Intervjuu Dr. Amit Goswamiga – Kui oluline on teadvus (consciousness) | 33:22

Intervjuu Dr. Amit Goswamiga – Kui oluline on teadvus (consciousness) | 33:22

 

video
play-sharp-fill

Intervjuu Dr. Amit Goswamiga – Kui oluline on teadvus (consciousness)
(Dr. Amit Goswami – consciousness does matter)
Tõlge videost:

Lilou: Tere mu kallid kaasloojad, Lilou siin. Oleme Mahlaka elu tuuril siin Hawaiil koos Dr. Amit Goswamiga. Olime aasta tagasi täpselt samas kohas ja oleme nüüd tagasi Kvantmeditsiini konverentsil. Sulle vist meeldib siin.

Amit: Muidugi. Praegusel aastaajal on hea siin olla.

Lilou: See on imetore. Ilus ilm ja siia koguneb inimesi üle kogu maailma. Sina oled pärit vist Indiast?

Amit: Jah, sündisin Indias. Seal on suht sarnane ilm Hawaiiga, aga siin on ookean, mis teeb selle huvitavaks.

Lilou: Saaksid sa anda väikese ülevaate inimestele, kes ei saanud konverentsil osaleda… kas saaksid tuua välja enda kõne põhilised punktid nendele inimestele, et kõik inimesed saaksid osa sellest imelisest kõnest, mida eile pidasid.

Amit: Ikka saab. mKonverents räägib uuest meditsiinist. Teadus on andnud meile uue vaate meditsiinilem, kuigi tavameditsiin ei ole sellega kaasa läinud ja paljut sellest surutakse alla. Seega läheb veel aega kui tavameditsiin seda aktsepteerib. Kvantfüüsika, mille põhjal see meditsiin baseerub, ütleb, et aeg on käes. Kvantfüüsika sõnum ei tulnud varasemalt lihtsalt läbi, aga viimase 20 aastaga oleme avastanud, et kvantfüüsika teeb selle kohustuslikuks. See räägib, et teadvus on kõige alus. Ning maailm koosneb teadvusest, mitte mateeriast.

Materialistlik maailmavaade sobib masinatele, aga kõik teavad seda, nad lihtsalt ei mõtle sellele, isegi kõige kangemad materialistid teavad, et inimesed kogevad lisaks materiaalsetele kogemustele ka teisi kogemusi. Meil on sisemised kogemused, meil on tunded, me mõtleme ja meil on lisaks tunnetusele ka intuitsioon. Carl Jung avastas selle juba ammu. Neli erinevat isiksuse külge, seega ka neli erinevat kogemust, mis meie olemist domineerivad. Küsimus on muidugi põhjuses. Kui vaadata meie teadvust, tänu teadvusele me märkame asju. See on üldine teadvuse kirjeldus. Teadvusega me märkame asju.

Sellele mõeldes on asi päris selge, et kõige teadmine ei nõua põhjuse teadmist. Seda saab teha masin, masin saab segada läbi enda vanu asju, neid mis on juba arvutisse sisestatud. Ja vanade põhjal saab see luua uusi asju. Aga mure on selles, et arvutid ei saa kunagi uusi asju protsessida. Uusi asju on vaja selleks, et tuua maailma uusi innovatsioone. Nagu Einsteini lahend. Seda ei oleks suutnud mtte ükski masin ega programm välja mõelda, enne kui Einstein sellega lagedale tuli. Millegi sellise välja mõtlemine vanadest asjadest… materialistlikud teadlased arvavadki,et loomingulisus toimib nii, see pole lihtsalt võimalik.

Kui märgata selliseid võimatuid asju, mida materialistlik maailmavaade esile toob, siis on loomingulisus võimatu. See kuidas loomingulisus töötab inimeste jaoks, on võimatu masinate jaoks. Me peame loobuma masinlikust teadusest. Ja omaks tuleks võtta inimlik teadus. Kvantfüüsikal põhinev teadus toob mängu teadvuse ja see teadus lubab meil kaasata neid energilisi kogemusi nagu mõtlemine, tunded ja intuitsioon. Seda tehes juhtub koheselt kaks asja. See konverents käsitleb ühte nendest.

Üheks on see, et meie tervenemise teadus muutub väga tõhusaks. Praegu valitseb materiaalne ja masinatel baseeruv meditsiin. Keemial põhinev. Kõik tervisemured tulenevad mingist keemilisest või füüsilisest probleemist ja seda parandab ainult keemiline või füüsiline ravi füüsilisele kehale. Aga tegelikult see nii ei ole. Teame, et sellisel meditsiinil on mitmeid puuduseid ja teised meditsiini mudelid nagu akupunktuur, on kogunud hiljuti populaarsust, sest see tegeleb inimese tervise ja tervenemisega palju paremini. On veel alternatiivseid praktikaid, mis on samuti populaarsed, sest need lihtsalt toimivad paremini.

Kvantfüüsika annab tõestuse alternatiivsele meditsiinile ja toob need energeetilised kogemused meie meditsiini sõnavarasse. See laseb meil tuua teooriad praktikasse. Mitte ainult allopaatilist meditsiini vaid ka alternatiivset meditsiini. See ongi selle ülikooli ja konverentsi mõte.

Lilou: Oled väga tuntud raamatu eest “Kvant-doktor.” Mida sa soovitaksid meile, kes on haige ja vaja arsti abi… mida me peaksime arstis nägema? Ka nemad peavad ju arenema. Mind huvitab ka see, kuidas muutub rakkudest koosnev inimene kvant-olendiks.

Amit: Jah.

Lilou: Mis seos on kogu sellel kvant-doktori ja kvant-olendi vahel? Mida peaksime jälgima? Kuidas me areneme?

Amit: Me areneme väga kiirelt. Selles ülikoolis õpetame tervet generatsiooni arste, kes hakkavad tervendama holistlikul alusel. Nad tervendavad inimest tervikult. Mida see tähendab. Lisaks materiaalsele kehale on inimesel veel ka energeetilised, peenemad kehad. Üks mis tunneb, see on vitaalne universum ja vitaalse universumi kvant võimalusi kogeme tunnetena. Vitaalse energia liikumine.

Rupert Sheldrake nimetab neid vitaalseid välju morfogeneetilisteks väljadeks, sest need tekitavad bioloogilisi vorme. Need on vitaalse energia liikumised. Vaatame neid vitaalseid energiaid lähemalt. Kui akupunkturist tegeleb sinuga, siis ta korrastab sinu vitaalset energiat, mis põhjustab sulle seda valu. Tegu pole ainult füüsikalise poolega, see ongi tänapäeva meditsiini probleem. Lihtsalt sümptomite otsimisega ei märgata probleemi tõelist põhjust. Need teised kehad on läbi teadvuse ühendatud meie füüsilise kehaga. Seda ühendust nimetatakse mitte-lokaalseks ühenduseks. Vitaal keha ja füüsiline keha on omavahel seotud. Nii kirjeldamegi nende kahe keha ühendust.

Sümptom näitab meile, et füüsilisel kehal on midagi viga, aga selle probleemi toob esile vitaalse keha ja füüsilise keha eraldatus. Need ei tööta enam koos kuna midagi on füüsilises maailmas nihu läinud. Ja sellepärast ei ole enam vitaalne füüsilisega ühenduses. Üks viis on parandada füüsiline keha, aga me saame parandada ka vitaalset keha. Tuleb välja, et vitaalne on palju loomingulisem, see on energia ja seega rohkem kvantmaailmas. Ja seda on muuta palju lihtsam läbi loomingulisuse. Seda vitaal keha arstid teevadki.

Lilou: Kas seda saab mõõta?

Amit: Jah, seda saab tänapäeval juba mõõta. See põhjustabki seda revolutsiooni. Kui sul ei ole mõõdetavaid tulemusi, siis ei saa ka teadust teha. Läbilöök sellel ala ongi tulnud tänu võimaluse tulemusi mõõta. Enam ei ole see mingi muinasjutt, millest saab ainult filosofeerifda. Seda saab isegi eksperimentaalselt demonstreerida. Asi pole lihtsalt mõõtmises vaid tegu on suure muutusega bioloogia paradigmas, mis on aset leidnud viimase 50 aasta jooksul. See tähendab, et meil ei ole ainult biokeemiline keha, vaid meil on ka biofüüsiline keha – nahk.

See biofüüsiline keha reageerib väga hästi emotsioonidele. Kui sa tunned negatiivseid emotsioone, siis seda märkab sinu biofüüsiline keha ja neid muutusi saab mõõta. Mõõtes biofüüsilist keha, saame mõõta ka sinu emotsionaalset seisundit. Saame mõõta vitaalseid energiaid kui need on tuksis. Täpselt millises organis jne.

Lilou: Kas see vitaalne energia, see CHI, on kuskil kinni kehas?

Amit: Jah, hiinalased ütlevad selle kohta, et CHI on kinni kehas. Või CHI on liigselt ärritatud. Liigne Jang või liiga Jing, nii nad seda kirjeldavad. Jing tähendab liiga staatiline, ei liigu väga. Jang tähendab liigset energiat, liiga palju liikumist. Siin annabki uus teadus vanadele teadmistele uue keele. Iidsed teadmised tervisest on väga täpsed. Nad ei teadnud midagi kvantfüüsikast, seega on nende tõlgendus meile tundmatu. Nad avastasid need tõed läbi intuitsiooni ja nad on teinud suurepärase töö. Sellepärast ongi Hiina meditsiin nii kaua vastu pidanud.

Lilou: Kvant-doktorina olemise juures on oluline osa intuitsioonil… Kas saaksid rääkida mõtete ja intuitsiooni vahest?

Amit: Jah. Intuitsioon on mõtetest erinev. Intuitsioon järgneb mõtlemisele. Meie meel kujutab ette mida intuitiivselt tunda. Plato ütles, et me tunneme intuitiivselt arhetüüpe. Tunneme intuitiivselt enamat kui arhetüüpide mõistet. Me tunneme intuitiivselt näiteks armastust. Ja sellest tekib armastuse kontseptsioon. Sellepärast tunnevadki armastust kõik erinevalt. Kõigil on armastusest isiklik arvamus. Miks see nii on. Sest me teeme mentaalse ettekujutuse, mis põhineb kogetud mentaalsel minevikul. Mentaalne repertuaar selle intuitsiooni kohta. Aga objekt, mida intuitiivselt tunned, selle peamine arhetüüp on õigustatud. See on kontekst kontekstist. Armastusest mõtlemise kontekst. See ongi intuitsioon.

Intuitsioon ja selle tasemed määravad ära bioloogilise vormide välja, morfogeneetilise välja, see on siis Rupert Sheldrakei sõnadega. Teisiti öeldud, liikumine mida tunneme, ka sellel on oma päritolu arhetüüpide domeenis. Kui me muutume teadlikuks sellest arhetüüpide domeenist, mis tähendab positiivsete asjade juurde minekut ja kui me toome esile positiivseid asju, siis see negatiivne emotsioonide osa on seotud alati ellujäämise võimega. Elus püsimine, järglaste tegemine, väljalangemine, need on kõik ellujäämise mehhanismid. Need käivad alumiste tšakrate kohta. Alumised tšakrad päraku ja suguorganite juures, naba ja kõhu juures, need on alumised tšakrad. Aga olemas on ka ülemised tšakrad.

Enamus on tuttavad südametšakraga. Pea igas kultuuris on süda seotud armastusega. Seega on tšakrad meile mingil intuitiivsel viisil teada. Uus teadus õigustab seda kõike. See on vägagi selge. Kui keegi loeb minu raamatut “Kvant-Doktor”, siis saadakse esimese asjana aru, miks nende süda armudes puperdab. Miks keegi kuidagi armudes käitub. See suunab meid aru saama ülemistest tšakratest, mis viivad meid otse arhetüüpide juurde. Me ei ole seda osa endast uurinud. Eriti materiaalse teaduse pärast, mis ütleb, et mateeria on peamine. Oleme loobunud armastuse ja arhetüüpide kontseptsioonist. Ka headuse arhetüüp, mis on tervise alus. Või õiglus, mis käib sotsiaalse õigluse, poliitika ja seaduse juurde. Oleme arhetüübid unustanud. Me oleme isegi tõe unustanud, mis on teaduse arhetüüp. Kui unustame tõe siis saamegi FOX-uudised (Eestis enamus meediakanaleid). Nii rikutaksegi seaduseid igal pool. Seda näemegi praegu poliitikas.

Kedagi ei huvita enam tõde. Sellepärast saabki Mitt Romney tulla debatile ja oma jama ajada. Ning presidendil polegi midagi selle peale vastata ja kaotab. Aga asi pole debatis, inimeste elu ei põhine debattidel. Inimese elu põhineb tõel. Ja tõde võidab lõpuks alati. Kahjuks tuleb sellega nüüd tegeleda. Uus paradigma lubab inimestel mõista, et me kogeme neid asju kui me ei märka seda,. Kui me ei ela nende järgisiis meie oleme need kaotajad. Meie olemegi maailm. On olemas kuulus 70-80ndate laul “Meie oleme maailm” ja see on tõsi. Kui magame maha enda parimad kogemused, mis ongi intuitsioon arhetüüpidest, siis kaotame kõik, kaotame kõik mida see hõlmab. Jääme ilma armastusest, jääme ilma kõigest, mis teeb elu eriliseks.

Lilou: See mida sa enda esitluses mainisid… nagu näiteks see, et südametšakras on romantika ja on ka armukadedus. Seega tunneme südames asju, mis vajavad tervendamist ja me teame, et peaksime järgima armastust, aga ikkagi me tegutseme läbi hirmu ja me ise kaevame endale auku. Mida sina kui kvantum-doktor soovitad? Miks me nii edasi tegutseme?

Amit: See on hea küsimus. See on väga hea küsimus. On olemas armukadedus. Mis see siis on… Armukadedus on see kui südametšakra energiad väljuvad südamest. Armukadedus on märkamine, et paariline ei pane temale tähelepanu, paariline pöörab kellegile teisele tähelepanu ja mulle see ei meeldi. Seega eemaldan energia südamest. See tekitabki armukadedust. Ja ilmselgelt läheb siis asi hapuks. Kui südameenergiat takistatakse sellisel viisil. Kui seda takistatakse pikemat aega, siis see mõjutab immuunsüsteemi, mis on seotud südametšakraga ja nii võibki tekkida haigus nagu vähk.

Hea näide on naised ja rinnavähk. Liigselt leinavatel naistel on suurem risk rinnavähki haigestuda kui teistel. See on nüüdseks teada. Meil on võimalik mõõta ennetavalt leinavate naiste rinnavähki vahendiga, mis näeb vitaalseid energia plokke südametšakras. Saame neid naisi hoiatada, et nad plokivad enda energiat ja see võib tekitada vähki. Seega parem tegele enda südametšakra puhastamisega. Vii see taas tasakaalu. Selliseid asju toobki meile uus teadus. See toob teadlikkust isiklikule tasandile. Et me saame muuta enda elu paremaks. Saame enda elu parandada, kui vaatame enda arhetüüpset külge, nagu meie tunded ja mõtted ning arhetüüpe, mis neid käsitlevad. Mitte ainult materiaalset poolt.

See on oluline meie ellujäämise juures, ma ei ütle, et sellele ei tuleks üldse tähelepanu pöörata. Aga peale ellujäämise vajaduste… Nii nagu ütles Maslow: Peale füüsiliste vajaduste rahulduse tuleks järgida kõrgemaid vajadusi. Seda normaalsed inimesed teevadki. Juhul kui meid ei eksitata vale maailmavaatega, et kõrgemaid väärtuseid ei eksisteeri. See on suurim puudujääk materiaalse teaduse maailmavaatel. See on ajanud segadusse kogu ühiskonna ning enam ei usuta väärtustesse nagu varem. Jah, nende nimel tuleb vaeva näha, tuleb teadlik nendest olla, sest meil ei ole selliseid automaatseid harjumusi, mis annaks sellele ligipääsu. Me ei saa nendele ligipääsu läbi teatava, läbi masinliku isiku. Peame pöörduma inimliku enda poole, selleks on loomingulisus.

Peame loomingulisuse enda ellu tooma ja olen nõus, et see on suur tükk tööd. Loomingulisus eeldab tööd enda kallal. Selles pole kahtlustki. Loomingulisus nõuab muutust elustiilis. Aga imeline on olla loominguline. See teebki elu elamist väärt. Kui tuletad selle endale meelde, seda oskavad kõik inimesed… kui loov sa oled, see sõltub sinust. Sinus on see võim, kasuta seda.

See oli põhisõnumiks 70ndate inimestevõime liikumises ja aeg selleks on kõvast parem kui see oli 70ndatel, sest nüüd me mõistame teadust selle taga. Meil on olemas meetodid ja õpetused, mida õpetame ülikoolis nagu Internatsionaalne kvantum ülikool. See on ka minu elueesmärk, olen sellele pühendanud kogu oma elu. Mina nimetan seda kvantaktivismiks. Tuua inimesteni kvantfüüsika ja selle sõnum.

Lilou: Mida loomingulisemad me oleme, seda parem on ühendus kõrgema minaga? Või hingega. Kas teie kasutate seda sõna?

Amit: Jah, muidugi. Kasutame seda sõna pidevalt. Hing on meie üli-mentaalne osa kehast. See on üks viis hinge kirjeldamiseks. Hing öeldakse ka selle kohta, mis jääb meist peale keha surma alles. Kvantfüüsika arvestab ka hingega. Kvantfüüsikal on väga hea teooria hinge ellujäämise kohta. Aga selles kontekstis on hing osa meist, mis õpib ja on inspireeritud arhetüüpidest. See ongi hing. Seda saab kinnitada. Kui südametšakra on ärritatud või kui miski aktiveerib südametšakra, siis seda sa tunned rahuloluga üle keha. Lihtsalt tee seda. Minul on näiteks lemmiklaul “ooo kuidas ma sind armastan.” Laulan seda dušši all olles ja koheselt tuleb rahuldus üle kogu mu keha. Sest sa tood energia südametšakrasse ja sa tood selle ka kroontšakrasse. Ning kogu sinu olemine muutub holistiliseks. Ja selles rahulolu seisnebki.

Tänapäeval on depressioon kolmandal kohal kõige raskematest haigustest. Selle ees on vaid südamehaigused ja vähk. Inimesed on depressioonis. Depressioon on rahulolu puudumine. Täielik rahulolu puudumine. Kroontšakra ei ole vitaalne. Kroontšakrat ei aktiveerita piisavalt. Kroontšakra aktiveerida läbi rahulolu elust. Arhetüüpidele peab pöörama tähelepanu. See toob rahulolu sinu ellu. Sa pead rahuldama oma hinge. Mitte ainult enda meelt või alumisi organeid. Mitte ainult ellujäämist. Tuleb minna välja ja tuua enda ellu armastust, too rahuldus enda ellu. Väljenda seda läbi kurgutšakra. Keskendu. Saa intuitsioone ja see toob sinuni rahulolu.

Lilou: Kuidas tõlgendad teaduslikult seda, et mida enam me järgime enda südant, seda enam teeme rahuldavaid asju päeva jooksul ja järk-järgult elame 100% enda elust läbi enda elueesmärgi. Paljud otsivad veel enda elueesmärki. Kuidas see tegelikult töötab? Kuidas saame universumilt finantsilist toetust? Et olla sellel palju tähtsamal teel enda elus. Hinge teel, südame teel.

Amit: Jah. Kogu universum ja teadvus liigub ise ka sinna poole. Evolutsiooniteooria asendatakse ja Darwini teooria on poolik, sellel pole kõiki vastuseid. See on juba teada, on olemas fossiile, mida ei suudeta selgitada. Ei suudeta selgitada, miks muutuvad fossiilid ajaga üha keerukamaks. Isegi bioloogid arvavad, et Darwini teooria on täis vigu. Aga seda ei öelda avalikult välja, sest kardetakse, et Darwinismi langemisel võtab võimu loovus ja inimesed oleks veel rohkem segaduses. Aga seda kõike pole vaja. Uuel teadusel on uus evolutsiooniteooria, mis läheb kaugemale kui Darwinism. See ei eira Darwinismi, see on osa teooriast, aga see läheb sellest edasi.

See näitab, et evolutsioon on teadvuse evolutsioon. Algselt arenes meie väljendus ja see on meie tunnete evolutsioon, see on siis algne biloogiline kasv ja bioloogiline evolutsioon. Ja neokorteksi evolutsiooniga hakkas tekkima meie meel. See on siis meele evolutsioon. Esimesena oli vitaalkeha evolutsioon ja nüüd on meele evolutsioon. Ja sellele järgneb üli-mentaal keha evolutsioon. Mis algab sellega, et meie meel paneb tähele meie üli-mentaal keha. See ongi praegu toimumas.

See on kestnud viimased 3000 aastat. Ja see algas filosoofidega nagu Plato Kreekast ja Buddha Indiast, Mooses Iisraelist ja nii edasi. See on käimas, aga osa võtavad sellest vähesed. Peale tuleb uus teadus, mis surub alla vana ning see ühendab uue teaduse vaimse maailma ja vanade religioonidega. Seda tehes muutume dogmadest vabaks ja sellega tuleb ka uus inimkonna tulevik. Seda tehes oleme ühes suunas universumi eesmärgiga. Meil tekib universumiga ühine eesmärk, mis muudab meid lõpuks arhetüüpseks ja vooruslikuks.

Evolutsiooni eesmärk on armastada, mitte ainult kontseptuaalselt vaid ka olemuselt. Kuidas saada kõiki armastavaks… Kui kõik muutuvad armastavaks, siis tekivad neil armastavad harjumused. Kuidas tekitada kõigile armastavaid harjumusi, kui me peame tegelema, kõikide nende vägivaldsete inimestega ja mõned neist on sotsiopaadid jne. Seega ei saa me oodata sellist muutust kõikidelt korraga.

Kuidas teeb seda evolutsioon? Evolutsioon panustab alati üksikutele isikutele. Seega peab osa meist hakkama spirituaalselt väga aktiivseks. Nemad peavad tooma neid arhetüüpe meie ellu. Kui väike osa inimesi, võib-olla väiksem kui 1% või üks kümnendik ühest protsendist, kui nemad suudaksid selle transformatsiooni teha… See tuleneb Rupert Sheldrakei teooriast, mida toetan mina ja ka kvantfüüsika. Siis suudame muuta maailma. Sest olemas on need morfogeneetilised väljad ja kui me teeme muutusi… kui sina ja mina ning miljon inimest looksid enda aiju armastuse harjumusi, siis meie morfogeneetilised väljad omastavad selle muutuse. Seejärel juhtub see, et see mälestus ei salvestata mitte meie aiju, mitte inimese aiju, vaid see salvestatakse mitte-lokaalselt, väljaspool aegruumi. Ning see muutub  kättesaadavaks kõikidele inimestele.

See on alternatiivne viis, kuidas saavad bioloogilised asjad, kogemused kanduda üle ühelt generatsioonilt teisele, mitte ainult läbi geenide. Seda saab teha ka läbi morfogeneetiliste väljade. Seda avastas kuulus bioloog Lamarck, kes eksisteeris juba enne Darwinit. See on tema teooria. Tol ajal ei olnud selle tõestuseks mehhanisme, aga nüüd on need olemas. Ja kasutades seda mehhanismi, kui vaid miljon meist teevad selle muutuse, siis see mõjutaks kogu inimkonda. Selline ühiskondlik muutus, evolutsiooniline muutus on väga võimalik ja ka tehtav. Sellega peame juba täna alustama.

Sellepärast teengi kvantaktivisti liikumist, et leida inimesi, kes sellist muutumist maailma tooks. Kõik, kes seda teha tahavad, liituge meiega, see on päris lõbus. Selleks pole vaja loobuda maailmast ja kolida koopasse. Meid toetab uus teadus, me ei pea enam ütlema maailmast lahti, et elada arhetüüpide järgi. Me saame seda teha ka maailmas elades. Saame sellega muuta maailma ja isegi maailma majandust.

Lilou: Kuidas see siis välja näeb? Kui keegi tahab saada  kvantaktivistiks, kas te siis aitate tal aru saada sellest, või ta peab ise seda mõistma?

Amit: Mina annan selle teemalisi loenguid üle maailma, meil on ka kvantaktivismi keskus, meil on olemas ka enda veebileht. Mul on ka enda veebilehekülg www.amitgoswami.org. Ja kvantaktivismi töötuba on www.quantumactivist.com. Kui vaadata neid töötubasid, siis sealt leiad kõik meie programmid ja kõik videod. Keskuse juht koostab praegu filmi loomingulisusest ja innovatsioonist. Selles filmis räägime teile tervest programmist, mis meil selle jaoks on. On olemas ka juba valminud dokumentaal, mis avaldati aastal 2009 ja selle nimi on “Kvantaktivist.” Seal dokumentaalis räägitakse kogu programm lahti väga lihtsas keeles ja illustreerivate piltidega. Selle filmi tegime koos Renega. Seega on olemas juba rohkesti materjale ja me teeme neid veel juurde koostöös Internatsionaalnese Kvantülikooliga. Kaasa löövad ka teised uue teaduse organisatsioonid. Brasiilias on meil ka kvantaktivismi instituut. Eesmärk ongi lühikese ajaga saada ülemaailmseks liikumiseks.

Lilou: Imeilus. Millega sina nüüd tegeled, kas kirjutad uut raamatut? Mis sinu elus toimub?

Amit: No jah. Valmimas on raamat kvantloomingulisusest, mis tuleb välja järgmisel aastal.

Lilou: Hea uudis. Õnnitlused.

Amit: See on varsti valmis. Ja praegu teen tööd “Teadvuse majandus” raamatuga.  See toob Adam Smithi vaate kapitalismile uuele tasandile ning see muudab meie maailmavadet majandusest ja küllusest. Kui rääkida materiaalsest küllusest, siis selline küllus ei ole jätkusuutlik, sellel pole stabiilsust. Selle pärast muretsevad eriti majandus inimesed. Kõik inimesed teavad, et Mei lei ole lõputult ressursse. Mitte materiaalse maailma ressursid on aga lõputud, mitte materiaalsed maailma on lõputud maailmad. Kui õpime neid mitte materiaalseid maailmu kasutama ja loome nendest kapitali, tehes nendest üha uusi füüsilisi representatsioone, siis läbi selle suudame luua ka jätkusuutliku majanduse, mis on iga majandus inimese unistus. Ja meil on nüüd olemas võimalused selleks. Ja see ongi uus majandus.

Jällegi, kui me ei võta kvantaktivistliku maailmavaadet, siis ei muutu ka maailm. Spirituaalne ja religioone maailmavade võitleb endiselt teadusliku maailmavaatega. See näitabki kui raske on muuta maailmavaadet kui see pole täiuslik. Materialistlikut maailmavaadet ei võeta vastu sest see pole terviklik. See jätab välja suure osa inimesest. Eriti spirituaalse poole. Seega elab edasi spirituaalne pool, sest inimesed resoneeruvad sellega. Vabariiklastel on midagi head meie kohta öelda, nad toetavad väärtuseid ja töötavad kõvasti. Peame aru saama sellest, et materiaalne maailmavaade on poolik nagu on ka seda kristliku ja teiste religioonide oma.

Praegu on ainukeseks lohutuseks see, et me saame tõusta kõrgemale nendest dogmaatilistest maailmavaadetest, mis jätavad teised maailmavaated välja.Saame need ühendada ühtseks maailmavaateks. Kogu see polaarne maailmavaade, mis on kasutuses üle maailma, seda saab panna kokku üheks maailmavaateks. Tänu sellele ei peaks me tegelema enam dogmadega. Dogmad eraldavad meid. Materialism on dogma ja sama on ka religioon. Nad mõlemad välistavad üksteist. Kui mõistame, et mõlemad on osa meist… meil on füüsiline osa, peame seda austama ja meil on ka spirituaalne pool, peame ka seda austama. Kui panna kokku mõlemad nii nagu seda teeb kvantfüüsika, mustrina, siis on see meil käes.

Lilou: Ja vaba vaim.

Amit: Just, vaba vaim. Nii oleks inimkonnal lõputu kogus võimalusi, ei mingeid barjääre. Oleks pidev ja lõputu evolutsioon.

Lilou: Tänan Amit. Aitäh selle ilusa hetke ees siin Hawaiil. Aitäh, et aega meile pühendasid. Aitäh, et tegid selle video meie kaasloojatele.

Amit: Mulle väga meeldis seda teha. Sa oled väga hea energiaga intervjueerija. Aitäh sulle.

Lilou: Aitäh, saadame teile armastust Hawaiilt. Aitäh, et toetate seda Mahlase elu tuuri. Aitäh, et agate seda videot oma sõprade ning perega. Selle info jagamine ja inimeste õpetamine on tõesti tähtis. Ka südame jagamine, see on ilus. Armastust, tsauka.



Hide picture