Bruce Lipton / Rob Williams – Muutuste psühholoogia | 1:13:06

Bruce Lipton / Rob Williams – Muutuste psühholoogia | 1:13:06

 

video
play-sharp-fill

Selles videos:

  • Rob Willliams: Uskumused on järeldused, mis pärinevad informatsioonist või kogemusest. Need võivad olla teadlikud ja alateadlikud.
  • Alateadvus on ajatu, ta mõtleb ainult praeguses hetkes. See on väga oluline kui räägid enda alateadvusega. Ta ei mõista tuleviku soove. Kui paned oma soovi alateadvusesse tuleviku käändes, siis see enamasti haigutab ja jätkab sinu õhtusöögi seedimist.
  • Videos näeb ka lihastestingut uskumuste kohta ja seda kuidas neid muuta saab.

 

Rob Williams – Muutuste psühholoogia
Rob Williams – Psychology of Change
Tõlge videost:

 

Muutuste psühholoogia. Rob Williams. M.A.

Rob Williams: Võite nüüd turvavööd eemaldada 🙂 Võtame nüüd rahulikult edasi… On ta alles tegelane…(Viitab Bruce Liptoni esitusele “Uskumuste bioloogia”). Ma alustaksin sealt, kus Bruce pooleli jättis. Mul tuli just meelde, et olen 14-aastat juba ärimaailmas olnud. Doug ütles, et midagi muutis teda selles maailmas…(Räägib ühest ürituse korraldajast) Võin öelda seda, et ta elas 14-aastat hirmus. Elas kaitse all. Ma ei tea, kas olete korporatiiv maailmas elanud, aga… On komme elada ettevaatlikult ja lootes, et jääd terveks. Veetsin selles maailmas palju aega ja olen palju valu ning võimalusi näinud. Minu positsioonil ei saanud ma midagi selle vastu teha. Selle kõige sees tundsin, et mul on olemas kõik, mida tahtma peaks. Hea töö, hea palk, kõik mugavused, aga tundsin, et mu hing valutab. Ma ei tundnud ennast hästi. Ei sobinud see, et sain palka töö eest, mida tegelikult teha ei tahtnud. Ja müüa midagi, millest ma ei hooli. See oli minu jaoks kriis, aga ka vaimne olukord, see oli ärkamine. See oli aeg valida. Kas teha midagi, mida süda tahab või seda, mida teised minult ootavad. Ma tegin selle muutuse ja 14-aastat hiljem soovitan seda endiselt. See on raske ja nõuab visadust. Eriti ajal kui mina seda tegin. Ma lahkusin väga healt ja kõrgelt makstud töökohalt, aga see ei andnud mulle enam midagi. Olen tänulik Dougile ja Brucile, et saan teiega täna jagada enda viimase 14-aasta avastusi. Muutuste ja uskumuste loomusest ning nende mõjust meie eludele.

Alustame. Jätkan Bruce-i järeldustega, liites sinna ühe juurde. Mäletate tema slaidi mis ütles, et taju kontrollib käitumist? Väga võimsad sõnad, eriti bioloogi suust. Taju kontrollib geene. Taju kirjutab geenid ümber. Mina jätkan sellega, et taju kirjutab ümber ka käitumise. Olen kindel, et ka täna on siin mõni inimene, kes sooviks käitumusi ümber kirjutada. 14-aastat tagasi soovisin seda ka mina.

Otsisin kõige kergemat, tõhusamat ja valutumat viisi, kuidas seda teha. Koolis ei õpetatud valutut viisi. Oli ainult… “mine tagasi, otsi valu, tööta sellega” ja et see on ainuke viis uskumusi muuta. Täna räägin koolis õpitust väga erinevat juttu. Bruce kasutas sõna taju mitmel korral, aga ta pani selle kokku sõnaga uskumine. Ma tahan neid natuke täna eristada. Taju on minu arust teadlikkus, ka sõnaraamat tõlgib seda nii, aga seda kujundab uskumine. Uskumine ületab tegelikult taju. Räägin kuidas see juhtub, aga tähtsam osa selle juures on… Uskumused kontrollivad sinu taju, kui kirjutad üle uskumused, siis kirjutada üle ka taju. Kirjutades üle taju, siis kirjutad üle ka geenid ja käitumised. Tervenemise alal tegutsedes pole erinevust kehal ja mõistusel. Erinev väljend, mis kirjeldab meid tervikuna. Määratlen uskumusi toimiva definitsiooni järgi. Uskumused on järeldused, mis pärinevad informatsioonist või kogemusest. Need võivad olla teadlikud ja alateadlikud.

Toon näite, mida sellega mõtlen. Uskumused tulevad informatsiooni järeldustest. See juhtub näiteks žürii kohustust täites. Sind ei olnud sündmuse toimumisel kohal. Oleteame, et see on kriminaal juhtum. Sind ei olnud kuriteo toimepanku ajal kohal, aga oled žürii liige. Oled kohustatud kuulama kahe advokaadi juttu, mõlemad räägivad on versiooni. Panevad sind mingil määral uskuma juhtumit, milles sa ise ei osalenud. Seega lood endale uskumuse läbi informatsiooni.

Teine versioon on läbi kogemuse. Tavaline kogemus on see, et oled kahe aastane ja sul puudub kogemus tulega. Roomad ringi ja näed küünalt. Oled huvitatud, sest sul puudub kogemus tulega. Nagu enamus 2-aastaseid, liigud sa tule poole, et avastada mis see on. Liigud küünlale lähemale ja sirutad käe välja nagu kõige muu peale, et katsuda ja näha, mis see on. Ja saadki põletada. Põletada saades tekib sulle kogemus. Enam ei ole ainult uudishimu küünlaga seostatud. Kogemus ja järeldus, mis tekkis tuld katsudes ja nüüd see muutub uskumuseks. Ja see mõjutab teie tulevast taju küünlast. Alguses see taju ei ole väga eriline, aga peale sellist kogemust see muutub.

Räägin rohkem teadlikust ja alateadlikust meelest, sest minu arvates on siin kõige suurem teadmatus traditsioonilises psühhoteraapias. See, et proovime muuta alateadlike uskumusi teadlike võtetega. Need kaks meelt on nii erinevad. Pole ime, miks see ei tööta. Uskumused kontrollivad sinu bioloogiat ja käitumist. Kui peaksin kirjeldama Bruce-i esitlust ühe lausega, siis see oleks see lause: “Kõike meie elus kontrollib uskumuste süsteem.” Sellest räägime rohkem.

Kas seda slaidi mäletate? Siin on filter. Esindab meie uskumusi. See on väga võimas asi. Uskumused ongi reaalsuse filtrid. Sa ei näe maailma sellisena nagu see on. Näed seda sellisena nagu sina oled, seda on võimatu mitte teha. Huvitav on see, et kõik, kes vaatavad seda esitlust, kõigil on erinev kogemus sellest. Teil on illusioon, et näete sama, räägite, et käisite siin, aga te ei saa sama kogemust. Teie filtrid selle kohta, kes ma olen, mida näen, kus see koht on, mida praegu tunned, see kõik mõjutab sinu tänast kogemust. Mõtled, et see on fakt, see toimus täpselt nii. Kui hakkad kellegagi rääkima, kes ka siin üritusel oli, siis nendel on teistsugune kogemus. Alati on nii ja kui suudate seda meeles pidada… Kui arvate, et asi on selge, siis jätke meelde, et need on teie arvamus asjadest. Teie reaalsuse filter, taju just see ongi. See on tähtis.

Uskumused loovad taju ja see mõjutab kõike teie elus. Näiteks enesehinnang. Sinu taju määratleb sind, kas väärt või väärtusetuks. Suhetes armastatuks või mitte. Külluses… see on päris populaarne, kas raha tuleb kergelt või taju ütleb, et seda on raske saada ja hoida. Vaatad enda töökust… taju ütleb sulle kas oled hakkama saaja või mitte. Sellel on suur mõju sinu töökusele. Muidugi ka teiste tajumine. Vaimne tervis… kas näed ennast õnneliku või depressiivsena. Füüsiline tervis… Bruce-i esitlus tegi asja päris selgeks. Psühholoogia muudab keha bioloogiat. Vaimne väljavaade… meil on nii palju erinevaid vaateid Jumalast ja kõigest sellega seonduvast. See kõik oleneb tajust, see mõjutab, seda kuidas käitume. Nimekiri läheb aind edasi…

Seda pilti mäletate? Meie sõber ekstaas (viitab Maxfield Parrish maalile Ecstasy (1929). See esindab Bruce-i mudelis rõõmu ja arengut. Liikuda millegi nauditava poole. Seda mäletate? Selle nimi on “Karje.” (viitab Edvard Munch maalile Scream) See esindab kaitset ja hirmu. Kui teil oleks valida, kui saaksite valida kahe vahel… Elada nii. Elu põhineks sellel tundel, mida seda vaadates tunnete. Või see. Kumma valite? Vaatame uuesti, päris raske vali. 🙂 Kas tema või tema. Kui teil on raskusi selle valikuga või eelistasite seda siin, siis soovitaks kohe arsti juurde pöörduda ja oma rohud üle vaadata. Normaalsetel tingimustel valitakse tema. (Ekstaasi)

Teadlikult tahame, et elu töötaks. Tahame, et elu oleks rõõmus ja nauditav. Mis takistab meid? Mis on see põhiline põhjus? Miks meie elud ei ole sellised nagu me tahaksime, et need oleks? See, mida Bruce rääkis oli õige ja ma lisan siia veel midagi juurde. Suur vahe on selles, kas elad arengus või kaitses. Mis selle määrab? “Ma suudan” sõnumid lapsena on “Ma suudan” sõnumid täiskasvanuna. Kui saad keskkonnast rohkem positiivseid sisendeid, näiteks vanematelt. Kui sulle öeldi, et oled armastatud, kompetentne ja piisavalt hea, öeldi, et oled imeline, sellisel juhul peegeldab seda ka sinu elu. Rohkem kui inimesed kellele sisestatakse “Sa ei suuda” sõnumeid. Sa pole piisavalt hea, sinust ei saa asja, sa pole piisavalt tark. Kõik need asjad, mida paljud meist on kuulnud. Need salvestatakse täpselt nagu kogemused. Need ongi kogemused ainult, et informatsiooni põhised. Üldiselt vanemate poolt tekitatud ja ühiskonna poolt süvendatud. Need kogemused panevad meid, kas arengu või kaitse seisundisse. Olenevalt elu tõlgendusest.

Lapse kasvatusest kujuneb meie taju ja käitumine. Saad programmid juba noorelt. Juba 5-aastaselt on psühholoogide sõnul sinu iseloom juba paigas. Sellega mõeldakse, et sul on piisavalt kogemusi, et endast järeldusi teha. Nüüd sa vaatad ennast, kas läbi arengu või kaitse filtrite. Hea uudis on see, et kui oled loonud need filtrid ja sul on harjumused, mis peegeldavad  käitumist ja taju, mida sa ei taha, siis need on muudetavad.

Harjumused tulevad sinu teadvusest. Tundub, et sul ei ole kontrolli nende üle. Proovid teadlikult seda muuta. Ütled, et ei tee enam nii, aga teed ikka. Tahan teile selgitada, kuidas harjumuste  tsükklid tekivad, miks need tekivad ja kuidas neid muuta. Need tsüklid on iseenesest tugevdavad. Vaatame, kas saan seda selgitada. Kasutan küünalt mudeline, sest enne rääkisime sellest. Kui oled 2-aastane ja koged esimest kokkupuudet tulega ja kui see tuli on osa küünlast… Roomad tule juurde ja sul puub veel kogemus tulega, sest sa pole midagi kuuma veel puutunud ja nüüd on esimene kord ja järsku on sul esimene kogemus. Kogemuseks on valu. See kujundab taju. Küünal ei ole enam üldine asi. Nüüd see põhjustab valu. Sul on taju küünlast. Taju tekitab uskumuse, et küünal või vähemalt tuli on ohtlik. Põhiline on ikkagi tuli. Taju kujundab sinu kogemust selle küünlaga. Kogemus võimendab uskumust. Juhtub see… järgmine kord, kui küünalt näed, siis tajud küünalt valu allikana. See takistab sind seda puutumast, et sa enam oma kätt sinna sisse ei paneks. Sul pole enam kunagi hägust taju selle kohta. Tajud küünalt väga täpselt ja hoidud sellest.

Vahet pole, kas õppisid lapsena, et saad kõrvetada kui põlevat küünalt puutud või vanemana, kui mõistad rohkem, et põletada saab ennast ka teisiti. Kõrvetada saab ka suhetes, nagu öeldakse. See on keerulisem kõrvetus, aga endiselt kõrvetus. Tavaliselt jätab see armi. Järgmine kord, kui vaatad sarnast olukorda, kus haiget oled saanud, siis liigud sellest eemale. Lähed kaitsesse. See on iseseisvalt tugenev tsükkel.

Head tsükklid, nagu tulest eemale hoidmine, see on hea. Neid sa segada ei taha, aga tsükklid nagu enese masendamine, tsüklid, kus ennast maha teed. Tsüklid, mis ei ole head. Tsüklid, millest tahad lahti saada. Siis on oluline, et saaks neid lõhkuda. Tsükli lõhkumine tähendab mõistuse ümber programmeerimist. Siis saad kogemust ümber kirjutada. Nagu Bruce ütles: “Asi on sinu tajus” kui muudad taju keskkonnast, see kuidas tajud ennast keskkonnas, sellega saad muuta keskkonda. Sinuga käitutakse teisiti, kui sa käitud endaga teisiti. Positiivselt mõtlejad räägivad seda meile iga päev, rohkem nad aga ei räägi. Mida edasi teha? Teha saab aga kuidas? Selleks on vaja teadmisi ja töövahendeid. Jagan teile veel natuke teadmisi ja siis jõuame töövahenditeni.

Palun mõistmist töövahenditesse ja minu olukorda täna… Milleks on üks tund, mitte kaks päeva õpikojas. Loodetavasti saan teile näidata vähemalt ühte Psych-K protsessi, mille olen aastate jooksul välja kujundanud, et saaksite aimu sellest, kui kiirelt saame uskumusi muuta, isegi eluaegseid. Sellele saab ka kinnitust niipea, kui see muutub. Seega teeme mõlemat.

Põhi teadmine, mida peate teadma on see, et teil on ühe meele asemel kaks. Olete proovinud muuta meelt, aga avastate, et meelel on oma meel? Kindlasti olete. Olen kindel, et tunnete ennast ka mõnes ütluses ära. Lubasite alla võtta, aga ei teinud seda. Uusaasta lubadus, mida ei pidanud. Suitsetamise maha jätmine. Lõpetada laisklemine, see on paljude lemmik… Et enam ei lähe suhtesse, aga ikka lähed. Nimekiri on pikk ja võite edasi enda lemmikud kirja panna, mida olete muuta tahtnud.

Ütlesite, et tahate muutust seega selle taga on teadlik otsus. Olete energiline ja pühendunud isik, aga ikka ei tule muutust. Seda ei juthtu isegi, kui sellele tähelepanu pöörate. Toon teile näite, kui erinevad need kaks meelt on. See on väga tähtis, et mõista kiire muutuse loomust ja miks viimase 35-aasta jooksul saadud tööristadega see nii keeruline on. Selleks on enamasti positiivne mõtlemine, affirmatsioonid ja tahtejõud. Olen neid kõiki proovinud. Need toimivad vb 20% ajast. Väga masendav, aga see oli parim, mis meil oli ja inimesed tegid neid. Ütle affirmatsioone, mediteeri ja korruta seda pidevalt. Probleem on selles, et me rääkisime vale meelega. Mitte meelega, mis kontrollib harjumusi ja muutust.

Teadlik meel – Tahteline. Paneb eesmärke, hindab neid ja talle meeldib uusi asju proovida. Kui midagi uut toimub, siis tema tahab vaatama minna. Lähme keskkonda, kus pole kunagi olnud, lähme sõidame ameerika mägedel, teeme benji hüpet. Tema ütleks, et see on hea idee.. Alateadvusele ei meeldi see üldse. Tema jälgib keha tavapäraseid ülesandeid, motoorsed funktsioonid, pulss, seedimine… Tema eelistab tuttavaid asju. Osa sinust, mis ei taha riskida. Ta tahab teada, mis toimub, mitte mingeid üllatusi. Põhi ülesandeks on sinu elus hoidmine. Miks peaks ta tahtma benji hüpet teha või ameerika mägedel sõita. Ta pole sellest huvitatud. Jätke meelde…. Tahteline ja harjumuspärane, kaks täiesti erinevat meelt.

Teadlik meel on ideeline. Alateadlik meel on täpne. See näeb maailma läbi 5 meele. Bruce nimetas neid. Nägemine, kuulmine, tundmine, maitsmine, lõhn. Alateadvus saab ainult läbi nende reaalsust tunda. Teadlik on see, kes loeb eneseabi raamatuid. See, kes on innustatud ja tahab kõike teha. Kõik see energia, et teha kõiki neid toredaid asju, aga ilma alateadvusele ütlemata, ei toimu midagi. Muutute lihtsalt ärevaks.

Kas olete motivatsiooni koolitusel käinud? Lihtsalt motiveerivad koolitused. Korporatiiv maailmas tegime neid kõvasti. Sinna minnes muudeti mind hulluks. Karjusin, trampisin ja olin nii õnnelik, nii kui lahkus kõneleja, lahkus ka motivatsioon. Teda taheti tagasi kutsuda. See selle mõte muidugi oligi. Tagasi tulles said ka sina uuesti motivatsiooni. Selle saavutamiseks on ka parem viis ja et see oleks püsiv, ning sellel pole motivatsiooniga midagi pistmist.

Teadlik meel on vastutav lühimälu eest, alateadlik meel on vastutav pikaaegse mälu eest. Lühimälul on väike trikk juures. See on huvitav fakt. Inimese keskmine lühiaegne mälu kestab 20 sekundit. Lühiaegne mälu. Minu arust on see väga huvitav…Kas teate kui kaua läheb aega, et leida telefoni number telefoni raamatust? Otsida sendid  ja sisestada need telefoniputkasse, 25 sekundit. Jumala väike trikk. Seda tegevust lühimäluga teha ei saa.

Alateadvusel on suur osa uskumuste muutmisel, sest ta vastutab pikaaegse mälu eest. Kriitiline osa. Kui hommikul ärgates oled unustanud lapsena õpitud ülesanded nagu näiteks kõndimine ja sellised asjad. Autoga sõitmine vanemana, peaksite iga hommik kõik uuesti õppima. Võite kõik tänulikud olla alateadvuse eest, sest tema mäletab neid. Ta on võtnud kõik õpitu ja muutnud selle harjumuseks. Mõelge korra sõitmise peale. Kui õppisite autoga sõitma… paljud teist manuaalkastiga sõitma õppisid? Olete piisavalt vanad…Mina ka. See oli jube. Ma istusin selles väikeses autos ja käigukang oli rooli juures, vot nii vana olen mina… Käigukang oli rooli juures. Kaks jalga, aga kolm pedaali. Mõtlesin kohe, et halb masinaehitus. Siis on veel need peeglid, inimesed igal pool, pead roolima, sidurit vajutama, pidurdama, seda oli päris palju. Kaasa arvatud isa, kes kõrval karjus, sest ta tahtis enda käigukasti hoida. Libistasin sidurit ja see kõik oli kole kogemus. Aga elasin selle üle. Suutsin minna üle automaatsele sõitmise versioonile ja enam ei mõtle sellele üldse. Paljud ei mõtle enam sellele. Märkasin, sest jõudsin siia…  Väga huvitav koht.

Huvitav on see, et võime vestelda ajal, kui jõuame punktist A punkti B, aga sõitu ei mäleta üldse, vestlus oli hea ja jõudsid kuidagi kohale. Mis toimub? Kes tähele paneb? Õnneks on sul väga võimas osa, kes tähele paneb, alateadlik meel. Tema viib teid kohale siis, kui teete enda lõbusaid tavapäeva asju. Tema tegeleb asjadega, millega meil oleks raske teadlikult tegeleda.

Teadlik meel sõltub ajast. Mineviku ja tuleviku põhine. Enamik meeli, kes elavad hirmu mentaliteediga, veedavad aega minevikus ja vigisevad tuleviku kallal. See pole lõbus. Alateadvus on ajatu, ta mõtleb ainult praeguses hetkes. See on väga oluline kui räägid enda alateadvusega. Ta ei mõista tuleviku soove. Kui paned oma soovi alateadvusesse tuleviku käändes, siis see enamasti haigutab ja jätkab sinu õhtusöögi seedimist. Ta ei saa sellest aru. Pead rääkima oleviku käändes. Teadliku meele jaoks on see segane, sest seda pole veel juhtunud. Kui ütlen selle väite, siis peaks seda ikka tõesena tegema. Ainult siis, kui tahad veenda teadliku meelt.

On olemas teatud reeglid, kuidas suhelda alateadvusega, see on väga tähtis, et see töötaks. Teine tähtis asi… Teadlik meel tuleb korraga toime 1-3 asjaga. Kodus telekat vaadates, heliseb telefon

ja keegi tuleb sisse, keegi tuleb köögist ja tahab sinuga rääkida. Umbes sellel hetkel ütled, et oot oot, üks asi korraga. Sa ei saagi seda protsessida. Teadlik meel protsessib kuskil 2000 Bitti sekundis, kõlab küll võimsalt, aga kui seda võrrelda alateadvusega, millel on suurem protsessi võime, see võib tegeleda tuhandete asjadega korraga ja suudab 4 miljardit bitti sekundis protsessida. See on meeletu vahe. Aga kui sellele mõelda, siis see peabki nii palju suutma. See vastutab motoorsete funtsioonide eest. Sa ei saa kõndida, rääkida, sööki seedida, hingata, ilma suure protsessi võimeta. Sa ei saaks isegi istuda. Teeme asju mõtlemata. Paned tööle tahtmise, mis on osa sinu teadlikust meelest ja ütled, et kõnnime siit sinna, aga teadlikult sa seda ei saa. Kui alateadvus nõus ei ole, siis ei liigu sa kuhugi.

Sama kehtib ka uskumuste muutmise kohta. Jõuame veel selleni. On kergem muuta harjumusi ja käitumist, kui kasutame alateadvust, sest see on hoiakute, hinnangute ja uskumuste ladu. See igapäevane affirmatsiooni tegemine, see on nii abstraktne, et alateadvus ei mõista seda. Ta ei saa aru, sest sa ei tegutse kuidagi ja sa räägid vale meelega. Alateadvus on koht, kus kõik hinnangud ja uskumused on ja kui sa ei oska sellega suhelda, siis sa kaugele ei jõua. Muutud väga kurvaks. Minuga nii juhtus. Sellepärast ma teiega seda jagan.

Kõige kiirem ja efektiivsem viis alateadvusega suhtlemiseks… Seda saab teha läbi muskli testimise nimega Psych-K. Olen kindel, et mõned teist teavad seda. On see tõsi? Tõstke käsi. Unustage kõik, mida selle kohta teate. Teeselge, et te ei tea sellest midagi. On suur vahe, kas kasutada lihastesti psühholoogiliselt, või kuidagi teisiti. Vitamiini vajaduse kontrolliks, kinesioloogias, funktsioonihäirete leidsmieks jne. Nendest ma ei räägi. Räägin põhi elementidest, et mõõta alateadvuses olevaid uskumusi. Okei. Teeme väikse katse ja palun kellegi lavale abiks, et näidata lihastestingut ehk Psych-K-d, see on nimi mille olen enda tööalale andnud. Tahan näidata teile, et kasutan seda psühholoogilise töövahendina, et vaadata alateadvusesse ja kontrollida uskumusi.

Kuidas luua sobilik kommunikatsioon alateadvusega. On vaja “tõene või väär” sõnumi süsteemi. Vastuolude mõõtja, et mõõta seda, mida teadlik meel ütleb ja mis uskumused on alateadvusel. On tähtis, et see oleks tõene. “meeldib-ei meeldi” on sarnane stressi mõõtmisele. Õppisin lihastesti sellist kasutamist, kui lõpetasin kooli ja tegin tavapärast nõustamist. Siis kui tuled minu juurde ja kurdad muresi, mina noogutan ja ütlen, et sa veel räägiksid. Ja sa räägidki. Järgmine nädal tuled uuesti ja räägid veel. Järgmine nädal tuled uuesti ja räägid veel. Väsisin selle kuulamisest ja teadsin, et midagi peab muutuma. Äriline osa minust: “Siin peab olema mingi tulemus.” Äris on tulemus kõige tähtsam. Sarnaselt on teraapias põhiliseks protsess. Püsi protsessis, see on sulle hea. Kus on paranemine, et saaks eluga edasi minna? Kuna see protsess lõpeb? See ei lõpegi kunagi. Ma sellest aru ei saanud. See ei tundunud minu jaoks õige ja võtan sellega midagi ette.

“Meeldib, ei meeldi” süsteemiga oli huvitav see… Inimesed tulid ja täitsid küsimustiku. Küsisin alati, kas nad on varem nõustamist saanud. “Ja ja…15-aastat psühhoteraapiat” jne. See pole nali. Ja nad kirjutasid enda põhi mured ülesse. Nad kirjutasid kõike. Lapsepõlvest, suhetest ema ja isaga. Mäletan ühte klienti, kes kirjutas… Mure emaga, kes oli väga solvav psühholoogiliselt ja füüsiliselt, aga olen selle korda saanud. Ütlesin, et väga hea. Kui jõudsime lihastestini temaga ja stressi taset mõõtes ütlesin talle, et emast mõtleks…ja ta tegigi seda. Arvake ära mis juhtus… Ta läks selle peale koheselt pingesse. Ta oli väga stressis. Seda näitas lihastest koheselt. Juba emale mõtlemine viis teda stressi. Kõik need aastad psühhoteraapiat… Kõik need aastatega leitud põhjused, et emale andestada, ei jõudnud alateadvusesse, mis kontrollib motoorseid funktsioone, närvisüsteemi, keha bioloogiat ja lõpetuseks kogu tervist.

Bruce rääkis bioloogiast ja selle mõjust immuunsüsteemile. On uskumusi mis tõstavad immuunsüsteemi ja uskumused mis seda langetavad. Kui vaadata haigete isikute profiili, siis läheb asi alles huvitavaks. Sellel on eraldi ala psühho-neuro-immunoloogia. Siin riigis on tehtud 35-aastat uuringuid. Näiteks vähihaigete põhi omadus on kauaaegselt allasurutud raev ja viha. Nad on vihased kellegi teise peale, aga see suunatakse endasse, sinu immuunsüsteemi. Küsimus on sellistest uskumustest lahti saamises.

Kolmandaks on “jah-ei” süsteemi loomine, sest minu töös on oluline, et sa saaksid alateadvuselt asju küsida ja lasta temal otsustada. Isegi sellisel mudelil mida mina kasutan on erinevaid uskumuste muutmise tööriistu. Sama nagu ehitusmehe tööriistakohver. Olemas peab olema vähemalt tangid, kruvikeeraja ja haamer. Kui saata ainult haamriga maja ehitama, siis selleks peab rohkesti naelu olema. Nii oleks ainult üks võimalus ehitamiseks. Seega peab saavutama “jah või ei” kommunikatsiooni alateadvusega.

Viimane nõue… Näitan seda ka kohe kellegi peal. See kuhu vaatad oma silmadega on psühholoogilise reaktsiooni jaoks oluline. Näitan seda teile. Selle osa sain siis, kui NLP-d õppisin. Seal oli väga tähtis silmade positsioon asjade protsessimisel ajus. Sain sellest teada, kui õppisin suhtlemist läbi lihastestimise. Mõnikord olid vastused täpsed ja mõnikord mitte. Ja ma ei saanud aru miks. Siis sain aga aru, et mõnikord vastatakse emotsioonitult. Käsi ei vasta automaatselt, kui puudub teatud põhjus selleks. Kui sul ei ole sisemist vastust siis aju elektriline signaal ei mõju lihastele.

Näitan kuidas see töötab ja tahan, et te oleksite kaasatud ja mitte lihtsalt ei vaata, mida laval tehakse. Kutsuks kellegi lavale, kes aitaks lihastestingut näidata. Tulge palun siit poolt. Teie olete?

Vabatahtlik publikust: Juliana.

Rob: Tulge siia Juliana. Kumba kätt lihastestingu jaoks kasutada tahate? Vaatame, kas saame meile valgust. See on väga hea. Okei. Teen ise kõik kolm läbi aga teie tehke aja säästmiseks vaid üks. Mida ma siis teen. Seisan Juliana käe kõrval, mitte ees. Tahan, et tal oleks vaba vaade ja mina pole tal ees. Et me ei vahetaks infot enda bioväljades. Tahan et sa teeksid järgmist… Surun su käele ja teine käsi on asetatud kergelt õlale. Surun kergelt su käele ja sina proovi vastu suruda. Silmadega aga… keera nina siiapoole (sirgelt enda ette vaadates). Mitte pea, aga ainult silmad suuna põranale. Nina sirgelt ette ja silmad suuna põrandale. Hoia nii ja mina surun käele. Enne vajutamist ütlen sõnad “Ole tugev.” Ole tugev. Praegu ma lihtsalt testin. Kas surusin liiga tugevalt? Proovime siis esimest kommunikatsiooni süsteemi. Küsin midagi, mis on tõene. Lasen kõigil seda sama katsetuseks teha. Küsime enda nime, sest sellega alateadvus kindlasti nõustub, juhul kui varjunime ei kasuta. Vaadake silmadega alla ja öelge selgelt, et minu nimi on Juliana.

Juliana: Minu nimi on Juliana.

Rob: Ole tugev, ma surun. Väga hea… aga nüüd valetame. Selgitan seda… Kui suudad seda ja

hoiad lihaseid tugevana, siis annavad kõik sulle 20 dollarit. Päris hea mis? Just kulutasin teie raha. Loodan, et lepite sellega. Olete nüüd minu poolt? Ole näoga siia poole ja silmad hoia põrandal. Teeme sinust kellegi teise. Mees nimega Bill. Mees nimega Bill. Ütle nagu usuksid seda.

Juliana: Minu nimi on Bill.

Rob: Ole tugev Bill. Nägid, mis juhtus. Vajutan õrnalt, aga tema käsi ei suuda üleval püsida. Kõik küll ei näe, aga usaldage mind. Kas tunned vahet?

Juliana: Jah

Rob: Suur erinevus mõlemale. Asi pole selles, et ma kõvemini suruks, asi on selles, kui tema ütleb midagi ebatõest, siis juhtub sama, mis juhtub valedetektoriga. Aju muudab sagedusi, signaal muutub ja läheb konflikti, sest pole olemas sugu faili, mis ütleks, et ta on naine, kuigi väidab, et on mees. Ka nime fail läheb konflikti, sest tema nimi ei ole Bill vaid Juliana. Ajulaine tasemel on juba kaks asja, mis tekitavad konflikti. Signaal, mis läheb ajust lihasesse tekitab selle nõrkuse. Ei muutu lihase mass, ega surumise jõud. Lihtsalt piiratud signaalist, mis tuleneb aju konfliktist. Elektriline signaal nõrgeneb. Lihase reageering on palju nõrgem. Kui tabad ära selle muutuse, siis saad aru koodist. See kood on meis kõigis. Kui seda õigesti kasutada, siis on see suurepärane võimalus alateadvusega suhtlemiseks. Katsetame nüüd “Meeldib -ei meeldi” süsteemi. Nägu ette, silmad vaatavad maha. Mõtle olukorrale, mida tahaksid kogeda. Tunne seda tunnet ja ütle kui valmis oled. Olukord, kus tahaksid olla. See võib olla olukord, kus olid või tahaksid olla. Valmis? Ole tugev. Ta on tõesti tugev, see olukord meeldib talle. Sellest enam rääkima ei pea. Okei. Nüüd mõtle olukorrale, mida sa ei taha. Sama tugev tunne eelmisega, aga selle vastand. Mõtle rahulikult. Midagi mida sa ei tahaks. Võid mõelda toidule või isikule.

Juliana: Okei.

Rob: Aaa see aitas. See oli vist see isik. Mõtle rahulikult ja anna teada, kui seda tunnet tunned. Valmis? Ole tugev. Kas tundsid? See on päris suur vahe. Ma ei pea teadma, mida ta tunneb, aga näen, et see tekitab stressi. Väga lihtne. Kasutame seda stressi detektorina. Viimane on “Jah või ei” süsteem. See on väga lihtne. Selleks korruta mõttes jah, jah, jah. Ole tugev kui vajutan. Väga hea. Korruta nüüd ei, ei, ei. Ole tugev. Tunned vahet? Kas näete natuke tema liigutusi, sest tema kästi langeb väga kergelt ja ma ei suru tugevalt. See ei ole maadlus. Paljud testijad suruvad kätt tugevalt. Sellel ei ole mõtet. Tuleb vajutada nii palju, et näha kas käsi liigub või mitte. Põhiline on tunda tugevat ja nõrka vastust ja on täpselt teada, mida testid.

Siis on olemas tõesti tugev sisemine kommunikatsioon. Soovitan järgmist… Vastavalt istumise järjestusele. Selleasemel, et seista nii nagu mina Julianaga. Tahan, et te minuti pärast… Tõuske püsti, valige kõrvalt partner, seiske näoga minu poole nii, et käsi sirutab eesoleva tooli suunas. Ise seiske külje peal. Nii ei saa keegi viga. Sest sinu käsi tuleb siit poolt, mitte teislt poolt. Teete partneriga hetkel ainult tõe detektorit. Lihtsalt kogemuse saamiseks. See käib nii… Asetate käe randmele, mitte käe peale. Teine käsi on partneri õla peal. Nägu vaatab ette, aga silmad alla. Kui silmad vaatavad alla, siis oled emotsionaalselt seotud väitega, mida ütlete. Kui silmadega ringi liigute, siis see ei pruugi töötada. See on väga tähtis. Pea sirge, lõug paralleelselt põrandaga ja silmad alla suunatud. Las partner ütleb, mis on tema õige nimi. Teeme veel Juliana.

Juliana: Minu nimi on Juliana.

Rob: Ole tugev. Enne surumist öelge “Ole tugev”, et partnerit hoiatada. Kui vajutate nii, et partner pole valmis, siis ei saa aru, kas lihas on tugev või nõrk. Oletame nüüd, et oled mees nimega Jim. Kujuta ette, et oled Jim. Ütle seda

Juliana: Minu nimi on Jim.

Rob: Ole tugev. Suur vahe isegi vaikselt vajutades. Tahan, et kogeksite seda, sest pärast kasutan lihastesti, et näidata teile uskumuste muutmise protsessi. Võtke kuskil 2-5 minutit. Hõikan teile, kui aeg läbi. Tahaks, et kogeksite lihastestimist täpselt nii. Ja näha, mis sellest välja tuleb. Aitäh Julian. Proovige, aga vaadake silmadega põrandale. Vaadake vaipa. Lõpetades võtke istet. Lõpetades istuge, siis tean, et olete valmis. Okei…. võtke istet.

Kuidas oli, kas töötas? Väga hea. Teil on küsimus. Ma ei kuule küsimust. (publikust keegi ütleb, et tal ei töötanud) Ja mõtlete miks. Paar asja võib mõjutada. Üks on silmade positisioon. Need peavad vaatama alla, mitte ette. Lõug peab olema paralleelne põrandaga ja silmad vaatavad testimise ajal alla. Seda tehes oled sa emotsionaalselt kaasatud jutuga, mida räägid. Kui ütled midagi tõest, siis on kehal suurem füüsiline reaktsioon. See panebki lihastestimise toimima. See pole mingi müstiline kogemus. See on bio neuroloogiline kogemus. See on tegelikult väga odav bio-tagasiside masin, mis on sinu füüsilise keha külge kinnitatud. Õigesti kasutades töötab see korralikult. Teiste anomaaliate selgitamiseks pole täna meil aega. Mõnikord on testi tulemused kõige kohta nõrgad. Selleks on oma põhjus, mida saab lihtsalt parandada. Mõnikord on iga vastus tugev, ükskõik kuhu silmadega vaadatakse. Ka sellisel juhul on olemas vastav parandus protsess. Isegi siin… üle 90% inimestest said õige kogemuse. Mõned inimesed vajavad korralikult toimimise jaoks natuke parandust. Kui puudub varasem kogemus lihastestinguga, siis see võib lausa üllatav olla. Toimibki… mis värk on. Teaduslikult kõnnid ringi ja arvad, et omad kontrolli enda keha ja käitumise üle. Tegelikult ei ole kontrolli. Enamusel juhib programme alateadvus, nii käitumuslikult kui bioloogiliselt. Ja sa ei ole harjunud seda teadlikult kogema. Lihastestimine aitab seda teha. Lähme teemaga edasi.

Lisaks kahele meelele on meil ka kaks ajupoolkera. Ka see on oluline osa muutmise protsessist. Selgitan kiirelt ajupoolkerade funktsioone, et saaksime edasi minna. Enamus teist teab ajupoolkerade teooriat. On olemas parem- ja vasak ajupoolkera. Vasak pool mõtleb loogiliselt ja lineaarselt. Seal on ka enamus kõne keskusest. Seega sealt tulevad sõnad. Analüütiline pool, mis harutab asju pigem lahti. Talle meeldib kord ja kohus. Osa, mis tahab tööle õigeks ajaks jõuda ja täpne olla. Vaadata, et arved on makstud ja enamuselt kõik tavaelu ülesanded. Seega hea, et meil see ajupoolkera on. Selle poolega ei ole väga lõbus. Sellega saab palju paremini hakkama parem ajupoolkera. Siin on sinu emotsioonid. Siin tehakse sõnade asemel pilte. Tema pigem mõtleb, kui analüüsib. Laiali harutamise asemel paneb kokku. Naudib pigem spontaansena olemist. Kui ilm on hea ja saaksid teha midagi lõbusat, siis see osa tahab minna, aga teine tahab tööd lõpetada. Need osad võitlevad peaaegu kogu aeg, et saada sinu tähelepanu. Võitlevad ka sinu süsteemide kontrolli üle.

Alumised jooned esindavad ristuvat suhet, mis on ajupoolkeral ja tema kontrollitud keha poolel. Näiteks vasak poolkera kontrollib parema keha mootorfunktsioone ja vastupidi, parem kontrollib vasakut poolt. All on kaks sõna. Corpus Callosum. See on nagu närvikiu pundar. Nagu optiliste kiude liide. Milionid arvuti süsteemi liited süsteemis, mille kaudu toimub suhtlus vasaku ja parema ajupoolkera vahel. Heal päeval, kui poolkerad üksteisega suhtlevad, siis toimub palju suhtlust ja süsteem on avatud. See on nagu sild kahe poolkera vahel. Kui oled aga stressis, nagu Bruce rääkis, siis juhtub tavaliselt see… Limbiline süsteem ehk corpus callosum lülitub välja ja muutub silla asemel müüriks. Siis sa lähed aga lemmik poolkera peale, et teatud olukorraga toime tulla. Me ei saa inimesi poolkerade kaupa jagada. Uurimused kinnitavad seda. Popkultuur seda ei arvesta. Nende jaoks oled ikka, kas vasaku või parema poolkera inimene. Tegelt oled sa mõlemat.

Mure on aga selles…Kui õpid teatud olukorras kasutama eelistatud poolkera, siis mingi aeg muutub see harjumuspäraseks. Ideaalselt peaks muidugi mõlemad korraga töötama, et olla terviku aju seisundis. Siis on võimalik ükskõik, mis olukorraga toime tulla. Siis sa ei läheks automaatselt kaitse seisundisse, kui seda vaja pole. Mõnikord on kaitse seisund ka hea. Pead põgenema, veri siseelunditest lihastesse. On hea kui see juhtub, aga võiksid seda kontrollida. Tahaks maailma tajuda läbi mõlema ajupoolkera. Sellest tuleb juttu varsti ja tahtsin teile natuke meelde tuletada.

Teiseks on see, et meel ei ole aju, see on tähtis kontsept. Bruce rääkis, et kõik oleneb energiast. Kokkuvõttes ütlevad füüsikud, et kõik on energia. Kui kutsuda siia kõik tervendajad, siis nad ütlevad, et teevad energia tööd. Näita midagi, mis poleks energia töö. Allopaatiline meditsiin on ka energia töö. Ravimid ka. Koosnevad molekulidest ja võnguvad mingil sagedusel. Sina lihtsalt sööd või süstid neid, aga koosneb ikkagi energiast. Ei ole võimalik energia tööd mitte teha. Jätke see meelde.

Mõistust saab kirjeldada täpsemini kui lihtsalt aju footonid, mida hoitakse elektromagnet väljas. Räägime liikuvast energiast, sellest tervenemine, muutus ja mõistus koosnebki. Aju on hall mass ajus. See on nagu kiip arvutis, füüsiline asi. Teed aju lahti ja seal see on, aga see ei ole mõistus, see on aju. Need on erinevad asjad. See võib olla keskuks, kus energia mustrid ristuvad, aga see ei piirdu isegi sellega. Need kes teavad elektromagnet väljadest, teavad, et mõistus ei ole ainult ühendav osa ajust.

Olemas on mitmeid müüte ja fakte muutusest, mida pean kõnetama enne kui saan demonstratsiooniga alustada. Nendeks on: Müüt nr. 1. “Kauaaegse uskumuse muutmiseks läheb kaua aega.” See on kõige tavalisem. Paljud ütlevad, et neil on olnud mingi uskumus juba 35-aastat ja see on juba sisse kulunud ning kõik need tavalised ettekäänded, sellest kui sisse see on kulunud. Kui sees ta ikka olla saab. See on vaid paari cm sügavune. Sõrmedega pääsed juba sügavamatele ligi. Need ei ole miilide sügavusel. Tegelikult ei ole uskumuste muutmine nii keeruline. Vaadates reaalsust… Footonid elektromagnetväljas, siin pole juttugi sügavusest. Igatahes… Alateadlike uskumuste muutmine on võrdne faili muutmisega arvutis. Arvuti on footonid elektromagnetväljas. Energiline nähtus. Sarnaselt ei saa arvuti kõvakettal failid kuskil sügavuses peituda. See on väike kiip, sama kontseptsioon. Oleme selle ise keeruliseks teinud. Kauaaegse faili muutmine ei võta rohkem aega kui uue faili muutmine. Uskumusi kantakse aastaid ringi. Olen seda praktikas pidevalt näinud. Kursustel öeldakse samuti, et mõni uskumine on olnud juba 50 aastat. Lihtsalt uskumatu.

Mul on üks lugu psühhiaatrist, kes kasutas Psych-K-d Denveris. Ta oli läbinud kursused ja tema patsiendil oli agorafoobia. See on hirm avatud ruumide vastu. Ta kannatas selle all juba lapsest saati. Tal oli see juba 50-aastat ja ise oli üle 60-aasta vana. Colorados esines aga juhtum… Ema viis ta reisile ja ta käitus halvasti, ning ema lubas lapse sinna jätta kui ta ilusti ei käitu. Tänapäeval oleks sellest suur kisa, aga vanasti vanemad nii käitusidki. Ema peataski auto, sest laps käitus halvasti. Tõstis lapse välja ja sõitis edasi. Nii kaugele, et last hirmutada. Sõitis tagasi, võttis pisarates tüdruku peale ja sõitsid edasi. Natukese aja pärast hakkasid ilmuma nähtused. Hirm avatud kohtade vastu. Mitmed kohad on sama avarad kui Colorado põllud, see on lame põld. Tal tekkis seos hirmu ja avatud kohaga. Nad proovisid igast ravimeid ja asju, aga miski ei aidanud.

See psühhiaater oli just läbinud Psych-K kursuse. Sarnase nädalavahetuse kursuse, mida ka see nädal annan. Psühhiaater oli kõike proovinud ja tunnistas, et alles tuli kursuselt ja ei tea, kas see üldse töötab. Ta isegi ei uskunud seda. Ka naine ei uskunud, et selline asi saab mõjutada biokeemilist haigust. Kuid nad proovisid ikka. See foobia lahenes vaid ühe sessiooniga. Nädala pärast sõitis naine juba autoga ringi. Ta läks sugulastele külla, mida varem teha ei saanud. Kõik need aastad. See oli imeline lugu ja suurepärane tõestus, et ükskõik, kui kaua mingi uskumus on olnud, siis see ikkagi taandub footonitele elektromagnetväljas.

Kui tead uskumuse aadressi, siis saad tarkvara välja vahetada. Jätke see meelde, kui patsient tuleb sellise jutuga. Teine müüt: “Raskete uskumuste muutmine on valus ja raske.” Valu ja pisarate müüt. “Enne muutust peab palju kannatama” see on vale. Uskumused ja käitumised tulevad tajust. Uskumused, need koosnevad footonitest elektromagnetväljas. Muutke Välja ja muudate uskumust. Muutes uskumusi muudate käitumismustreid. Kõik oleneb sellest, kuidas eraldate uskumuse, mida muuta tahate ja kuidas alateadvus enda eest tööle panna, et mitte seda teadlikult teha. Just seda teemegi. Kolmas müüt. “Pead olema teadlik probleemist, mida muuta tahad.” Kuidas saan probleemi muuta, kui ei tea selle põhjust. See on traditsioonilise psühhoteraapia mantra, sest nemad peavad teadma, mis selle põhjustas, teadma mis juhtus ja siis teile sellest rääkima. Tehes tohutu järelduse, et sinu sees on võime muutuda. See põhjustas minu kannapöörde, kui kooli lõpetasin, sest tegin seda kõike väga hästi. Saime täpselt teada, miks nad haiged on. Mina teadsin, nemad teadsin, aga endiselt olid nad haiged. Ebarahuldav ja vastuvõtmatu. Teada oli vaja, kuidas seda muuta. Kuidas uskumuse juurde jõuda, mitte ainult teadmist selle kohta. Arusaamasi on küllaga, psühholoogilised, vaimsed ja kõiksugused arusaamad. Tekibki mulje, et elu on nende arusaamade moodi.

Tõesti… Põhjus on selles, et oleme vale teadvusega rääkinud. Teadlik arusaam allikast, ei ole oluline, et alateadvuses muuta uskumusi. Seal kõik asubki. Seal on uskumuste ladu. See ei olene tahtejõust. Annan teile ülevaate protsessist, mida kasutan. Komponendid, mida kasutan, et kiirendada ja lõpetada töö. See kõik juhtub minutitega. Esimene samm on alateadvusega ühenduse loomine. Seda mulle koolis ei õpetatud. Alateadvusest räägiti ainult Freudi teemadel. Freudi…kui teda kuulata, siis alateadvus on koht, kuhu keegi minna ei taha. Kui juba rääkida suurest mustast august, kus on allasurutud seksuaalsed ihad. Kas teate ütlust: Freudian slip (keelevääratus). Teate, mis see on? See kui ütlete ühte asja, aga mõtlete ema, see on Freudian slip. Keegi ei taha sinna minna, aga tegelikult on see sama, mis arvutilt vanade failide avamine.

Kõik on energia. Seega suhtleme kõvakettaga.

Tuleb eelnevalt uskumust testida. See on väga oluline, et teada saada, kas alateadvus usub seda või mitte. Juliana oli väga lahke, kui ette tuli ja pööras protsessile tähelepanu. Lasime midagi lihtsat öelda, nagu enda nimi. Kui oleks aga küsinud, kas ta armastab ennast tingimusteta. Või usun, et olen hea inimene, ükskõik, mida tema ihaldaks, olla ja teada enda kohta, siis läheks asi juba põnevamaks. Kas sinu alateadvus nõustub sinuga või mitte. Oled vb läbinud teraapiaid, mediteerinud 25-aastat, aga ütlen sulle, et üllatus üllatus. Ütled teadlikult midagi tõest, aga alateadvus ei nõustu sellega. Tema on just see osa, mis peab muutuseks asjast aru saama. Sellepärast paljud asjad ei muutugi, sest koosnevad ainult tahtejõust. Seega…

Testime uskumust. Küsime luba ja pühendust, et muuta uskumusi. Kutsun neid tasakaalu protsessideks, sest põhiliselt nad tasakaalustavad identifitseerimise taju. Parema ja vasaku ajupoolkera samaaegselt, uue uskumuse jaoks, tehes seda kogu aju kaasamisega. Sellega saame vähendada uute uskumuste vastupanu ilma pingutamisteta.

Loa ja pühendumuse küsimine on väga oluline. Märkasin seda käies energia psühholoogia üritustel. Mitmed protsessid teevad suuri eeldusi, et kui miski tahab parandamist, siis see on katkine. Paljudel juhtudel on katki olemine, ainult sõnumiks. Valu või stress on selleks, et meile midagi õpetada ja tapame sõnumitooja. Leidsin, et on palju targem küsida alateadvuselt, kas soovitavat asja on üldse vaja teha, enne kui seda teed. See võib hiljem kasuks tulla. Lihtsalt sümptomi eemaldamiseks ei pea seda tegema. Asi pole sümptomi eemaldamises vaid selle põhjustajas. Siis teeme tasakaalustamise, mis on mõlema ajupoole kaasamine. Selle erinevad versioonid. Teeme ka kontroll testi, mis annab sulle füüsilise vastuse, mis on test kontrollist erinev. Seega sul on objektiivne võrdlus muutusest. Mitte ainult küsimus, kas tunned ennast hästi. Tore… näeme järgmine nädal, nii me ei tee. Enne lahkumist tead, kas muutus toimus ka alateadvuses. Lõpetuseks tähistame muutust. See on minu lemmik osa.

Okei, vaatame siis. Vaadake neid sõnumeid. Kirjutasin mõned põhilised sõnumid ülesse. Leidsin, et paljud nendest pärinevad lapsepõlvest. “Sinust ei saa midagi. Oled väärtusetu, Sa pole piisavalt tark, ükskõik kui palju proovid. Raha on raske omandada ja hoida. Sa ei vääri edu. Keegi ei hakka sind armastama.” Bruce-i lemmik: “Saad vähi, sest see on geneetiline.” Viimase võid sooliseks teha. “Saad haiguse, millele sul on eelsoodumus, sest see antakse pere kaudu edasi”. Ütlen seda sellepärast, et pole vahet, mida vähi asemele paned, see on sama mõte, et olen abitu, olukord on lootusetu, saan selle mida geneetiliselt pärin.

Seega… Need on sõnumid, mis sul on. Küsimus on selles: mis siis, kui saaksid neid muuta? Mis siis, kui need nimekirjas oleksid sinu kohta tõesed. Küsin kedagi lavale. Kõigepealt uurime välja kas uskumus on sinu jaoks üldse tõene ja kui ei ole, siis teeme nii, et see oleks. Selleks läheb paar minutit aega. Seega soovin, et loeksite seda nimekirja ja kui üks uskumus teid huvitab ja tahaksite seda, kuigi see ei pruugi olla praegu tõene. Aga ma võin selle tõeseks teha. Te leidsite ühe endale? Okei, tulge aga ülesse.

Naine publikust: Tänu sellele saaksin kooli lõpetada.

Rob: Milline see siis oleks?

Karen: Väärin edu ja õnne oma elus.

Rob: Väärin edu ja õnne. Sinu nimi on?

Karen: Karen.

Rob: Tule palun siia Karen. Umbes nii. Siruta käsi välja ja teeme natuke lihastestingut. Lõug paralleelselt põrandaga ja silmad suunatud põrandale. Surun sinu käele. Ole tugev kui teen seda. Ole tugev. Okei. Teeme nüüd seda, mis on vajalik ühenduse loomiseks. Sest ma ei tea veel, mis on tema jaoks nõrk vastus. Ütle kõvasti, et sinu nimi on Karen.

Karen: Minu nimi on Karen

Rob: Ole tugev Karen. Ütle, et su nimi on Frank.

Karen: Minu nimi on Frank.

Rob: Ole tugev Frank. Kas tunned vahet? Ma ei vajuta tugevalt ega tee seda dramaatiliseks. Vajutan nii tugevalt, et ta saaks aru kuna käsi lukustub ja kuna mitte, et saada selge signaal. Korruta endamisi jah jah jah. Ole tugev, kui vajutan. Nüüd korruta ei ei ei. Ole tugev. Tundsid vahet?

Karen: Jah.

Rob: Suur vahe oli. Teeme nüüd järgmist. Teeme asja põnevamaks. Karen ütleb nüüd enda ihaldatud soovi kõvasti välja. Testime kõigepealt alateadvust ja vaatame, kas ta toetab seda uskumust. Tema alateadvus võib seda juba uskuda, aga me ei tea seda, seega küsime. Siruta käsi uuesti välja. Ütle kõvasti lauset: Väärin õnne ja edu enda elus. Vaata alla ja ütle seda südamest.

Karen: Okei. Väärin õnne ja edu enda elus.

Rob: Ole tugev. Hea katse. Palun tööta…. See ongi näide sellest, et südamest tahaksid, aga programm selleks puudub. Seda mõtlengi. Väga tahan seda ja olen kõigeks valmis, aga alateadvus ütleb: “Vabandust, selleks tarkvara puudub.” Järgmisena näitan muutuse protsessi. See on õpitust erinev. Andke andeks, et ei jõua kõiki detaile teile selgitada. Selleks kulub tavaliselt 2 päeva, seega täna seda ei jõua. Lihtsustan seda temaga. Teen läbi kõik protokollid, mida teile näitasin. Vaatame, mis siis juhtub.

Palun siruta käsi kõrvale. Kõigepealt küsin luba ja pühendumust. Teame juba seda, et vastus ütlusele on nõrk. Eesmärk on saada ütlusele tugev vastus. Oli näha, et ta tahtis väga tugevamat vastust. Saan sellest täitsa aru. Küsin sinult nüüd küsimusi ja sa ei pea nendele vastama, kuula ainult. Mina testin “jah või ei” vastustele seda. On õige aeg, et Karen seda eesmärki tasakaalustaks? Ole tugev. Saime sellele tugeva JAH vastuse. Kõik süsteemid on uueks eesmärgiks valmis? Ole tugev. Hästi. Alateadvus nõustus ühe põhilise Psych-K mustriga. Mõtlete kindlasti, et kust tema seda teab. Küsin seda tema alateadvuselt. Tõeline ime on see, et sinu teadmata jagatakse alateadvuse kaudu suures koguses infot. Iga kord kui astute ruumi, eriti nii lähdeal olles, siis meie vahel toimub suur info vahetus. Kui mina tean uue suuna tasakaalu, siis teab ka tema alateadvus, sest ta pääseb ligi minu kõvakettale. See on väga huvitav. Tegin seda endale tõestamiseks ka võõrkeeles. Toimis. Testisime mandarini ja hiina keeles ja minu alateadvus sai kõigest aru. Lihastesti vastused olid kõik õiged. See kõik on päris huvitav.

Hakkame pihta. Oleme jõudnud nüüd muutmise protsessini. Selleks on mul vaja nüüd tooli. Leian kohe või siis mitte. Tänud. Paneme su siia. Võid nüüd istuda. Nüüd kasutame seda vasak-parem ajupoolkera tehnikat. Loome süsteemi, et Kareni mõistus saaks kasutada kogu oma taju. Vasak ja parem poolkera korraga. Samal ajal, kui salvestame uue uskumuse. See on erinev affirmatsioonide ütlemisest. Selgitan seda siis, kui tema läbib protsessi. Et teada, mis on parim viis, et mõlemad poolkerad töötaks, selleks kasutame tema keha, sest see on elektrisüsteem. Kui ta paneb ühe jala üle teise, siis muutub tema elektriväli. Kas teatsite, et ristates käed ja jalad, siis muudate kogu keha elektrivälja. Sama on kätega. Kui vastand pool kehast läheb üle keha keskjoone, siis muutub elektriväli. Nagu elektrooniline kiip. Vaadake, mis juhtub.

Palun pane käed nii. Pane üks jalg teise peale. Silmad vaatavad alla. Vaatame, kui tugev oled. Vaheta jalgu… vaatame, kas muutub. Ole tugev. Tundsid vahet? Testime teistpidi uuesti. Tundub, et on kindel eelis. Ole tugev. Vastus on väga tugev, kui parem jalg on vasaku peal. See on kõik seotud eesmärgiga. See ei ole enam üldine asi. Oleme uskumust muutmas ja meil on täpne eesmärk ning alateadvus ütleb meile: see on parim asend, et uskumust muuta. Kui jalad on paigas siis pane käed ette ja üksteise peale. Surun nüüd mõlema peale. Ole tugev. Vaheta käsi ja proovime uuesti. Ole tugev. Ütle kumb sulle tugevam tundub. Vaheta uuesti. Ole tugev. Vaheta tagasi. Ole tugev. Jah, nii on parem. Testisime mitu korda, sest vahe oli väga väike. Pane näpud risti ja aseta põlvedele.

Tahan, et teeksid järgmist… Samal ajal hakkan mina grupiga rääkima. Sulge natukeseks silmad. Sina korda endamisi ütlust, mille sulle annan. Korrutad seda pidevalt enda peas. Tahan, et sa võtaks vastu kõik vastupanu, mis ütluse peale tulla võiks. Sinu ütlus on: Väärin õnne ja edu enda elus. Kui kuuled hääli, mis ütlevad: Ei vääri, pole kunagi väärinud ja ei hakka ka. Kõik see, eemale tõukamise asemel kutsu neid ligi. Las tulevad. See on õpetav protsess. Lausud antud ütlust sellele vastupanule, niikaua, kui vastupanu kaob. Selle ajani kui tunned vaimset või füüsilist muutust. Hoia silmad kinni ja korda ütlust. Kui tunned muutust, siis ava silmad ja jätkame.

Karen: Okei.

Rob: Mina samal ajal tegelen grupiga. Sulge silmad. Ning endamisi hakka korrutama ütlust: Väärin õnne ja edu enda elus. Selgitan natuke, mis hetkel toimub. Seadistasime tema keha, mitte minu arvamuste või hinnangute järgi, vaid tema alateadvuse järgi. See teab täpselt, mis takistab uskumust ja mis programmi on vaja. Ja seda ta praegu teebki. See on meditatsioonist erinev, sest seal keskendutakse ainult ühele mõttele. Mina seda ei käskinud. Siin kutsume teisi ideid ligi. Sa ei küsi päriselt, et tule aita mind kuidagi. See pole selline, et korrutad lihtsalt uskumust. See pole visualiseerimine, ega positiivne mõtlemine. See on tõese ütluse korrutamine. Vastupaneva osa õpetamine. Tehes seda läbi kogu keha süsteemi. Selles seisundis ei saa ta mõelda selle puuduste peale nii nagu varem. Vasak ja parem ajupoolkera töötavad üheaegsalt ja tajuvad seda eesmärki uuel kujul. Nii pole ta siiani seda saanud kogeda, see katkestab tava tsükli. Kui tavaliselt domineeris üks või teine ajupoolkera, siis sellepärast asjad ei õnnestugi. Koheselt, kui aktiveerime mõlemad ajupoolkerad, siis omastab ta uskumuse ja me testime seda.

Sina jätka ja anna teada, kui midagi muutub. Mina räägin inimestega edasi. Tavaliselt kestab see protsess 2-5 minutit, et muuta enamus uskumusi. Väike vaev, et muuta uskumust, mis kogu elu sind piiranud on ja takistanud elada sellise tundega, mis oli pildil “Ekstaas.” Või uskumused, mis sunnivad kaitsvalt elamist. Seda saab muuta ja see ka muutub. Ning see ei olene minust, see oleneb temast. Kogu see protsess ei sõltu tegijast vaid teadmisest, mis on juba meis olemas. See aktiveerib selle ja suunab tema tähelepanu. Ja annab alateadvusele tööriistad, et teha muutus, mida ta suudab õigete juhendite järgi teha.

Huvitav on ka see, et protsess ei ole visuaalne. Kui sa pole hea visualiseerija, siis sa ei pea seda tegema. Sa ei pea midagi ette kujutama, et seda tõeseks teha. Kui oled rohkem kuulaja, siis kuuled peas hääli ja räägid endaga. Ükskõik, kuidas muudetav uskumus on kinnistunud. Seda ta saab teha sisemiselt. Mõnikord on pildid, hääled vb ka tunne. Tunne, kuidas keha muutub. Lihased tõmbuvad ja lõdvestuvad. Igal inimesel on erinev. Ka iga uskumus on erinev.

Tundub, et Karen on valmis. Pane jalad üksteise kõrvale ja käed aseta nii. Lihtsalt hoia nii. See on sarnane salvestusega. Metafooriliselt ta muutis arvutis olevat faili, milleks on tema uskumus. Salvestame uue uskumuse tema alateadvuses olevale kõvakettale. et see ei kustuks. Sama kui arvutis failide salvestamine, et see oleks ka järgmine kord olemas. Võid nüüd lahti lasta. Pane käsi kõrvale. Testin kui kaugel me protsessiga oleme. See on selline vahepealne kontroll. See protsess on valmis. Ole tugev. Saime tugeva vastuse. Võid nüüd uuesti püsti tõusta. Tõstan tooli kõrvale. Tema alateadvus ütles mulle: Sain aru, kõik on korras. Kontrollime nüüd seda. Surun seekord kõvemini, et ei tekiks kahtlust. Ütle kõva häälega: Väärin õnne ja edu enda elus. Vaata alla ja ütle seda südamest.

Karen: Väärin õnne ja edu enda elus.

Rob: Ole tugev. Lahti lastes vetrub nagu vedru. Aitäh. Tubli olid. Räägi meile natuke, mis istudes toimus.

Karen: Hakkas tulema mõtteid nagu: Sa ei vääri seda, kõik on kadedad, sa pead ennast süüdi tundma jne… Ja järsku tulid mõtted, et: Jumal tahab, et kõik oleks õnnelikud ja edukad. Kui Jumal tahab seda kõigile, siis Jumal tahab, et ka sina oleksid õnnelik ja edukas.

Rob: Bingo. Seda protsessi läbides… See tundus kõik väga loogiline. Kui on nii, siis on ka nii. Sul oli siis enamuselt vestlus.

Karen: Kohe kui aru sain, siis tuli selline tunne… selline õnne tunne.

Rob: Tundub, et õnnelik tunne peegeldab seda ütlust. Kohene muutus kaitsvalt positsioonilt ekstaasi peale. Tänan ja naudi muutust.

Seega… See võttis kuskil 5 minutit. Samal ajal kui teiega rääkisin. See on üks hullemaid kohti, kus seda teha. Teha laval, teiste ees uskumuste muutmist. Ja ikka töötas. Mõelge kui seda kodus teha saaks. Ühe inimesega ja ilma publikuta. Kui lihtne see tegelikult on. See on olnud imeline. Kui see minu ellu tuli…. Ütlen tuli, sest ma ei istunud kodus pingsalt sellele mõeldes. See oli selline olukord, mis tekkis kohutavast pettumusest, kui proovisin kõike, mida koolis õpetati. Kõik need muutuse mustrid lihtsalt tulid mulle pähe ja kirjutasin need koheselt arvutisse. Ütlesin, et ok, see on huvitav, kust see nüüd tuli. Seejärel õppisin seda. Sellest on juba möödas 14-aastat. Olin väga skeptiline ja ei uskunud lihastestingusse, ega mustritesse. Enne kui enda peal kogenud ei olnud. Hakkasin nägema imelisi tulemusi ja seda väikese ajaga. Vaimselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt. Siis ütlesin alles, et ok aitäh ja teen siis seda. Leiad võimaluse ja jääd selle juurde, kuna see töötab.

Mul on rõõm seda infot teiega jagada. Klapime Bruce-iga, sest tema muudab bioloogia maailma. Mina teen sama psühholoogiaga. Oleme pikalt valest kohast muutusi otsinud. On aeg ärgata ja teha asju teisiti. Seega tänan teid tähelepanu eest ja kui soovite rohkem selle kohta teada, siis Doug räägib meie nädalavahetuse kursusest. On teil tekkinud küsimusi? Tahate äkki midagi teada. Viimane mõte. Üks küsimus on. Okei…

Küsimus publikust: Kas on midagi, mida saab ise endale õpetada?

Rob: Midagi, mida üksi teha?

Küsija: Jah. Midagi mida üksi teha saaks.

Rob: On küll. Enesetestimiseks on ka võimalused, aga neil on ka teatud piirid. Kui teil on sõber või ükskõik kes, nendel pole vaja isegi asjast aru saada, loeb see, et üks teist teaks, mida teeb. Võtke 2 minutit ja õpetage neile lihastestimist. See on objektiivsem, kui keegi teine käele surub. Mina soovitaks seda. Paljud teevad nii ja austan seda, aga parem on, kui keegi teine testiks sind. Eriti, kui tegu on suurte uskumustega. Okei. Viimane mõte…

Sinu uskumused otsustavad, mida sa võid saavutada. Nagu Henry Ford ütles “Kui usud, et suudad või usud, et ei suuda. Mõlemat pidi on sul õigus.” Kena õhtut.



Hide picture