Teema: Kvantfüüsika

Teema: Kvantfüüsika

[pt_view id=”2ae2dd8m83″]

– Millest räägib kvantfüüsika
– Mis on kvantfüüsika uued avastused
– Kuidas kvantfüüsika mõistmine meid edasi viib

 

Autorid teemal Kvantfüüsika:

Dr. Bruce Lipton

Newtoni füüsika ütleb, et maailm ja universum kus elame on masin, mis koosneb mehhaanilistest osadest. Kui tahad teada, kuidas see töötab, siis võta see juppideks, studeeri juppe, vaheta jupid, muuda seadeid. Sellel põhineb meditsiin. Vaatame inimese keha, see on masin mis koosneb juppidest. Kui see ei tööta korralikult, siis vaheta juppe, ostes keemiat ja ravimeid. Nii tavameditsiin töötabki.

Kui hakkasin kvantfüüsikat õppima, siis avastasin, et kogu universum ei põhine mehhaanilisel füüsikal, see põhineb nähtamatul energial, mida nimetatakse väljaks (The Field). Ütleme, et hoian teie ees magnetit, siis näeksite magnetit, aga mitte selle magneetilist välja. Tahan sellega öelda seda, et meie oleme füüsilised kehad selles füüsilises maailmas. Meid ümbritsevad aga igasugused väljad, elektriväljad, magnetväljad, mobiili leviväljad, telekaväli, raadioväli, igasuguseid.

Newtoni ja kvantfüüsika vahe on selles, et Newtoni füüsika keskendub osakestele. Kvantfüüsika ütleb aga: kui tahad teada, miks osakesed teatud kuju võtavad, siis selleks pead Välja (The Field) mõistma. Väli kontrollib bioloogiat, need nähtamatud jõud. Albert Einsteinil on hea ütlus: “Väli on ainuke osakest kontrolliv valitseja.” Teiste sõnadega, nähtamatus maailmas on Väli väga oluline. Väli annab osakestele kuju. See muutub oluliseks… Näiteks siin on minu füüsilise keha osad, miks on need terves seisundis või miks need on haiges seisundis, need on füüsilised kirjeldused, ja vastus on… Selleks, et seda mõista tuleb vaadata nähtamatut jõudu Väljas, mitte keha.

Video: Bruce Lipton ja Väli (The Field) | 8:02 eesti keeles