ülesanne on jälgida keskkonda ja hinnata mis toimub. Seejärel luua harjumused, mis lubavad meil ellu jääda. Ning areneda pidevalt muutuvas keskkonnas. Rääkides mõistusest mõtlemegi, et “See mõistus.” Tegelikult koosneb mõistus kahest. Teadlikust ja alateadlikust mõistusest.

Mõlemad on aju osad, aga teevad eri asju. Isegi kui nad on üksteisega seotud, õpivad ja reageerivad nad erinevalt. On väga oluline, et teaksime kuidas töötab teadvus ja alateadvus. Sest teadvus on see, mis toob meid mesinädalatele ja alateadvus on see, mis selle kogemuse meie jaoks lõpetab. Kui mõistame, kuidas need omavahel töötavad, siis saame seda uuesti luua ja mõistame ka seda, kuidas muuta oma bioloogiat ja psühholoogiat, et säilitada mesinädalate tunnet kogu eluks.

Kui soovite säilitada mesinädalate tunnet, mille lõite teadliku meelega, siis selleks on kaks võimalust. Esiteks… tuleb jätkata teadliku meele järgi elamist, sest teadlik meel selle tunde lõi. Selle nimi on teadlik-kohalolek. See on väga keeruline protsess. Sest maailmas, kus elame pommitatakse meid pidevalt ideede, mõtete ja nõudmistega. Meie teadlik meel tegeleb pidevalt mõtlemisega. Hetk kui teadlik meel tegeleb mõtlemisega, võtab aga üle alateadvus. Seega, kui suudad jääda teadliku meele juurde, siis saad nautida mesinädalaid. Aga kui lülitume alateadvusele, siis puutume kokku käitumisega, mis rikub ära mesinädalad.

Mis me siis selle vastu teha saame? Vastuseks on see, et me saame alateadvust ümber programmeerida. Saame kustutada programmid, mis on häirivad, hävitavad või ei lase sul elada. Ning asendada programmidega, mis aitavad sul elada elu, mida tahad. Selle mõistmiseks peame aru saama, et teadvus ja alateadvus õpivad täiesti erinevatel viisidel.

Teadlik meel on loov ja suudab õppida eneseabiraamatut lugedes, loengut kuulates, filmi vaadates. Teadlik meel suudab õppida ka ise uute asjade peale tulles. Teadlikul meelel on mitmeid viise uue info alla laadimiseks. Aga need meeled ei ole üksteisega seotud. Kui teadlik meel midagi õpib, siis see ei tähenda seda, et alateadvus seda õpib. Teadlik meel õpib läbi loovate protsesside. Alateadvus õpib enamuselt kahel viisil, aga on olemas ka kolmas, millest rääkida saame. Mis siis vahe on?

Teadlik meel… loe raamatut…vaata filmi…kuula loengut…  See on juba alla laetud ja teadvuses. Alateadvus ei õpi nii. Alateadvus on harjumuste meel.

Teadus räägib, et kasutame 5% oma ajast teadliku meelt. 95% ajast kasutab aga programme meie alateadvus. Mida see tähendab? Lihtne…. Sinu elu on põhiliselt väljatrükk alateadvuse programmidest. See mida kasutad 95% ajast.

Video: Bruce Lipton – Intervjuu Hawaii konverentsil | 27:18 eesti keeles

Rob Williams:

Alateadvus on ajatu, ta mõtleb ainult praeguses hetkes. See on väga oluline kui räägid enda alateadvusega. Ta ei mõista tuleviku soove. Kui paned oma soovi alateadvusesse tuleviku käändes, siis see enamasti haigutab ja jätkab sinu õhtusöögi seedimist.

Teadlik meel – Tahteline. Paneb eesmärke, hindab neid ja talle meeldib uusi asju proovida. Kui midagi uut toimub, siis tema tahab vaatama minna. Lähme keskkonda, kus pole kunagi olnud, lähme sõidame ameerika mägedel, teeme benji hüpet. Tema ütleks, et see on hea idee.. Alateadvusele ei meeldi see üldse. Tema jälgib keha tavapäraseid ülesandeid, motoorsed funktsioonid, pulss, seedimine… Tema eelistab tuttavaid asju. Osa sinust, mis ei taha riskida. Ta tahab teada, mis toimub, mitte mingeid üllatusi. Põhi ülesandeks on sinu elus hoidmine. Miks peaks ta tahtma benji hüpet teha või ameerika mägedel sõita. Ta pole sellest huvitatud. Jätke meelde…. Tahteline ja harjumuspärane, kaks täiesti erinevat meelt.

Teadlik meel on ideeline. Alateadlik meel on täpne. See näeb maailma läbi 5 meele. Bruce nimetas neid. Nägemine, kuulmine, tundmine, maitsmine, lõhn. Alateadvus saab ainult läbi nende reaalsust tunda. Teadlik on see, kes loeb eneseabi raamatuid. See, kes on innustatud ja tahab kõike teha. Kõik see energia, et teha kõiki neid toredaid asju, aga ilma alateadvusele ütlemata, ei toimu midagi. Muutute lihtsalt ärevaks.

Video: Rob Williams – Muutuste psühholoogia | 1:13:06 eesti keeles