Eckhart Tolle – Inglitest ja vaimsetest teejuhtidest | 19:42

Eckhart Tolle – Inglitest ja vaimsetest teejuhtidest | 19:42

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Põhiline kriteerium on info kvaliteet, mida neilt saad, mitte see, kes nad tegelikult on.
  • Tundub, et mõningad inimesed on ühenduses olenditega, kes ei oma füüsilist keha ja pole mitte mingit kahtlust, et sellised olendid on olemas.
  • Teadlikkus saab rääkida läbi erinevate teejuhtide. Pole vahet mis teejuht, olgu ta siis ingel, surnud isik, või Asthar Galaktilise laevastiku komandör.
  • Kui mina räägin, siis ma ei tunne, et mingi olem läbi minu räägiks, aga saan aru, et rääkija ei ole inimene. See on teadlikkus, mis kasutab inimese meelt, et ennast väljendada ja teadlikkus räägib läbi minu. Selles suhtes on ka minu jutt kanaldatud.
  • Põhiline on see, ükskõik, kas vaimne teejuht või ingel, kõige olulisem info, mida keegi sulle anda saab, on info, mis aitab sul saada ühendust Allikaga.

 


Eckhart Tolle – Arvamus inglitest ja vaimsetest teejuhtidest
What is your view on angelic forces
Tõlge videost:

 

Küsija publikust: Kõigepealt tänan, et tagasi Austraaliasse tulid.

Eckhart Tolle: Aitäh

Küsija: Minu küsimus on inimeste ühendusest Jumala, Inglite või siit ilmast lahkunud inimestega ja tahaksin teada, mida sina sellest arvad. Need ei pea olema teaduslikult tõestatud arvamused. Ma nägin ka sinu sisalikku.

Eckhart Tolle: Kuidas palun?

Küsija: Ma nägin täna ka sinu sisalikku.

Eckhart Tolle: Nägid?

Küsija: Jah.

Eckhart Tolle: Saada ta minu juurde tagasi.

Küsija: Ma jõudsin just enne seda, kui täna sisalikest rääkisite. Nad rääkisid puu otsas olevatest koaaladest ka ja ma kõnetasin ühte, et ta minu juurde tuleks, arvan, et selleks tuleb olla lihtsalt õigel vibratsioonil. Aga ma sain sisalikuga ühele lainele ja väikese ussiga.

Eckhart Tolle: Juttude järgi magavad koaalad enamus ajast ja vahest ärkavad, et midagi süüa, siis lähevad tagasi magama. Räägitakse, et nad ei ole ka sigimisest väga huvitatud.

Küsija: Ma ei taha seda isegi öelda, aga ma ei ole ka sellest huvitatud. 🙂

Eckhart Tolle: Kas sul on olnud mingeid kogemusi vaimsete teejuhtidega?

Küsija: Ei, asi puudutab tegelikult minu äri, paljud tulevad selle küsimusega minu jutule ja tahaksin nendele kõige tõesemat vastust anda.

Eckhart Tolle: Jah, saan aru. Tundub, et mõningad inimesed on ühenduses olenditega, kes ei oma füüsilist keha ja pole mitte mingit kahtlust, et sellised olendid on olemas. On olemas ka mitmeid olendeid, kes teesklevad, et on keegi muu. Põhiline kriteerium on info kvaliteet, mida neilt saad, mitte see, kes nad tegelikult on.

See kehtib ka kanaldatud olendite kohta. See on endiselt päris populaarne, mõnes kohas rohkem, mõnes vähem. Ühendriikides on osariik nimega Sedona. Mis on selline “Uue ajastu” osariik Arisonases. Selline uue ajastu linn, kus tundub, et iga teine elanik kanaldab mingit tüüpi vaimset teejuhti.

Olen näinud ka palju kanaldatud kirjandust, kuid paljud nendest ei tundu sisult väga olulised, väike osa nendest on aga sisukad. Silmapaistev näide on raamat “A Course in Miracles”, mis ei ole mõeldud kõigile, aga see on täis kõrgel tasemel infot ja see on kindlasti kanaldatud, sest inimene, kes selle kirjutas, omas sisemist diktsiooni ja kirjutas ülesse kõik mida kuulis. Ta ei saanud aru, mida diktsioon tähendas ja ta ei saanud õpetusi ise kogeda, aga raamat valmis ikkagi.

Võibolla olete kuulnud ütlust surnute kohta, paljud arvavad, et peale surma teavad nad kõike, on ütlus, mis ütleb: “see, et nad surnud on, ei tähenda, et nad on targad.” Seega, kas kanaldad ise, või lähed kellegi juurde, kes sellega tegeleb, need siis panevad tavaliselt silmad kinni ja: “see ja see nüüd räägib teiega” (Eckhart Immiteerib kanaldajat), olgu see siis aus või mitte, kuula õpetuste kvaliteeti, kas õpetuste sõnad on väljamõeldud, või on see info, mida pead uskuma jääma, see võib olla mis iganes. Kas siis info muudab midagi su elus, vahet pole kas on õige või vale, võibolla räägitakse üldse elust kaugetel planeetidel jne. See võib ka sinu arust ulmekirjandus olla. Mõned inimesed on kanaldusest nii vaimustuses: “Mis toimub seal planeetidel?” Või siis esitatakse ennast olenditena, kes on pärit kosmosest: “Minu nimi on Asthar, Galaktilise laevastiku komandör, olen tulnud siia, et teid juhendada.” Okei, mis sul siis öelda on.

Kokkuvõttes, kui tegu on tõese sõnumiga, mis sisaldab ingleid või selliseid olendeid, siis kokkuvõttes on sõnum alati selles: “teadmises kes sa oled, teadmine enda ühendusest Allikaga. Kõik õiged vastused tulevad sinust enesest ja ükskõik, mida mina ütlen, kontrolli vastust, seda ise kogedes, ära usu mind. Kui sa ei saa seda ise kogedes kinnitada, siis pole see oluline.” Seda kõike ütleks, tõene teejuht.

Tuntud maailma kirjanikud ei olnud mingid anonüümsed autorid. On selge vahe vaimsetel teejuhtidel ja õpetustel, mis tulevad õpetaja sügavast ühendusest Allikaga. Sellisel juhul ei tunne õpetaja, et info tuleb mingilt olemilt, vaid Allikast. Ja isegi kui saad enda õpetused mingilt olemilt, siis kust nemad seda saavad? Sellest samast ühtsest teadlikkusest. Seega võib olem olla teadlikkusega sügavamas ühenduses, aga tegu ei ole eraldi teadlikkusega, on olemas vaid üks teadlikkus.

Teadlikkus saab rääkida läbi erinevate teejuhtide. Pole vahet mis teejuht, olgu ta siis ingel või surnud isik, või Astha Galaktilise laevastiku komandöör. Olemas on ainult üks teadlikkus, mis läbi nende rääkida saab ja nende sõnum peab olema, kui see on muidugi tõene: “saa teada, kes sa olemuselt oled ja siis hakka enda elu läbi selle olemuse elama.” Seega kasuta enda sisetunnet ja usun, et saad ise aru, sellest, kas nende õpetused on abistavad, või mitte.

Hetkel oskan nimetada vaid head raamatut “A Course in Miracles”, mis on kõrge kvaliteediga raamat (kanaldatud). Oli ka raamat nimega Seth, naine kes kanaldas olendit nimega Seth (kanaldaja Jane Roberts). See sisaldas huvitavaid ja abistavaid asju, see ei sisaldanud küll sügavamaid teemasid, aga endiselt oli seal kasulikke teemasid, kuid mitte väga sügavamõttelisi.

Kui mina räägin, siis ma ei tunne, et mingi olem läbi minu räägiks, aga saan aru, et rääkija ei ole inimene. See on teadlikkus, mis kasutab inimese meelt, et ennast väljendada ja teadlikkus räägib läbi minu. Selles suhtes on ka minu jutt kanaldatud. Ma ei tea ka seda, mida järgmisena ütlen ja enamus ajast, ei tea ma seda isegi enne vestlust, sõnu mis mu suust välja hakkavad tulema.

Selline seotus on oluline, et sul on seotus Allika, olemise, vaikuse, kohalolekuga, või kuidas iganes seda nimetad. Sul võib olla see oskus olemas, sa ei pea selleks tegema avalikke esinemisi, mingi aeg võite seda teha, mõned juba teevadki, aga ükskõik, mis alal tegutsete, ühenduses olek Allikaga, annab sulle jõudu, ükskõik, mis alal tegutsed ja muudab sinu töö teistele palju abistavamaks ning annab neile ka rohkem jõudu. Saad rohkem inspiratsiooni ja inspireerid ka teisi, isegi kui müüd pileteid vms, pole vahet. Kõik sinu tegemised muutuvad, kui oled ühenduses Allikaga.

Aga et seda saavutada, selleks pead jõudma kohta, kus puuduvad mõtted. Seda, mida kutsun mõtte-vabaks alaks, see millest vahepeal räägin, sisemisest kohast, mõtlemine, mõtlemine, mõtlemine, kas mäletate? Ja siis vaigistate mõtted, kohalolek, see on koht, kus pole mõtteid. Et saada ühendust Allikaga, selleks pead avama selle mõtte-vaba koha. Erksus, rahulik erksus, kõlab paradoksaalselt, aga need käivad käsikäes, rahulik erksus.

Võid seda ka nimetada leppimiseks, mitte teadmisega, sest sinu meel mõtleb alati, et teab kõike. Kui proovid kedagi aidata… kui kellegil on probleem, siis paljud tahavad kohe midagi abistavat öelda. Mõeldakse pingsalt, et midagi öelda: “pean midagi ütlema” ja siis otsitakse mõtetes midagi ning tavaliselt ei tule sealt midagi head ja seda ei võeta ka hästi vastu abi otsiva inimese poolt, vastavad sellele: “okei, tänan.” Nad tunnevad, et see ei tule sinu seest, su tahtmised on küll siirad, proovid midagi abistavat öelda. Aga kui tahad tõesti abistav olla, siis selleks pead leppima, mitte millegi teadmisega.

Seda sellepärast, et mõtte-vaba koht on… sa ei tea mõtte-vabas kohas midagi, vähemalt mitte kontseptuaalselt. Ime on selles, et mõtte-vabas olekus sa saad ligipääsu kogu teadmise allikale, aga see ei ole veel kontseptuaalne, see on potensiaalne, potensiaal kõige teadmisest, peamine allikas sellele.

Paljud kardavad selle saavutamist, sest kardavad mitte-teadmist, nad tahavad edasi mõelda. Keegi tuleb sinu jutule ja eeldame, et oskad mitte-teadmist, näiteks seda, et sa ei hinda kõike, mis sind ümbritseb, suudad olla hetkes, koos puu, taeva või teise inimesega. Teisiti öeldes sa nagu lakkaks olema isik, olles mitte-teadmise seisundis. Sest, kes sa oled kui sa ei mõtle, oled lihtsalt olemas, sa pole enam teatud isik. See on selline vabatahtlik kadumise trikk, kus sina, kui iseloomuga olend kaod ja selle asemele tuleb teadlikkus.

See juhtub tavaliselt inimestega, kes kannatavad nii palju, et nende ego hävitatakse ja alles jääbki ainult kohalolek. See võib ka sinuga juhtuda, aga seda ei pea juhtuma, sest sina lähed sinna vabatahtlikult, elu ei tõuka sind sinna. Seega, peab leppima mitte-teadmisega.

Ütleme, et sinu juurde tuleb inimene kes kannatab, või on surmale lähedal, või keegi teine just suri, või nad just kaotasid kõik, mis iganes see ka on. See võib ka olla pseudo kannatus,  kannatus, mis on meele poolt loodud, konkreetne põhjus võib puududa, puhtalt meele poolt loodud. Sellisel juhul on mul loomulikult naeratus juba näol, ma ei naera nende üle, vaid seda, et tegu on illusiooniga.

Aga ütleme, et praegu on reaalne kannatus, keegi hakkab surema vms. või on mingi haigus, siis selle asemel, et midagi öelda, proovi olla vaikuses ja lihtsalt kuula. Võib juhtuda, et ei tulegi sõnu, aga sa annad sellele olukorrale energiat, energiat, mis on abistav ja tervendav. Kõige sügavam tervenemine tuleb samast kohast, kui Allikaga ühenduses oled. Sellest kohast ei tule välja alati sõnad, mõnikord tuleb sealt sõnadetta väljavool, mida mõned tervenemiseks kutsuvad. Tervenemine ei ole alati füüsilise sümptomi tervenemine, on olemas ka sügavam tervenemine, mis aitab sellel inimesel saada sügavamat ühendust enda sisemusega. See on selline ülim tervenemine.

Mitmeid, mitmeid aastaid tagasi, kui alustasin tööd inimestega, kes tulid minu juurde nõu küsima jne. Olin alati selline, kes juba loomulikult väga vaikseks jäi ja kõik vajalik tuli sellest vaikusest, ma kunagi ei teadnud vastuseid ette, lihtsalt ole vaikuses ja kuula. Olen seda lugu võibolla juba rääkinud aga, mingi aeg arvasin, et olen tervendaja, see oli minu teadlikkuse nihkumise alguses, aeg, kus ma ei saanud paljust aru. Istusin koos naisega, kes oli olnud 15 aastat katolik nunn ja ta lahkus kirkikust, sest polnud Jumalat siiani leidnud. Ta tuli minu juurde ja ma istusin seal mitte-teadmise seisundis. Ma olin leppinud selle mitte-teadmise olekuga, kui sellega ei lepi, siis on see väga ebamugav ja tuleb plokk ette. Tema ütles äkitselt seda, et tunneb energia voolu ja ütles: “Ooo, sa tervendad, sa oled tervendaja.” Vaatasin ise ka, et: “Ooo, see ma siis olengi”, mõtlesin: “see see energia siis ongi.” Ja siis, mõne aastaga, jutud levisid ja mind hakati tervendajaks kutsuma, ning mõned tulidki minu juurde füüsiliseks tervendamiseks. Mõnel oli valu siin ja seal, mõnel valutas jalg: “Kas saad mu jalga tervendada? -Ma ei tea.” Siis sain aga aru, et paljud tahtsid lahti saada vaid teatud sümptomitest, neid ei huvitanud sügavam tervenemine. Seega, andsin teada kõigile, et ma ei ole tervendaja.

Põhiline on see, ükskõik kas, vaimne teejuht või ingel, kõige olulisem info, mida keegi sulle anda saab, on info, mis aitab sul saada ühendust Allikaga. Sest kui nemad on arenenud olendid, siis nemad ise on ühenduses Allikaga ja sellisel juhul on nende ainuke töö see, et ka sina saaksid ühendust Allikaga. Ükskõik mis olemid, olgu siis inglid või midagi muud, need ei ole eraldi seisvad teadlikkused, nad on ühtse teadlikkuse arenenumad osad. Pole vahet, kas nad on arenenud teadlikkuse osad või vähem arenenud, igal juhl peaksid sa sellest aru saama, kuulates seda, mida nad räägivad.

Küsija: Aitäh, suured tänud sulle.Hide picture