Teema: Ego

Teema: Ego

[pt_view id=”45a5f76n2a”]

– Mis on ego tegelikult
– Kuidas ego ära tunda
– Kuidas teha kokkulepe egoga

 

Autorid teemal ego:

Eckhart Tolle:

Kõigepealt peame aru saama, mis see ego üldse on. Vahepeal seda sõna kasutades mõeldakse erinevaid asju. Mõeldakse, et sa oled arrogantne vms. See on palju laiem kui see, et oled isekas, ülbe või arvad, et oled teistest parem. See on väike osa egost. Ego on põhimõtteliselt enese samastumine omaenda mõtlemisega. Võib öelda, et inimeses on mõistuse poolt loodud olemus, mis koosneb täielikult mälestustest, eelnevatest seisunditest ja vaimsetest ettekujutustest. Ning see olemus, mis koosneb mõtlemisest… Inimesed on jaganud ennast kaheks. Arvavad, et on olemas mina ja mina ise. Mina ja minu lugu. Ego on minu lugu, millega inimesed ennast identifitseerivad.

Video: Eckhart Tolle ja Oprah – Intervjuu Nüüd ja praegu | 28:30 eesti keeles

Eckhart Tolle:

Kuna ego ei ole kehaga ühenduses, siis ei saa ta aru ja ei tee vahet kannatusel ja millegil heal. Ego tähendab täielikku enese identifitseerimist oma vorm identiteediga. Ei midagi muud. Ei midagi muud kui see, et tead ennast ainult keha ja tingitud mõistusena. See on ego.

Video: Eckhart Tolle – Teadvus ja suhted | 1:12:29 eesti keeles

Eckhart Tolle:

Tihti arvab ego, et aitab sind, aga tegelikult ta ei tee seda, see muudab olukorra veel keerulisemaks. Ego tugevus on sinu nõrkus. Ja kui ego ei tee midagi, siis ta ütleb sulle, et vajad teda kaitseks. Ei, sa ei vaja teda. Oled ilma selle käitumismustrita palju tugevam. Seda tuleks proovida kui kohtud suurte egodega, siin maailmas on seda võimatu vältida, seda juhtub päris tihti, kui satud vastamisi suurte egodega, kõndivad egod. Nad omavad mitmeid kujusi ja tahavad sind kontrollida ning öelda mida tegema pead. See kui egole reageerid, siis seda teeb sinu ego, kui hakkad egodega võitlema, siis seda teeb sinu ego.

Kui taganed, jälgid käitumist ja siis ütled…olles kohalolek, kui oled hetkes, siis lihtsalt ütled õigeid asju ja see on palju parem lahendus. Vahel võid saada ka häid soovitusi. Mida ego tavaliselt vastu ei võtaks, sest see tuleb kellegilt teiselt. Võib juhtuda, et keegi ütleb midagi, aga sa ei kuule seda, sest sinu ego ütleb: “Mulle ei ütle küll keegi mida tegema pean.” Või sinu kaasreisija ütleb midagi kasulikku, aga sina vastad: “Keegi ei ütle mulle, kuidas sõitma peaksin.” Ning minuti pärast juhtub õnnetus, mida poleks juhtunud, kui oleksid teda kuulda võtnud, ka see on võimalik. Seega pead olema avatud ka sellele, et sinu ego võib kellegi kavatsusi valesti tõlgendada. Sest ego näeb kõikjal teisi egosid.

Kui sul on tugev ego, siis võib ka ohutut kommentaari valesti tõlgendada, kuna oled ego poolt motiveeritud ja ütled koheselt midagi kaitsvat, sest ego kaitseb ennast pidevalt. Aga kokkuvõttes kaitseb ego illusiooni, sest ego on ise illusoorne olem, meele poolt loodud. See on tõsi, et ego on väga hea kaitsja, aga see mida ta kaitseb on illusioon. Ja ta ei tugevda sinus midagi, hoopis nõrgendab. See on ebatavaline külg kuidas asju vaadata.

Video: Eckhart Tolle – Kas egoga võiks sõbraks saada | 24:53 eesti keeles

Dr. Wayne Dyer

Olen aastate jooksul kirjutanud 37 raamatut. Viimaste aastatega olen selgeks saanud, et meis kõigis on kaks olemust. Mukdananda kutsus Egoks osa, mis tõukas välja jumala (EGO – Edge God Out). Vale mina. Vale mina on osa meist, mis ei ole autentne. See on ego. Vale mina on alati see pool, mis proovib võita. Tahe asju omada, ennast tõestada. Saadame lapsed kooli ja ütleme neile…. Ole teistest parem, võida iga hinna eest jne. Nad jäävad uskuma seda, et nad on need kehad, kuigi see muutub ja sa ei leia seda enam kunagi. Meis kõigis on ka Kõrgem mina. Kõrgem mina on tegelikult hing, vaim, Jumal. Need kaks pidevalt omavahel mitte päris ei sõdi, aga…. meis on olemas lahinguväli…

Video: Wayne W. Dyer – Täitunud soovid | 1:46:41 eesti keeles