Eckhart Tolle – Õnne saladus 3 sõnaga | 4:46

Eckhart Tolle – Õnne saladus 3 sõnaga | 4:46

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Eluga ühes olla on olla hetkes. Siis saad aru, et sa ei ela oma elu vaid elu elab sind. Elu on tantsija ja sina oled tants.
  • Pole olemas sellist asja nagu minu elu ja mul ei ole elu. Mina olengi elu. Mina ja elu oleme üks ja see sama. See ei saa olla teisiti seega, kuidas ma saaksin seda kaotada? Kuidas saan kaotada midagi, mida mul ei ole olnud. Kuidas saan kaotada midagi, mida ma olen. See on võimatu.

 

Eckhart Tolle – Õnne saladus 3 sõnaga
Secret to Happiness in 3 words
Tõlge videost:

 

Oprah: (Oprah loeb ette kuulajate kirju) Minu elus peab midagi juhtuma, enne kui saan rahus olla. Midagi juhtus minevikus, mida ei oleks tohtinud juhtuda, midagi toimub praegu, mida ei peaks juhtuma.

Oprah: Kuidas me saame leida rahu, oma mitte-õnnelikus elus?

Eckhart: Tuleb ära tunda õnnetuse ülesehitus, mitte selle sisu. Tuleb ära tunda egoistliku meele katse seda ülesse ehitades. Vahet pole milline olukord, kui sa ei ole märganud egot enda peas, mõtte loomisel, mis kordub pidevalt, vahet pole, mis olukorras. Ülesehitus on alati sama.

Oprah: Sain aru.

Paljud kirjutasid sellest internetis. Saladus õnnele. Lehekülg 115. On olemas kolm sõna, mis annavad edasi, elamise saladuse, edu ja õnne saladuse. Eluga ühes (One with Life). Eluga ühes olla on olla hetkes. Siis saad aru, et sa ei ela oma elu vaid, et elu elab sind. Elu on tantsija ja sina oled tants.

Ma pean sulle ütlema…. Mulle meeldib see raamat, aga ma arvasin, et elu on tants ja mina olen tantsija. Paljud inimesed arvavad sama. Kas sa selgitaksid seda meile, kuidas on elu tantsija ja meie oleme tants. Miks meie ei ole tantsija?

Eckhart: Võib öelda, et elu tantsib eluvormi. Inimene ja kõik, mis eksisteerib on osa elu tantsust. Kõik, mis sind liigutab, see sama teadvus, mis loob sinu olemuse, kõik sinu rakud kehas. See mis toodab ka sinu mõtted, see sama teadlikkus, mis sa oled, see on üks universaalne elu. Ja see tungib kõigest läbi. Elu ja teadlikkus läbib kogu universumit. Teise sõnaga Jumal.

Ma ei näe Jumalat kui olevust, kes kuskil asub, vaid kui kogu olemust. Intelligentsust, mis on kõigi eluvormide loomise taga. See igavene.

Oprah: Täielikkus?

Eckhart:  Jah.

Oprah: Lase ma küsin siis sinult ühe küsimuse. Kas sa ei karda surma?

Eckhart:  Ei. Ego on kadunud. Ainult ego kardab surma. Ma tean, et surma pole olemas.

Oprah: Sa tead, et surma pole olemas. Ok. Räägi mulle sellest.

Eckhart:  Mul on üks ütlus peale seda peatükki.

Oprah: Ma tean. Sa ütled seda peatükis – Ümberlükkamatu tõde surematusest. Ma küll lugesin seda, aga aru ei saanud ikkagi.

Eckhart:  Tavaliselt kui inimesed räägivad surematusest, siis kasutavad nad argumente näiteks füüsikast. Ütlevad, et energia ei saa hävineda. Energia saab ainult muunduda. Seega, oluline energia, mis on sinu elu, kuna energia ei saa hävineda, siis peab ta jääma mingil kujul alles. See on sageli ellu jäämise argumendiks, et elu ei saa lõppeda vaid selle kuju muutub.

Oprah: Ok. Seega siit edasi minnes…. Pole olemas sellist asja  nagu minu elu ja mul ei ole elu. Mina olengi elu. Mina ja elu oleme üks ja see sama. See ei saa olla teisiti, seega, kuidas saaksin seda kaotada? Kuidas saan kaotada midagi, mida mul ei ole olnud. Kuidas saan kaotada midagi, mida ma olen. See on võimatu.

Ma sain sellest alles nüüd aru.

Me ajame segamini, “minu elujõu” ja oma “füüsilise keha”. Me ajame need segamini. Nii, et kui keha sureb ja muutub tühjaks kestaks, tuhaks või läheb maasse tagasi. Me ajame segamini selle füüsilise keha. Inimese ajame segamini enda olemasoluga. Tegelikult on need asjad eraldi.Hide picture