Bruce Lipton ja Väli (The Field) | 8:02

Bruce Lipton ja Väli (The Field) | 8:02

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Kui hakkasin kvantfüüsikat õppima, siis avastasin, et kogu universum ei põhine mehhaanilisel füüsikal, see põhineb nähtamatul energial, mida nimetatakse Väljaks (The Field).

 

Bruce Lipton ja Väli (The Field)
Bruce Lipton – Talking about the Field
Tõlge videost:

 

Bruce Lipton: Kui otsisin tõde maailma kohta, siis kuulsin erinevaid jutte vaimsetelt inimestelt, aga nägin, et nende elud ei vastanud nende tõdedele. Vanemaks saades sain aru, et teadus on see kust leian tõe elu kohta. Seega ei olnud ma algselt vaimne inimene. Sain teadusesse sisse ja muidugi hakkasin uskuma traditsioonilisse Darwini bioloogiasse, et geenid kontrollivad elu. Geneetiline automatsioon, biokeemilised mehhanismid jne.

Mul oli suur õnn omandada doktorikraad Virginia Ülikoolis ja seda suurepärase teadlase Irwin Coningsburgh all. Tema oli üks esimesi inimesi, kes kloonis tüvirakke. Seega tegelesin tüvirakkude kultuuriga juba aastal 1967, seda juba 40 aastat tagasi. Inimesed arvavad, et tüvirakud on mingi uus asi. Ei, ei need on juba olnud olemas pikemat aega. Ainult, et neid on studeerinud väga eksklusiivne punt.

Minu tüviraku uuringu ilus osa oli see… kui sellega alustasin ja identseid rakke kloonisin, siis sain aru, et võttes identsed rakud ja pannes need eraldi katseklaasi, ning siis muuta katseklaaside keskkonda, siis ühes moodustub rakust muskel, teises luu, kolmandas moodustub rasv, muutes siis nende keskkonda. Selle peale hakkad aga mõtlema… Need kõik olid ju geneetiliselt identsed… seega, mis kontrollib seda, kas nendest moodustub lihas, luu või rasv. Vastus sellele oli ilmselge. Informatsioon keskkonnast.

See viis mind kolleegidest erinevale teele. Nemad keskendusid geenidele ja kõige selle taga olevaga. Mina valisin sel ajal avastamata tee. Uurisin seda kuidas keskkond mõjutab raku käitumist. Samal ajal vaatasid teised, kuidas geen rakku mõjutab. Minu teemakohased uurimused avaldati väga hinnatud ajakirjades ja tulemused olid väga selged, need ei olnud kaudsed tulemused. Põhiliselt see, et rakke mõjutab neid ümbritsev keskkond. Seda avaldades olin väga põnevil, aga avastasin, et olen ainuke, kes nii arvab, seda siis enda ühiskonnas.

Seda põhjusel, et rikkusin (öeldi tõesti, et rikkusin lausa) seda, mida nimetatakse The Central Dogma-ks. The Central Dogma on tänapäeva biomeditsiini alustala. See oli kontsept, mille pani paika Francis Crick, üks isikutest, kes avastas DNA kaksikheeliksi. The Central Dogma tähendab põhiliselt järgmist: “bioloogia infovoog läheb selles järjekorras: DNA-RNA-proteiinid.” See on tänapäevaseni meie kooli õpikutes. See ütleb seda, et info algab DNA-st. Seega, sinu keha, mis koosneb proteiinidest ja proteiinid tulenevad DNA-st.

Kui nüüd uskuda Dogma uskumust, et sinu saatus ja elu sõltub geenidest, mille pärid sündides vanematelt, siis muutume pärilikkuse ohvriks. Kui vaadata seda nii, et meie ei vali enda geene ja sa ei saa enda geene muuta, ning kuna geenid kontrollivad sinu elu, seega oled nende geenide ohver. See on sõnum, mida traditsiooniline teadus on õpetanud. Probleem on selles, et see on täielikult vale.

Kui lahkusin meditsiinist ja vaadates nüüd tagasi, ma ei vaadanud kunagi, mida tähendab Dogma. Vaatasin seda hiljem sõnaraamatust ja olin üllatunud, sest sõna Dogma tähendab järgmist “Tõde mis põhineb vaimsel veenmisel, mitte teaduslikel faktidel.” Dogmale vastu hakates sai minust koheselt ketser. See, mida kutsuti teaduseks, sai aga definitsiooni järgi religiooniks.

Kvantfüüsika ja mehhaanika on Newtoni füüsika ja mehhaanika. Seega on füüsika ja mehhaanika sünonüümid. Seega füüsika tähendab mehhanisme, mille järgi universum töötab. Uus füüsika, kvant-füüsika, ei huvitanud mind ega ühtegi minu kolleegi meditsiinikoolis. Meile kõigile õpetati Newtoni füüsikat.

Nende kahe vahe on väga sügav. Newtoni füüsika ütleb, et maailm ja universum kus elame on masin, mis koosneb mehhaanilistest osadest. Kui tahad teada, kuidas see töötab, siis võta see juppideks, studeeri juppe, vaheta jupid, muuda seadeid. Sellel põhineb meditsiin. Vaatame inimese keha, see on masin mis koosneb juppidest. Kui see ei tööta korralikult, siis vaheta juppe, ostes keemiat ja ravimeid. Nii tavameditsiin töötabki.

Kui hakkasin kvantfüüsikat õppima, siis avastasin, et kogu universum ei põhine mehhaanilisel füüsikal, see põhineb nähtamatul energial, mida nimetatakse väljaks (The Field). Ütleme, et hoian teie ees magnetit, siis näeksite magnetit, aga mitte selle magneetilist välja. Tahan sellega öelda seda, et meie oleme füüsilised kehad selles füüsilises maailmas. Meid ümbritsevad aga igasugused väljad, elektriväljad, magnetväljad, mobiili leviväljad, telekaväli, raadioväli, igasuguseid.

Newtoni ja kvantfüüsika vahe on selles, et Newtoni füüsika keskendub osakestele. Kvantfüüsika ütleb aga: kui tahad teada, miks osakesed teatud kuju võtavad, siis selleks pead välja (The Field) mõistma. Väli kontrollib bioloogiat, need nähtamatud jõud. Albert Einsteinil on hea ütlus: “Väli on ainuke osakest kontrolliv valitseja.” Teiste sõnadega, nähtamatus maailmas on Väli väga oluline. Väli annab osakestele kuju. See muutub oluliseks… Näiteks siin on minu füüsilise keha osad, miks on need terves seisundis või miks need on haiges seisundis, need on füüsilised kirjeldused, ja vastus on… Selleks, et seda mõista tuleb vaadata nähtamatut jõudu Väljas, mitte keha.

See on naljakas kui mõelda, et noorena sa kindlasti raputasid raua tükikesi magneti peale ja need tükid moodustasid teatud mustri magneti ümber. Kvant-füüsika vaataks seda mustrit ja prooviks selgitada, kuidas kõik raua tükikesed selle mustri moodustasid, kui seda magnetvälja ei eksisteeriks. Teisisõnu, kas saad selgitada, miks tükikesed nii on, ilma magnetvälja olemasoluta. Vastuseks oleks kindel ei. Keha ja rakud on võrdsed nende raua tükikestega.

Meditsiin proovib raua tükke vaadates kehast aru saada. Kvant-füüsika ütleb aga: kui sa ei mõista välja, siis sa ei saa kunagi kehast aru. Max Planck, mees kes on kvant-füüsika looja, tema rääkis sellest nähtamatust väljast ja nimetas seda Maatriksiks. Seda on ka kasutatud samanimelises filmis. Inimesed kes sellest räägivad, kutsuvad seda ka jumalikuks Maatriksiks. Minu sõber Gregg Braden kirjutas sellest raamatu. See ei ole ainult nähtamatu energia Väli, paljude jaoks on see ka Jumal või Vaim.

Nähtamatud jõud, kas rääkida neist kui füüslistest nähtamatutest väljadest või rääkida neist vaimses maailmas, kus seda kutsutakse Vaimuks. Vaim või Väli tähendavad vähemalt tänapäeva teaduses ühte ja sama. Seega toob teadus vaimse arusaama nähtamatutest jõududest füüsilisse maailma. See mis jäeti välja Newtoni füüsika poolt.Hide picture