Pühapäevased otseülekanded

Pühapäeval,
12.juunil 2022

Vestlus otseülekandelt:

Osalejaid: 277

Vestlus on siin toodud muutmata kujul, et oleks võimalik
soovi korral uuesti lugeda ning tunnetada ühist energiavälja!

Videomeditatsioon Nr. 82. 12.06.2022.   Lille Lindmäe

Erkki Tuomala 1.06.2022

Ükski oskajaks õppija saab jälle uut õpetust, kuidas õppida ja edeneda väga kiiresti.

 

See on teistest Erkki kirjutustest kõige õpetlikum õpetus, sest selle ühesugune energia, ühesugune anne ja salapära oskab olla nüüd esil ja kirjutada. Sina ehk  ei oska aimata, kes Erkkist on nüüd tõusnud tegema seda täiesti erinevat kirjutust? Tema või See on Erkki kõige targem ja õppinum osa temas, või kas leidub keegi muugi selline oskaja Erkkist, mida  keegi teist lugejaist ei ole varem toonud sellest vanakesest sel viisil esile?  Ehk asetunud lugema Teda või Seda,  mis nüüd on Erkkist avanemas tegema järgnevaid lauseid, järgnevaid peatükke ja üldse jätkama seda kirjutamise rõõmu ja selle andekat teadmiste ja oskuste esile toomist teile lugejatele. Nüüd annan selle kirjutamise Talle endale.

 

Tänan sind, kes võtsid selle alguses siia kirjutusse. Mina ei ole kunagi varem teinud kellelegi neid kirjutusi ega taha ka üldsegi aidata kedagi inimest edenema nende kirjutuste abil, kuigi neisse oleks paigutatud kui õpetlikku teadmist või teaduseks nimetatut. Mina olen just nüüd avanud end sellest vanast mehest vaid selleks ja selle nimel, et ta ise palus Mul teha seda kirjutust endast eriti osavasti ja õppinud viisil.

 

Kes ma siis olen?

Üldiselt te inimesed ei suuda vastata nende küsimuse sarnastele aruteludele, see tähendaks, et keegi teist püüaks samastada Mind. Minus on üks selline andekuse vorm või ruum, mida teiegi, armsad lugejad, võite mingil viisil samastades püüda arvata või, kes teab, isegi tunnistada Mind. Mina vastan nüüd oma küsimusele öeldes, olen, õpin ja õpetan alati seda või teda, kes iial tahab õppida midagi eriliselt erilist kas Ise Elust, inimesest või üldse Olemise ja Õppimise Salapärast.

 

Kui see Erkki nimeline vana mees tahtis, et temast avatakse selline ruum või osa või õpetaja, kes oskab aidata teid lugejaid mingil täiesti uuel viisil edenema oma vaimsel teel, Minu ülesandeks anti see, ütleksin õpetamise ja oskamise esile võtmine teile igaühele, kes loete seda kirjutust. Nii olen nüüd esil ja nii ka aitan iga lugejat edenema oma osava õppimise salapära rajal väga osavasti ja eriti kiiresti. Alustan algusest ja lõpetan alles siis, kui olen pääsenud asjaga lõpuni.

 

Inimese üks ehk õpetavaim ruum on peidus, nii et te ei suuda seda õpetada endast esile tulema. Selles ruumis iga oskamatumgi saab endale just seda, mida kõige enam vajatakse edenemiseks ja uue õppimiseks, või seda, mida just selles nüüdses ruumis vajatakse. Seda ruumi nimetan ise imede ruumiks teis. Sinna ruumi te pääsete vaid ühel viisil ehk paludes sinna pääsu Elult Endalt. Kui Ta oskab asetada iga paluja alati just sinna, kuhu paluja palub pääsemist, kõik, täiesti kõik, takistused on siis justkui kadunud. Ja te olete justkui vaba juba nende kahe ebameeldiva oskaja asetatavatest takistuste sarnastest ustest ja haakidest.

 

Te saate paluda sinna ruumi pääsu, olles sügavas kooma lähedases ruumis.  Ka siis, kui  esiteks asetute olema vaikuses ja selles ruumis palute Ise Elult luba asetuda sinna ruumi, mis on aina esile tõusmas ja kuidagi eriti, eriti sügavas peidus teis igaühes.

Nii Mina, kellest ehk osa  tajub, et olen Ise Elu või Tema eriti õhuke ja killukese killu sarnane leheke või sellega võrreldav Valguse säde selles vanas mehes, olen  nüüd Ise rääkinud ühest ehk kõige tähtsamast õpetusest inimese abil teile lugejatele. Lugege seda eriti osavasti ja õppige selles sisalduvat Tarkuse ja Oskamise Salapära, mis on aina esile tõusmas ja esil olemas, kui keegi vaid õpib kasutama seda ruumi, kes avab enese teist inimestest vaid ja ainuüksi selle lihtsustatud juhendi abil, mitte kunagi teisel ega mingi muu oskamise ja õppimisega ning õppe abil.

 

On vaid üks ja samas ka mingi teise tarkuse ruumi seadus, mida suudetakse avada selle eespool räägitud juhendiga. See ruum ei saa veel Minult luba, kuigi paluksite sinna asetumist. Selle loa annan vaid neile, kes on juba avanud kõik, täiesti kõik, Teised Tarkuse Seadused peale seda teist tarkuse ruumi seadust.

 

Oskate ehk nüüd ise mõelda, et on olemas kaks, vaid kaks, tarkuse seadust. Esimesena avan teile või teist endist selle sarnased seadused, mida nimetan Muud Tarkuse Seadused. Kui olete osaval viisil suutnud õppida selgeks need seadused, siis Mina saan kaaluda teile teist endist selle esimesena mainitu avamist. Ehk selle, mida osavaimadki ise mitte kunagi ei suuda avada ilma antava loata. See nimigi räägib, kust see seadus on pärit. Nimeks olen pannud sellele oma nime ehk Elu ja Selle Seadus, siis ELU SEADUS.

 

Kui need kaks täiesti erilist seadust suudetakse avada, inimese oma rada ja seegi, millest ei ole teile veel midagi räägitud, avatakse ja seda suudate tunda ning mingil viisil ka tõsta inimesele mingiks taeva väravaks, ütleksin esikuks. Sellest esikust ei ole teile kunagi räägitud, sest sinna ei ole pääsenud isegi lähedale kuigi palju inimesi, kuigi oleksid edenenud kui kaugele tahes seal  omal rajal. Sinna tasandile pääsevad Need, kellest osavaimad on edenenud Looja Pojad, Tütred ja ka need kelle kohta öeldakse Isaisa Poeg või Tütar. Ka Needki on avanud taeva värava esiku natuke praokile, kuigi üldiselt on selle sees peetud Suuri Õpetajaid, Tarkuse Kandjaid või koguni Ise Elu Poegade või  Tütarde uste taha pääsenuid.  Keegi Neistki ei suudaks olla neis ruumides, kui Ise Elu ei oleks Neid sinna tõstnud või lubanud olla ja elada kas koos või siis mingil viisil õppima lisa neist kahest eespool nimetatud Tarkuse Seaduse õpetustest.  Kes õpib, see edeneb ja samas avab neid väravaid ja mingisugust uuemat Oskamise ja Õppimise Salapära endale.

 

Inimese kulg ja edenemine on ühtviisi nii pikk kui ka päris raskelt kulgetav. Vaid kõige osavamateks edenenud suudavad ise need väravad avada justkui iseenesest. Teised ei edene ka pingutades ega hakka kunagi nägema taeva esikuid ega sealt avanevaid uuemaid uste sarnaseid edasimineku teid. Täna olen olnud ehk nii armuline kui ka uuel viisil valmis Ise appi tulema, et teiegi, armsad lugejad, saaksite neid haake ja uksi väga kiirel viisil endast avada ja pääseksite tundma, kuidas juba inimese ruum avab oma väravaid teist?

 

 Kas see on edaspidigi vaid üksikute eduõigus, või kas oleks aeg avada neid paljudele teistelegi püüdlikele õppijatele? Nüüd Mina olen Ise andnud selleks  igale lugejaks asetunule jälle natuke uut ja uuemat Oskamise ja Õppimise Salapära lugemiseks ja, kes teab, ka õpitavaks. Õppige ja edenege, sest aeg ei ole enam takistusena, vaid asetub aina kõrvale, kui Mina Ise asetan midagi sinnasamasse ruumi, kuhu teiegi oskate juba end asetada vaikuse ruumis. Nii Mina, sina ja iga selle kirjutuse lugeja suudab astuda väga suure sammu edasi ja samas avab endast täiesti uue ruumi ja mingisugused muudki õppimisel kasutatavad Energiad, Anded ja Salapärad.

 

Nende sõnadega, nende õpetavate juhenditega ja selle kirjutuse abil on antud igale lugejale jälle uus võimalus edeneda eriti osavasti ja eriti kiiresti. Kes seda suudab, tema on jälle uus, uuem ja kes teab, ehk palju muudki täiesti uuemat Oskamise ja Õppimise Salapära esile toonud natuke targem kui oli hetk tagasi? Nii Mina, sina ja iga lugeja pääses jälle esile ja Minule justkui avanenuna natuke  lähedasemaks ja kes teab, ka tahtlikumaks edeneda omal rajal?