Dr. Amit Goswami – Kuidas jõuda õnneni läbi kvantfüüsika | 22:31

video
play-sharp-fill

Intervjuu Dr. Amit Goswamiga – Kuidas jõuda õnneni läbi kvantfüüsika (Dr. Amit Goswami – How to achieve happiness from Quantum Physics perspective) Tõlge videost:

Intervjuu Dr. Amir Goswamiga

Lilou: Tere mu kallid kaasloojad, Lilou siin, oleme “Mahlaka elu tuuril” Hawaiil. Maailma kvantmeditsiini kongressil koos ühe pea kõnelejaga, keda te tunnete võib.olla filmist “What The Bleep do We Know.” Tere Dr. Amit Goswami.

Amit: Tere.

Lilou: Aitäh, et jagad meiega kõiki enda mahlakaid tarkusi.

Amit: Rõõm seda teha.

Lilou: Mul on sulle tähtis küsimus, mis puudutab meid kõiki tavapäeva elus. Esiteks, sa oled kvantaktivist ja autor, uurid ning kõneled kõikjal ümber maailma ja mind huvitab väga küsimus õnnest. Mis asi on õnn kvanfüüsika jaoks? Mis see on?

Amit: Kvantfüüsikas laskume me metafüüsikasse, kus teadvus on kõige alge, nii mateeria kui ka meele. Kõike mida kogeme, on võimalused, millest teadvus saab valida. Kui toimub manifestatsioon, siis tuleb esile eraldus. Alateadvuses on teadvus ja võimalused kõik üks. Kui on aga manifestatsioon, siis sellega kaasneb kerge eraldus. See eristus kasvab koos meie egoga ja me hakkame ennast identifitseerima vaid ühe kindla keha-meele kogumina. Kõik see tekitab veel rohkem eraldust, sellele lisanduvad veel maailma draamad. Tekib veel suurem eraldus. Eraldus on õnnetuna olek.

Iga kord kui me lõdvestume ja elu draamat tekitava manifestatsiooni vahel on olemas alateadvus. Alateadvuses on teadvus alati ühenduses kõikide võimalustega. Õnn on osa sellest. Mida rohkem me lõdvestume enda asju tehes, seda siis lõdvestunud viisil, seda õnnelikuks me saame.

Lilou: Räägi meile viiest kehast, et me saaksime sellest täielikult aru. Sest mulle tundub, et see ei kehti vaid meie mentaalsele ja füüsilisele kehale. See peab toimima kõigis meie viies kehas, et tunda seda õnne tunnet.

Amit: Väga hea küsimus. Teadvus on tõesti kõige alus ja sellel on neli maailma. Mitte ainult tuntav maailm, meie materiaalne maailm, millel on muidugi meie eksistentsis domineeriv roll. Aga meel… Oleme ka väga teadlikud enda mõtlevast meelest, millel on samuti väga suur roll. Aga enda tunnetest me nii teadlikud ei ole, kuigi need eksisteerivad meis. Ja veel vähem oleme teadlikud intuitsioonist. Ka see on meie elu jaoks väga tähtis. See annab meile väärtused ja loomingulisuse.

Seega, kõik need neli maailma… Igas selles maailma omame me keha. Teadvus koostab igas maailmas oma keha ja need kuuluvad meie isiksuse juurde ning mille järgi saame me ise iseendaks. Selle järgi on meil siis neli teadvuse keha.

Mõtlev keha – meel
Energia keha – mida kogeme tunnetena
Üli-mentaal keha – intuitsioon, kus paiknevad siis meie väärtused.
Ja viimaseks on tunnetav keha – füüsiline keha.
Kõik need on koos, see on terviklikkus. See on siis holistiline teadvus. Teadvus kui olemise alus.

Need kõik kokku ongi viies keha.

Lilou: Mis takistab meil olemast pidevalt ühenduses kõigi nende kehadega?

Amit: Me oleme kõige enam seotud füüsilise kehaga, sest füüsiline toodab kõige enam stiimuleid. Ja neid on keeruline eirata. Füüsilisel kehal on mikro tasand, kus domineerib kvanttase, aga makro tasemel käib elu newtoni tasemel, mis tundub väga sunnitud. Ka tegelased, kes meie ellu tulevad, tunduvad sunnitud ja mõnikord me liitume teistega, et mängida kaasa maailma draamades. Ning see viib meid endaga kaasa. Unustame, et see kõik on loodud mingi kindla dramaatilise teadvuse poolt, kus tunneme eraldatust teistest inimestest ja asjadest.

See eraldus ei ole tegelikult reaalne. Pinna all on see kõik ühenduses. See unustamine tekitab meile tihti hingevalu, sest see paneb meie emotsioonid kõikuma. Armastame ja siis vihkame, oleme armukadedad ja võitleme üksteisega. Aga pinna all oleme kõik üksteisega ühenduses ja selle oleme unustanud. Selle unustamine tekitabki elus draamat. Samas see võibki tekitada meile õnnetust. Elada tulekski eraldatult, sest seda manifestatsioon ongi, aga kunagi ei tohiks unustada seda ühendust. Seda kvant ühendust teadvusega. Kui me seda alati mäletaks…

Mina tuletan seda meelde kui kontrollin, kas energia käib läbi südame. Hoian enda energiakeha südame avatud ja läbi selle mäletan enda ühendust kõigiga. Niimoodi ei kaota sa kunagi enda ühendust, isegi kui sa elad enda individuaalset rolli. Nagu hetkel mina, olen inimene kellega vestled ja teed dokumentaali. Aga kumbki meist ei tohiks unustada, et see kõik on üks näitemäng.

Lilou: Jah. Ütled, et eraldatus on meie maailma probleemide põhiline põhjus. Kuidas saame teha paradigmat muutuva nihke läbi kvantfüüsika? Rääkisid eile sellest konverentsil ja see tundus väga huvitav.

Amit: Selles ongi põhiline mure. Viimased 60 aastat on enamus inimeste maailmavaade kalduma teadusliku matearalismi poole. Idee, et mateeria on põhiline. See on väga välistav maailmavaade, sest see välistab kõike, mida me kogeme. Nagu näiteks energiad, tunded ja intuitsioon. See keskendub ainult ühele küljele, sensoorsele mateeriale. See põhjustab muidugi langust. Väärtuste langust, tähenduse langust. Sest meel on see, mis annab tähenduse ja üli-mentaal, mis annab väärtused ning kui neid kogemusi vältida, siis pöördume ilmselgelt eraldatuse poole. Sest materiaalse maailmavaate järgi olemegi eraldatud olendid. Oleme vaid füüsilised kehad ning igal ühel on oma enda isiklik keha. Me ei suuda sellest üle saada ja mida enam me elame teadusliku materiaalsuse läbi, seda enam me loobume väärtustest nagu armastus, ilu, õiglus, tõde ja headus.

Nii me keskendumegi aju seostele, mis tulevad geneetikast ja keskkonnast ning need domineerivadki meid. Sellepärast näemegi tänapäeval nii palju konflikte, sest meid juhivad negatiivsed aju seosed. stiimulite all võistlejateks. Aga kas see on terviklik inimene – Ei.

Kui vaatame sügavale endasse, siis näeme, et oleme võimelised tundma üllaid tundeid nagu armastus. Oleme võimelised tundma üllaid ahretüüpe, sealt armastus tulebki ja me saame ennast läbi loovuse kõrgemale tõsta. Seda läbi mõnusa elu ja loovuse, kus me saame äkilisi mõttevälgatusi. Kuidas olla armastav, kuidas olla üksteise vastu head, kuidas saada üle võistluse mentaliteedist, mis meid aeg ajalt segab.

Lilou: Mida soovitad kui tekib hirm ja paanikahood ning kõik tundub nii reaalne, nii hirmus, nii pime, kuidas tulla sellest välja, mida sina soovitad teha ja kuidas luua uut reaalsust?

Amit: Seda asja peab pikemalt ette vaatama, lühikese aja jooksul ei saa väga palju teha. Negatiivsed harjumused on meisse sisse kulunud, meis on kalduvus olla konkureeriv, armukade ja olla kaitsev, muretseda enda ellujäämise pärast ka see on suur elu eesmärk. Kuidas siis neist üle olla… Peame seda kõike tasakaalustama.

Elu peab olema tasakaalus, tuleb tasakaalustada  negatiivsus ja positiivsus. Armastame tegutsedes. Kui tegutsed armastusega, siis luuakse armastuse harjumusi. Kui oleme tegevustega head enda naabrite vastu, mitte ainult sellest rääkides, siis tekib uus harjumus aiju. Ja kui ma tunnen ennast konkureerivana, siis tuleb üks nendest harjumustest mulle appi. Kui tunnen ennast halvasti, siis tuleb mulle appi üks optimistist harjumus ajust. Väga tähtis on nende heade harjumuste loomine. Ja tuleb mõista kvantfüüsika avastusi, et maailm koosnev valikutest. Me saame muutuda ja avastada enda jaoks uusi võimalusi. Avastused koosnevad loomulikust loomingulisusest. Loomingulisusega saame luua maailma, mis sobib meie kasvule ja terviklikkusele.

Lilou: Kas saame öelda, et armastuse ja avatud südamega saame näha parimat tulemust ning elada parimas hetke reaalsuses?

Amit: Jah. armastus on selle jaoks kõige kergem viis. On ka teisi võimalusi, võime seda teha iga arhetüübiga. Näiteks Nelson Mandela ja Ghandi järgisid õigluse arhetüüpi. Neile oli õiglus kõige olulisem ja nad järgisid seda lõpuni välja ning neid saatis suur edu. Võime teha seda armastuse ja ka headusega, järgides eetilisi põhimõtteid. Võime seda teha ka iluga. Poeedid teevad seda, nad vaatavad ilu kõiges ja saavad tulemuse läbi selle. Seega on olemas mitmeid viise, et ennast eraldatusest ilusasse maailma viia. Oluline on tegutseda, mitte ainult sellest rääkida.

Lilou: Just nii. Sa leidsid selleks mingi protsessi?

Amit:  Jah. Mina kutsun seda protsessei TEE-OLE-TEE-OLE-TEE. Loomingulisuse uuringud on näidanud, et tegemine peab olema kooskõlas olemisega. Olemine tähendab lihtsalt lõdvestumist. Tuleb ennast alateadvusesse lõdvestada. Sinna kus puudub eraldatus teadvuse ja võimaluste vahel. Sest kvant-võimalused on võimaluste lained. Kui me ei tee midagi, siis see laine laieneb. Võimaluste bassein muutub aina suuremaks ja teadvus saab sealt valida. Kui me tekitame sedamoodi juurde ruumi, lihtsalt läbi olemise, siis juhtub see, et teadvus saab rohkem valikuid ja see võimaldab meil olla loomingulisem. Nii lihtne see ongi.

Kui õpime seda tegema vaheldumisi, siis ei unusta universum kunagi ära meie eesmärke. Kui laiskleme ja oleme liiga kaua, siis kipub see meelest minema. Ka tegemine on oluline, sest lahendatava probleemi mõttes hoidmine hoiab niiöelda näppu pulsil, see hoiab meid keskendunult. Olemine on ka oluline, sest ilma selleta ei teki võimaluste basseini, kust teha valik.

Lilou: Kas selle pärast oledki nii kirglikult aktivismi poolt? Kutsud seda vist kvantaktivistiks. Kuidas seda kirjeldad? Arvad, et me kõik peaksime olema kvantaktivsitid, mis?

Amit: Arvan küll jah. Arvan, et kvantaktivistiks olemine on uus trend. Inimesed teevad seda erinevatel viisidel. Näiteks inimesed, kes okupeerisid Wall Streeti ja nii edasi. Nemad teevad seda küll alateadlikult. See on üleskutse muuta maailma, muutes koos ka ennast. Minevikus tegime vea, et aktivistid tahtsid muuta maailma, aga ei tahtnud muuta ennast. Enamus inimesi ei tee isegi midagi aktiivset. Õpetajad ja filosoofid lihtsalt räägivad. Keegi ei järgi enda õpetusi. Inimesed on pettunud sellistes liidrites, ka religioonsetes ja vaimsetes liidrites. Sest kõigile meeldib ainult jutustada. Seega tuleb hakata kvantaktivistiks.

Me küll räägime, aga seda sellepärast, et kuskilt peab ju alustama, aga saame aru, et rääkimine viib meid õige mõtlemise juurde. Ning siis tuleb õige mõtlemise juurde tuua ka õiget viisi elamine. Sellele tuleb juurde lisada võimalus elada samamoodi ka teistel, et õigesti mõtlemine ja elamine oleks üldse võimalik.

Enamus tänapäeva töödest, mida inimesed teevad, ei toeta loomingulisust. Need ei võimalda elada kvantaktivisti elu. Mille keskmes on loomingulisus ja teadvus. Seda peame muutma. Kõrgemas majanduses ei ole sellistele mitte loomingulistele töödele kohta. Kõik töökohad peaksid olema tähendusrikkad. Keegi ei peaks tegema liinitööd, need tööd peaksid olema viidud üle mitte nii arenenud majandusse. Nii see peakski olema. Sest meil on vaja liikuda arengus edasi, kus kõik liiguvad väärtuste ja tähendusrikkuse poole.

Lilou: See kehtib kogu maailma jaoks. Meil on siin ülemaailmne kuulajaskond.

Amit: Mingi aja peale kindlasti. Ma eristan majanduslikult arenenud ja mitte nii arenenud riike põhjusega. Sest mitte arenenud riikide jaoks on oluline teenida elatisraha. Nende jaoks on majanduslik tegevus olulisem kui õilsate tunnete tundmine. Õnneks on juba enamus nendest riikidest vaimselt väga arenenud, seega nemad ei tunne puudust nendest tunnetest. Neil on lihtsalt vähe materiaalseid eluks vajalike asju. Anname neile seda, mida nemad vajavad ja nii saame ka meie seda, mida meie vajame, milleks on siis väärtuste väljendamine.

Lilou: Väärtustan seda, mida ütlesid arstidest koosnevale publikule. Et kui nad tahavad pakkuda kvantummeditsiini, siis nad peavad seda ise ka esindama. Seda enne kui oodatakse tulemusi enda patsientidelt. Tunnen, et see on nihe vaimses kommuunis ja kvantmeditsiini arstide seas. See kõik sõltub meist, me ei pea ootama kedagi teist, et see toimima hakkaks. Me ei pea ootama, et midagi välist juhtuks. Kõik toimub sisemiselt.

Amit: Jah, see on tõsi. Tähtis on see, et kvantfüüsika õpetab meile midagi väärtusliku. Kui tegutsed läbi kvantfüüsika, siis see on puhastava efektiga meelele, see puhastab meid endeid. See võimaldab meil areneda. Ja teatud tulemused tulevad lihtsusega. Toon sulle ühe näite: ravikulud on tänapäeval väga kõrged. Enamus tuleb sellest, et arstidel on väga kallis pidada üleval enda praksist ja kallis on ka ülal pidada enda elustiili. Mul ei ole selle vastu midagi, et inimesed enda ameerika unelmat elavad ja on saanud majanduslikult jõukaks. See on minu silmis okei, aga asi on selles, et need arstid eiravad tervenemise põhireeglit. Tervendamine on loomingulisus ja terviklikkus. Sa ei saa pakkuda inimesele terviklikkust, tõelist tervenemist, kui sa ise oled väga eraldatud.

Vaatame kasvõi enesetapu arvu allopaatilliste meditsiini arstide seas. Nad teenivad kõvasti raha, aga nad ei ole õnnelikud. Sest nende elus puudub rahulolu. Tervendaja on palju parem olla kui sa elad loomingulist elu. Kus esineb tegemist ja ka olemist. See tekitab rohkem loomingulisust ja tervenemist, mis muidugi nõuabki loomingulisust. Selle tulemus on hämmastav. Seda millest tunned raha teenides puudust, saad tagasi rahulduse näol. Armastust. Seda õilsat emotsiooni. See tekitab positiivseid harjumusi ja kui need kogunevad, siis muutub see protsess sinu jaoks kergemaks. Seega tasub sellele kindlasti mõelda.

See on alternatiiv elule, mida tervendajad siiani on elanud, see tee-tee-tee. Selline viis viibki meditsiini kulu nii kõrgele. See pole muidugi ainuke põhjus. See tuleb ka sellest, et allopaatiline meditsiin põhineb masinatel. Kasutame masinaid diagnoosideks ja tervendamiseks. Masinad on kallid. Meil ei ole vaja nii palju mehhaanilisi masinaid tervendamise jaoks. Masinaid on vaja erandkorras, näiteks kui sul tuleb käsi otsast, siis operatsiooni jaoks on vaja muidugi masinaid. Aga peale operatsiooni on vaja ravida peale keha ka meelt energeetilist valu jne. Selleks on vaja alternatiiv tervendajat ja see käib läbi loomingulisuse. Selliste asjade jaoks masinatest ei piisa. Inimesed peavad seda tegema.

Lilou: Ka intuitsioonil on selle juures suur roll, kas pole? Kust tuleb intuitsioon?

Amit: Intuitsioon tuleb arhetüübi maailmast ja sellel on väga suur roll. Enamus meie kogemustest ei ole teadlikud. Vaid järeldused, mis põhinevad meie mälestustel. Meditsiini inimesed on kaotanud intuitsiooni kunsti. See peab muutuma. Sest alternatiiv meditsiinis… kui me räägime energiakeha või mentaalkeha tervendamisest, seal me ei saa läbi ilma intuitsioonita. Selleks pead olema loov ja loovus ning intuitsioon on tihedalt seotud. Intuitsioon annab loomingulisusele alguse. Intuitsiooni märkamine on ka odav. Kui sul on hea intuitsioon, siis ei pea me ka kasutama seda hirmkallist masinat diagnoosiks.

Muidugi on ka erandeid, kui on vaja teha operatsiooni, siis kasutame kontrolliks ikkagi masinaid. Aga muidu… nii nagu vanasti… Intuitsiooni kasutatakse juba ammu, et rakendada lihtsat ja odavat tervendamist.

Lilou:  Kõige siiani öeldu juures ei tundu, et me peaksime vana maailma maha kandma, või selle vastu võitlema, on olemas teine viis. Asi pole selles, et tänapäeva teadus ei ole vajalik, vaid me peame sellele lisama kaastunnet ja peame nägema suuremat pilti. Peame olema tänulikud selle süsteemi eest.

Amit: Täpselt. Uus teadus on sellega koos. Uue teaduse ja vana teaduse vahe on suur. Vana teadus põhineb mateerial, see on eraldav. See eraldab meele, energiad, loomingulisuse ja terviklikkuse. Uus teadus põhineb terviklikkusel ja seega hõlmab kõike. See hõlmab kõiki meie nelja meelt. Kompamine, tundmine, mõtlemine ja intuitiivsus. Ja kuna see hõlmab kõike, siis see ei jäta välja midagi. See peab arvestama kõigega, mis on. Nii on see ka vaba dogmadest. Kui midagi ei välistata, siis ei ole ka dogmasid. Kõik on sisse arvestatud. Arvestatakse ka kõigi arvamust. Sest iga arvamus tuleb teadvusest. Kuna midagi ei välistata, siis on meil terviklik dogmade vaba uuring tervisesse ja selle saamisesse läbi teaduse. Ja ka seda kuidas ühiskond sellest kasu saab, seda siis tänu teadusele ja meie kõigi kogemustele.

Lilou: Suured tänud sulle Amit Goswami.

Amit: Pole tänu väärt.

Lilou: Teile mu kallid kaasloojad, ma saadan tervitusi Hawaiilt. Olen õnnelik, et saan seda teiega jagada. Jagage seda video nii külluslikult kui saate ja jätkake meie tuuri toetamist. Aitäh teie annetuste eest ja Alohaa.

Amit: Alohaa.



Hide picture