Teema: Tajumine

Teema: Tajumine

[pt_view id=”c289a7dzhd”]

– Kuidas me seda maailma tajume
– Kuidas võtta kontroll enda taju üle

 

Autorid teemal tajumine:

Dr. Bruce Lipton

Taju = teadlikus keskkonnast läbi füüsilise tunnetuse. Kui küsin uuesti, mis on selle üksuse funktsioon… See on tajumine. See näeb keskkonda ja vastab teatud käitumisega. See pole seotud DNA ega geenidega. Räägime ainult stiimulile reageerimisest. Stiimul tuleb vastuvõtjasse ja väljund annab vastuse. Esimene järeldus on väga algne. Käitumine…. Proteiinide liikumist kontrollib taju. Seega taju kontrollib meie käitumist. Kui puudub taju, siis pole ka käitumist. See on küll esmakordne.

Me kohandame geene vastavalt sellele, mis keskkonnas me arvame, et elame. Ütlen “arvame” sellepärast, et taju võib olla õige ja ka vale. Seega taju on uskumine. Kas mõistate, mida see tähendab? Uskumine muudab teie geene. Teie taju muudab geene.

Taju mitte ainult ei aktiveeri käitumist vaid taju aktiveerib ka geenid, vajadusel kirjutab taju üle ka olemasolevad geenid. Mis on järelduseks… Kas sinu geene kontrollib pärilikkus, kas sa oled ohver? Absoluutselt mitte, sest kohandades taju, kohandate enda käitumist. Kohandades enda taju, saate valida ise vastavaid geene. Kohandades enda taju saate muuta enda geene. Ma ei taha, et te enda geene ümber hakkaks kirjutama, sest 95% meist on siiani toime tulnud ja elanud head elu. Mure on selles… Peaaegu alati on geenide ümber kirjutamine negatiivne. Sest teie geenid juba töötasid. Paljudel haigustel ja 95% vähist puudub päritav seos. 95% vähist tekib individuaali tajust, mis kirjutab üle normaalse geeni ja muudab selle vähigeeniks. Kahjuks aga…. Mäletate kui ütlesin, et olete pärilikkuse ohver? Nii puuduks teil vastutus, sest geenid olid juba sellised. Kui mõistate aga minu juttu, siis saate aru, et see kuidas ma näen ja usun asju, muutub väga tähtsaks. Kui arvad, et sinu käitumine, geenide valik ja ümber kirjutamine on tähtis, siis jah. Sest need kõik on seotud uskumustega. Sest inimese taju on seotud uskumustega.

Video: Bruce Lipton – Uskumused ja Bioloogia | 1:08:51 eesti keeles

Dr. Rob Williams:

Uskumused loovad taju ja see mõjutab kõike teie elus. Näiteks enesehinnang. Sinu taju määratleb sind, kas väärt või väärtusetuks. Suhetes armastatuks või mitte. Külluses… see on päris populaarne, kas raha tuleb kergelt või taju ütleb, et seda on raske saada ja hoida. Vaatad enda töökust… taju ütleb sulle kas oled hakkama saaja või mitte. Sellel on suur mõju sinu töökusele. Muidugi ka teiste tajumine. Vaimne tervis… kas näed ennast õnneliku või depressiivsena. Füüsiline tervis… Psühholoogia muudab keha bioloogiat. Vaimne väljavaade… meil on nii palju erinevaid vaateid Jumalast ja kõigest sellega seonduvast. See kõik oleneb tajust, see mõjutab, seda kuidas käitume.

Video: Rob Williams – Muutuste psühholoogia | 1:13:06 eesti keeles